Zła sytuacja finansowa może dopaść każdego z nas. Czasami wystarczy jedno przeoczenie zapłaty rachunku za media czy mandatu i nasze nazwisko może pojawić się w bazach dłużników. Chcą uporać się z problemem finansowym na ratunek może przyjść pożyczka dla zadłużonych. Najgorszy scenariusz pojawia się w momencie kiedy dostajemy list o egzekucji komorniczej. Dopiero w tym momencie mamy świadomość, że nie poradziliśmy sobie z długami. Niestety coraz więcej osób ma problemy finansowe i nie wie jak z nich wyjść. A przecież każdemu z nas zależy, żeby żyć spokojnie bez komornika na głowie. Dla takich osób dobrym rozwiązaniem jest kredyt oddłużeniowy.

KasaStefczyka
RRSO6,23 %
Oprocentowanie 6 %
Prowizja0 %
Ocena10/10
PKO Bank Polski
RRSO9,21 %
Oprocentowanie 7,2 %
Prowizja0 %
Ocena10/10
Pekao konsolidacja
RRSO7,45 %
Oprocentowanie 7,2 %
Prowizja0%
Ocena9/10
AliorBank
RRSO10,86 %
Oprocentowanie 7,19 %
Prowizja0 %
Ocena9/10
Santander
RRSO11,18 %
Oprocentowanie 7,2 %
Prowizja5,91 %
Ocena9/10
BNP Konsolidacja
RRSO8,29 %
Oprocentowanie 7,99 %
Prowizja0 %
Ocena8/10

Najważniejsze informacje:

  • Kredyt oddłużeniowy udzielany jest osobom ,które posiadają stałe zatrudnienie oraz wpływy na konto. 
  • Podczas weryfikacji wniosku o kredyt oddłużeniowy sprawdzana jest historia kredytowa, zdolność kredytowa oraz etap sprawy. 
  • Kwota kredytu oddłużeniowego zależna jest od kilku czynników a maksymalna wielkość to około 100 tysięcy złotych.

kredyt oddłużeniowyCzym jest kredyt oddłużeniowy?

Kiedy mamy na koncie wiele pożyczek i nie możemy dostać kolejnych chwytamy się każdej deski ratunku. Niestety liczba osób nie spłacających swoje zobowiązania finansowe w terminie z miesiąca na miesiąc rośnie. Coraz bardziej się zadłużamy i wpadamy w spiralę zadłużenia

Dla osób, które nie radzą sobie z finansami banki oferują kredyt konsolidacyjny zaś firmy, które nie są bankami właśnie kredyt oddłużeniowy bez poręczycieli. Kredyt dla zadłużonych jest dla osób posiadające kilka niespłaconych pożyczek i nie wiedzą jak wyjść z tego problemu. Możemy ratować się pomocą finansową od rodziny czy znajomych, ale co zrobić kiedy nie mamy od kogo pożyczyć? Kredyt oddłużeniowy z komornikiem jest to produkt dla osób z wpisami w bazach BIK, KRD, ERIF oraz z zajęciem komorniczym. Dzięki niemu możemy złączyć wiele pożyczek pozabankowych w jedną, dzięki czemu raty kredytu będą mniejsze niż wcześniej oraz okres spłaty się wydłuży. 

Kredyt oddłużeniowy z BIK może pomóc wyjść z problemów finansowych. Wystarczy udać się do firmy pożyczkowej, która w swojej ofercie właśnie ma taki produkt i dogadać z nimi indywidualne warunki spłaty.

Ciekawostka!

Przy składaniu wniosku o kredyt oddłużeniowy niektóre firmy mogą wymagać żyranta lub współkredytobiorcy.

Kredyt oddłużeniowy – jakie warunki muszę spełnić?

Pożyczka dla zadłużonych z komornikiem to wsparcie dla osób, którym wydawało się, że parę niezapłaconych rat kredytu to nic takiego. Jednak w tym przypadku wierzyciel jest bezwzględny i za wszelką cenę będzie chciał od nas odzyskać swoje pieniądze co do grosza, a co najważniejsze, w ustalonym wcześniej terminie. Słowo ,,termin” przy umowach pożyczkowych jest bardzo ważny. Podpisaliśmy umowę więc zgodziliśmy się na warunki. 

Jeśli posiadamy stałe źródło dochodu to kredyt oddłużeniowy jest właśnie dla nas. W przypadku tego typu wsparciu musimy mieć comiesięczne wpływy na konto. Często również będziemy musieli przedstawić potwierdzenie owych wpływów w formie wyciągu lub potwierdzenia od szefa.

Kolejnym warunkiem może być nasza historia w BIK. Firmy pozabankowe mogą sprawić nas w bazach dłużników. Nie dla wszystkich produktów pozabankowych wykonuje się te czynności, ale jednak trzeba mieć świadomość. Zły BIK nie skreśla nam szansy na otrzymanie pozytywnej decyzji. W takiej sytuacji prawdopodobnie będziemy musieli sprawdzić czy z otrzymanego wynagrodzenia będziemy mogli płacić raty.

W przypadku kiedy na naszym koncie bankowym jest komornik lub dział windykacyjny probuje odzyskać dług, to firma pożyczkowa będzie wymagała od nas większej ilości dokumentów. Kredyt oddłużeniowy dla bardzo zadłużonych ma to do siebie, że im większe mamy długi tym więcej formalności jest przed nami. Chcą uzyskać kredyt z duży zadłużeniem możemy być poproszeni o zabezpieczenie – bardzo często jest to nieruchomość, ponieważ ma ona największą wartość.

Kiedy wziąć kredyt oddłużeniowy?

W momencie kiedy mamy problem ze spłatą jednej pożyczki, możemy napisać wniosek o spłatę długu w ratach. Wielu pożyczkodawców na to się godzi, jednak trzeba samemu wyjść z tą inicjatywą gdyż wierzyciel nie wiem w jakiej aktualnie sytuacji finansowej jesteśmy. 

Mając problem ze spłatą kilku pożyczek powinniśmy zgłosić się o kredyt oddłużeniowy. Pamiętaj, że firmie pożyczkowej tak samo jak Tobie zależy na spłacie zobowiązania i jeśli spełniasz warunki to raczej nie będzie żadnej przeszkody w pozytywnej akceptacji Twojego wniosku. Wystarczy w ciężkiej sytuacji się nie załamywać i porozmawiać z firmą pożyczkową o problemie. A jeszcze lepiej nie dopuszczać do takiej sytuacji, chociaż na wiele przypadków nie mamy wpływu jak: choroba, utrata pracy czy wypadek.

Czy warto brać kredyt oddłużeniowy?

Wiele razy przypomnieliśmy żeby brać kredyty z rozwagą. Zanim weźmiemy pożyczkę bez BIK zastanówmy się i przeliczyć czy nas na nią po prostu stać. Może oferty darmowych pożyczek są kuszące, ale należy pamiętać że jest ona bezpłatna tylko jeśli oddamy pieniądze w wyznaczonym terminie – najczęściej jest to 30 dni przy chwilówkach. Po tym terminie jesteśmy już narażeni na wysokie odsetki od kredytu

Nawet kredyt oddłużeniowy wiąże się z ryzykiem, ponieważ całkowity koszt pożyczki wzrasta. To że firma pożyczkowa idzie nam na rękę zmniejszając raty i wydłużając okres to nie znaczy, że ona na tym nic nie zarabia. Dlatego musimy brać kredyty z rozwagą!

Źródło:

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/skuteczna-pomoc-dla-zadluzonych–prezydent-podpisal-ustawe-przygotowana-przez-ministerstwo-sprawiedliwosci

Pytania i odpowiedzi

Kredyty oddłużeniowe są proponowane przez banki, pożyczkodawców pozabankowych oraz firmy niezwiązane z sektorem bankowości. Aby znaleźć najkorzystniejszą ofertę kredytu oddłużeniowego, warto skorzystać z rankingu pożyczkodawców online.

Tak, wiele banków oferuje kredyty oddłużeniowe, choć warunki finansowania i wymagania odnośnie do klientów są inne w każdej firmie. Niektóre banki mogą jednak odmówić kredytu oddłużeniowego osobom z negatywną historią kredytową w BIK.

Podczas analizy wniosku o kredyt oddłużeniowy sprawdza się przede wszystkim zdolność kredytową klienta, historię kredytową, obecne zadłużenie i stan prawny zobowiązań (np. czy sprawa jest już na etapie komorniczym).

Okres spłaty w przypadku kredytu oddłużeniowego to średnio od kilku do kilkudziesięciu miesięcy. Maksymalny okres spłaty zależy od poziomu zadłużenia oraz firmy zajmującej się wsparciem w zakresie oddłużeń.

Całkowita kwota kredytu oddłużeniowego jest zależna od instytucji, która udziela wsparcia w tym zakresie. Można przyjąć, że maksymalna kwota oddłużeniowego zobowiązania to nawet ponad 100 tys. złotych.

Czas weryfikacji wniosku o kredyt oddłużeniowy to najczęściej od kilkunastu minut do kilku godzin - zależnie od stopnia skomplikowania sprawy oraz poprawności złożonego wniosku wraz z niezbędną dokumentacją.

Kwota kredytu oddłużeniowego jest zależna od wielu czynników, w tym od zdolności kredytowej wnioskodawcy, a także od warunków konkretnej instytucji finansowej.

Niekoniecznie. Instytucja komornicza może jednak samodzielnie sprawdzić aktualne zobowiązania finansowe dłużnika w rejestrach Biura Informacji Kredytowej. Warto jednak wiedzieć, że w wielu przypadkach firmy oddłużeniowe kontaktują się z komornikiem, celem ustalenia warunków spłaty zadłużenia.

W przypadku kredytu oddłużeniowego przydatne jest stałe zatrudnienie z regularnymi dochodami. To znacznie zwiększa szanse na otrzymanie kredytu oddłużeniowego.

4.2/5 - (4 oddanych głosów)