Zastanawiasz się, czy do kredytu hipotecznego potrzebujesz stałego miejsca zatrudnienia? W większości przypadków tak. Zobacz, gdzie masz szansę dostać kredyt mieszkaniowy z umową na czas określony. Poniżej przedstawiamy listę banków, które chętnie udzielają takich zobowiązań. Sprawdź i złóż wniosek kredytowy!

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Umowa na czas określony a kredyt hipotecznyUmowa na czas określony a kredyt mieszkaniowy

Jeśli obowiązuje nas umowa na czas określony, kredyt wcale nie musi pozostać niezrealizowanym marzeniem. Pracując w oparciu o takie warunki, nadal możemy wnioskować o kredyt mieszkaniowy i mamy realne szanse na jego uzyskanie. Wystarczy tylko dopilnować spełnienia konkretnych warunków, które stawiają przed nami banki, a cieszyć się wymarzoną nieruchomością na całe życie. Przede wszystkim pamiętajmy, że pracując na pełen etat, jesteśmy w lepszym położeniu niż klienci z firmą działającą na rynku krótko lub konsumenci zatrudnieni na umowę cywilnoprawną. Często w takich sytuacjach bank odmawia udzielenia wysokiego kredytu, a klientom pozostaje jedynie pożyczka gotówkowa, która nie pokrywa wystarczająco wszystkich wydatków.

Jakie warunki spełnić, aby dostać kredyt mieszkaniowy z umową na czas określony?

Jeśli nasza umowa jest podpisana na dłuższy czas, albo — co lepsze — jest już to kolejna umowa z tym samym pracodawcą, możemy liczyć na łatwiejsze przejście całego procesu. Banki przede wszystkim badają naszą zdolność kredytową, na którą składa się wiele czynników, np. wysokość i źródło dochodów, wysokość wydatków, historia kredytowa w BIK, zadłużenia, które spłacamy, liczba osób w gospodarstwie domowym, stabilność dochodów oraz posiadany wkład własny do kredytu hipotecznego. Gdy zgromadzony wkład  własny jest odpowiednio wysoki, możemy śmiało starać się o takie wsparcie w wybranym banku.

Jeśli wysoka jest zdolność kredytowa, umowa na czas określony nie stanowi elementu, który w dużej mierze decyduje o odrzuceniu wniosku przez bank. Pamiętajmy, że najważniejsze jest, abyśmy mieli płynność finansową, a wysokość dochodów umożliwiała dogodną spłatę miesięcznej raty. Instytucje bankowe muszą zyskać pewność, że źródło zarobków jest stabilne, a spłata kredytu nie będzie sprawiała nam problemów.

Najważniejsze warunki to:

— Dobra historia kredytowa w BIK (bez opóźnień w spłatach poprzednich zobowiązań i bez zadłużeń);

— Brak wpisów do rejestrów dłużników, np. KRD;

— Stabilność finansowa;

— Wysokość dochodów na odpowiednim poziomie;

— Wkład własny min. na poziomie 20%. Im większy wkład, tym większe mamy szanse na kredyt hipoteczny przy umowie na czas określony;

— Niezbyt wysokie wydatki stałe;

— Zabezpieczenie kredytu (nie jest to konieczny element, jednak jeśli takowe posiadamy, np. w formie własności nieruchomości, nasze szanse na kredyt wzrastają).

Jak widać, pracując na czas określony, nie jesteśmy całkowicie skreśleni z listy potencjalnych kredytobiorców. Musimy jednak w pewien sposób udowodnić bankowi, że jesteśmy wiarygodnymi klientami, np. udostępniając zaświadczenia od pracodawcy, zeznania podatkowe, umowy i innego rodzaju dokumentację potwierdzającą stabilne dochody.

5/5 - (1 oddanych głosów)