Egzekucja z rachunku bankowego może przysparzać wiele problemów, zwłaszcza, jeśli nie mamy środków do życia, a wynagrodzenie za pracę jest wypłacane przelewem. Co zrobić w sytuacji, gdy komornik zajął nasze konta na rzecz spłaty zobowiązania, a planujemy wziąć kolejną pożyczkę?

Egzekucja z rachunku bankowego — co to oznacza?

Jeśli firma komornicza zajęła nasz rachunek bankowy, musimy liczyć się z tym, że będzie automatycznie pobierać z niego środki na spłatę długów. Potrącenia komornicze są niepokojące dla dłużników, którzy nie pobierają wypłaty do rąk własnych, a otrzymują ją przelewem. Współcześnie większość firm wypłaca w ten sposób pieniądze za wykonaną pracę, dlatego inna forma może być dla zadłużonych całkowicie niemożliwa. Co zrobić, jeśli chcemy wziąć kolejną pożyczkę, a nasze konta zajęła firma komornicza?

Zajęcie przez komornika konta bankowego może zniknąć jedynie w sytuacji, gdy spłacimy zaległe zobowiązania. Niestety nie zawsze mamy oszczędności, które pozwoliłyby nam uregulować stan zadłużenia u komornika. Istnieją jednak sposoby, które mogą ułatwić nam pozbycie się tego problemu.

Komornik na koncie bankowym — ile może nam zabrać?

Większość osób zmagających się z egzekucją rachunku bankowego, zastanawia się nad tym, ile może zabrać komornik z naszych kont? Obecnie może zająć on nawet 50% pensji wypłacanej na podstawie umowy o pracę. Mamy do czynienia jednak z tzw. kwotą wolną od egzekucji, która przyjmuje wartość wynagrodzenia minimalnego. W roku 2020 r. pensja minimalna została ustalona na kwotę 2600 zł brutto, czyli 1920 zł na rękę. Niezwykle często jest to zbyt mało, aby starczyło nam na bieżące wydatki.

Egzekucja z rachunku bankowego — jak się jej pozbyć?

Aby rozwiązać uciążliwy problem, jakim jest zajęcie komornicze konta bankowego, możemy skorzystać z ofert firm pożyczkowych. Dłużnicy najczęściej decydują się na zaciągnięcie kolejnego zobowiązania, takiego jak pożyczka bez BIK . Tego typu opcja umożliwia otrzymanie pomocy finansowej, którą możemy przeznaczyć na spłatę długu. Dzięki temu firma komornicza przestanie zajmować nasze konto bankowe i pobierać z niego środki. 

Komornik na koncie bankowym a pożyczka

Egzekucja z rachunku bankowego wiąże się z tym, że dłużnik został wpisany do rejestru KRD. W takiej sytuacji nie ma możliwości wzięcia pożyczki bankowej na spłatę długów lub w celach pokrycia aktualnych wydatków. Banki bardzo skrupulatnie podchodzą do sprawdzania wiarygodności potencjalnych klientów. Analizowana jest nie tylko baza KRD, ale również historia kredytowa w BIK, która w przypadku zadłużonych jest negatywna. Alternatywą dla zobowiązania w banku jest kredyt oddłużeniowy udzielany w firmach pożyczkowych.

Kredyt oddłużeniowy jest przeznaczony dla tych, którzy nie są w stanie poradzić sobie ze spłatą długów ani z egzekucją komorniczą na koncie. Posiada on podobną formę do kredytu konsolidacyjnego, który zaciągamy w bankach. Jednak w przypadku parabanków, nie musimy obawiać się sprawdzania stabilności naszych dochodów. Kredyt oddłużeniowy w przeciwieństwie do konsolidacji mogą otrzymać osoby ze złą historią w BIK-u.

Jak wziąć pożyczkę na spłatę długów?

Zajęcie komornicze rachunku bankowego nie musi wiązać się z koniecznością czekania aż egzekucja się zakończy, gdy komornik pobierze wystarczające środki. Możemy wcześniej spłacić nasze zobowiązania. Wystarczy, że spełnimy kilka podstawowych warunków. 

Przede wszystkim musimy:

— Mieć ukończone 18 lat;

— Posiadać obywatelstwo polskie;

— Mieszkać na terenie kraju;

— Mieć ważny dowód osobisty. 

Wniosek o pożyczkę na spłatę długów możemy złożyć nawet przez internet. Wystarczy, że wypełnimy krótki formularz, w którym wpiszemy swoje dane osobowe, kwotę, którą chcemy pożyczyć oraz liczbę rat. Otrzymamy informacje o oprocentowaniu oraz całkowitej kwocie do spłaty. 

Ważne!

Wiele firm pozabankowych oferuje darmowe pożyczki online dla nowych klientów! Korzystając z tego typu oferty możesz pożyczyć przykładowo 3 tysiące złotych i spłacić dokładnie taką samą kwotę bez dodatkowych prowizji i oprocentowania. Darmowa pożyczka w większości przypadków udzielana jest na 30 dni. 

Po złożeniu wniosku, zostaniemy poproszeni o potwierdzenie swoich danych. Możemy zrobić to na dwa sposoby:

  1. Za pomocą przelewu na symboliczną kwotę (zazwyczaj parabanki wymagają 10 groszy);
  2. Korzystając z dedykowanej aplikacji bankowej — Ten sposób jest coraz częściej stosowany przez firmy pożyczkowe. Wiąże się z większą wygodą i pozwala zaoszczędzić czas. Za pomocą kilku kliknięć możemy udostępnić parabankowi nasze dane osobiste, dzięki czemu zyskuje on pewność, że wniosek jest składany przez wiarygodną osobę. 

Następnie czekamy na wydanie decyzji pożyczkowej. Jeśli jest pozytywna, możemy spodziewać się wypłaty środków. 

Komornik na koncie bankowym a wypłata pożyczki

Pieniądze z firmy pożyczkowej zazwyczaj wypłacane są na nasze konta bankowe, jednak wielu dłużników obawia się przejęcia środków przez firmę komorniczą. Istnieje sposób, który pozwoli nam pobrać gotówkę bez konieczności przelewania jej na rachunek. 

Podczas składania formularza online na stronie parabanku, możemy wybrać opcję wypłaty gotówki przez czek GIRO. Tego typu rozwiązanie umożliwia nam wypłatę pieniędzy z dowolnego punktu poczty polskiej w całym kraju. W chwili dotarcia środków otrzymujemy SMS-a na numer podany we wniosku z wygenerowanym kodem, z którym musimy udać się do oddziału poczty. Tam bowiem okazujemy PIN i otrzymujemy gotówkę do rąk własnych. Dzięki temu egzekucja komornicza nie wpłynie na pobranie środków pochodzących z pożyczki z naszych kont.