Sesje InteligoMasz rachunek w banku Inteligo, ale nie wiesz, kiedy przelew zostanie zaksięgowany na Twoim koncie? W takim razie sprawdź sesje przychodzące i wychodzące tej instytucji. Informacje na ten temat znajdziesz w poniższym artykule.

Inteligo sesje elixir – co to takiego?

Sesje Elixir to system, w czasie którego odbywa się wymiana danymi między bankami. Również podczas nich zostają wysłane przelewy zlecone z naszych kont oraz następuje księgowanie inteligo. Jest to niezwykle istotna kwestia, z którą powinny zapoznać się wszystkie osoby posiadające rachunek osobisty w bankach. Wówczas możliwe jest sprawdzenie, kiedy przelew wysłany do nas dojdzie na nasze konto. Istotne są tutaj sesje przychodzące inteligo, które mają miejsce trzy razy w ciągu dnia. Również ważne jest sprawdzenie, o których godzinach są w inteligo sesje wychodzące, w czasie których zlecone przez nas przelewy wychodzą z naszego konta i zostają wysłane do odbiorcy.

Dlaczego warto sprawdzać przychodzące i wychodzące sesje inteligo?

Bardzo często zdarza się, że zapominamy o uregulowaniu rachunków lub spóźniamy się z ratą za kredyt na mieszkanie. W takich sytuacjach niezwykle istotnym jest zrobienie szybkiego przelewu, aby środki ekspresowo doszły na konto wierzyciela. Jednak nie zawsze musimy ponosić wyższe koszty zlecenia przelewu środków. Możemy sprawdzić, kiedy odbywa się najbliższa sesja elixir. Dzięki temu zdążymy na czas z zapłatą ważnych wydatków i nie narazimy się na wysokie odsetki. Podobnie sytuacja wygląda, gdy czekamy na pilny przelew, który ktoś zlecił na nasz rachunek. Wówczas nie musimy co chwilę sprawdzać stanu konta. Wystarczy dowiedzieć się, kiedy są w inteligo sesje przychodzące.

Przelewy przychodzące Inteligo

— I sesja — godzina 11:30

— II sesja — godzina 15:10

— III sesja — godzina 17:30.

Jeśli środki nie dotrą do nas do godziny 17:30, otrzymamy je dopiero kolejnego dnia roboczego podczas pierwszej sesji przychodzącej.

Sesje wychodzące w Inteligo

— I sesja — godzina 06:00

— II sesja — godzina 11:45

— III sesja — godzina 14:30.

Jeśli nie zdążymy wykonać zlecenia przelewu do godziny 14:30, zostanie on wysłany dopiero kolejnego dnia roboczego podczas porannej sesji wychodzącej.

Inteligo sesje express elixir

W pilnych sytuacjach, kiedy chcemy, aby środki natychmiast dotarły do nadawcy, warto zdecydować się na wykonanie przelewu express elixir. Jest to przelew ekspresowy, który gwarantuje szybką wysyłkę pieniędzy na wskazane konto odbiorcy. Zazwyczaj trafiają one na rachunek w ciągu kilku minut.

5/5 - (1 oddanych głosów)