pożyczki prywatne w domu klientaPożyczki w domu wciąż są bardzo popularne ze względu na łatwość uzyskania szybkiej gotówki. To alternatywa dla pożyczek przez Internet, z których środki przelewane są na nasze konta bankowe. Wiele osób decyduje się na wzięcie takie zobowiązania jak pożyczki prywatne w domu klienta. Działają na bardzo podobnych zasadach co pożyczki udzielane online,  jednak mają kilka widocznych różnic. Na czym one polegają i dla kogo przeznaczone są pożyczki do domu?

Na czym polegają pożyczki do domu?

Jest to bardzo wygodny sposób otrzymania potrzebnej gotówki. Pożyczka z obsługą domową jest wybierana przez osoby, które nie mają dostępu do Internetu albo nie posiadają konta bankowego lub ich rachunki zajęła firma komornicza. Taka usługa jest wykorzystywana głównie przez osoby starsze i mniej zamożne, które nie mogą pozwolić sobie na internet domowy. Mogą być też alternatywą dla pożyczek udzielanych w oddziałach banków i parabanków, dla tych, którzy wolą bezpośredni kontakt z agentem. W tym wypadku wnioskowaną przez nas kwotę pożyczki otrzymujemy w formie gotówki do rąk własnych po podpisaniu przez nas umowy pożyczkowej. W takim wypadku samodzielnie możemy zapytać o warunki pożyczki bez potrzeby kontaktu na infolinię banku lub firmy parabankowej. Pozyczki do domu klienta i pożyczki bez zdolności są udzielane nawet osobom, które mają złą historię kredytową w BIK i niespłacone długi. Agent na miejscu sprawdza nasze dane, a do podpisania umowy pożyczkowej wystarczy nam jedynie dowód osobisty. 

Jak zaciągnąć pożyczkę w domu?

Aby otrzymać taką pożyczkę, musimy spełnić kilka ważnych warunków. Przede wszystkim potrzebujemy ważnego dowodu osobistego oraz stałego meldunku. Jest on konieczny, ponieważ raty pożyczki będą najczęściej odbierane od nas osobiście przez agenta finansowego. W umowie pożyczki możemy oczywiście zaznaczyć, że wolimy spłacać raty w formie przelewu bankowego. Wiele osób decyduje się jednak na spłatę poprzez przekazanie gotówki do rąk agenta, który co miesiąc odwiedza nas w domu. Za każdym razem po opłaceniu kolejnej części pożyczki, agent wypisuje nam potwierdzenie zapłaty z informacją, jaka część zobowiązania pozostała nam do spłacenia. Pożyczki do domu najczęściej jednak są pożyczkami na maksymalnie 30 dni, więc agent pojawia się w naszym domu tylko raz, by odebrać całą należność.

Podczas starania się o pożyczkę do domu, należy przedstawić swój miesięczny dochód. Wiele firm pożyczkowych na rynku udziela obecnie takiej pomocy jak pożyczki do domu bez baz lub też kredyty dla zadłużonych. Wymagany jest stały miesięczny dochód z umowy o pracę lub umowy zlecenie. Niektóre firmy biorą pod uwagę również umowy o dzieło. Dzięki temu znacznie większa liczba osób może skorzystać z tego typu pomocy.

Pożyczki do domu na dowód osobisty to ogromna pomoc dla takich osób jak emeryci czy renciści, którzy nie mają konta bankowego ani Internetu. Zmniejszona ilość formalności sprawia, że taka pomoc finansowa wciąż jest często wybierana jako alternatywa dla pożyczek udzielanych telefonicznie czy przez Internet.

Podobnie jak pożyczki społecznościowe, pożyczki do domu udzielane są z minimalna ilością formalności. Zapoznanie się z umową pożyczkową oraz decyzja o przyznaniu kredytu trwa jedynie 15 minut. Możemy wygodnie, bez wychodzenia z domu, otrzymać potrzebną nam gotówkę. Nie potrzebujemy posiadać również dobrej historii w BIK. Wystarczy nam jedynie stały dochód, dlatego pożyczki w domu klienta bez BIK są odpowiednie również dla osób zadłużonych, które posiadają wpisy w KRD.

Szybkie pożyczki w domu klienta – gdzie możemy uzyskać?

Pożyczki udzielane w domu klienta są proponowane przez takie firmy pożyczkowe jak Provident. W firmie tej możemy starać się o pożyczkę w wysokości max 15000 zł na okres od 3 do 24 miesięcy. Wszystkie formalności załatwiane są z agentem w trakcie jego wizyty w naszym domu. Ta sama osoba będzie zajmowała się również pobieraniem od nas rat kredytu. RRSO wynosi 54,75%. W przypadku kwoty pożyczki na 4000 zł, rata miesięczna wynosi 227,39 zł, a całkowita kwota do spłaty to 5457,36 zł. Agenci przyniosą pożyczkę wprost do domu, bez wielu innych formalności. To dobre rozwiązanie, np. kiedy grozi nam egzekucja komornicza

Pożyczka w domu — zalety

Takie pożyczki bez BIK i KRD w domu klientach mają swoje plusy oraz minusy. Przede wszystkim istnieje możliwość wzięcia pożyczki na dowolny cel jedynie mając przy sobie dowód osobisty. Pożyczka do domu pozwala na płatność długu w ratach nawet na okres 24 miesięcy. Nie musimy również posiadać umowy o pracę. Agent, który będzie sprawdzał naszą zdolność kredytową skupi się na tym, byśmy pobierali stały dochód. Nie potrzeba nam również zaświadczenia o zarobkach od pracodawcy. Są to również idealne pożyczki do domu dla rencistów oraz emerytów, którzy oprócz świadczeń wypłacanych z ZUS, nie posiadają innych środków. Możliwa jest również pożyczka na czek giro, w przypadku której nie musimy posiadać konta bankowego. Nowość pożyczki do domu i pożyczki do domu na telefon mają minimum formalności i nie potrzebujemy poręczycieli oraz mamy zapewniony dogodny termin spłacania raty. Zapewniona jest pożyczka na dowód osobisty rozbita na dogodne raty. Musimy jednak zwrócić uwagę na to, aby ich wysokość nie zaburzała znacznie naszego miesięcznego budżetu. Tego typu zobowiązania mogą być udzielane z wyższym oprocentowaniem niż pożyczki tradycyjne. Warto więc pamiętać, aby przed podpisaniem umowy zapoznać się z jej warunkami.  Pożyczka na raty, którą otrzymamy w domu, jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają trudniejszą sytuację finansową i nie posiadają konta bankowego.