Jesteś już na emeryturze, ale wciąż masz dość wysokie miesięczne dochody? Możesz zdecydować się na zakup nieruchomości na kredyt. Mimo ograniczeń wiekowych wciąż masz możliwość zaciągnąć kredyt mieszkaniowy dla emeryta. Poniżej przedstawiamy listę banków, które chętnie udzielają finansowania na zakup nieruchomości dla osób przebywających na emeryturze.

PKO
RRSO9,48 %
Oprocentowanie 7,66 %
Kwotaindywidualna
Ocena9/10
CityHandlowy
RRSO9,25 %
Oprocentowanie 8,88 %
Kwotado 3 000 000 zł
Ocena8/10
Pekao
RRSO9,61 %
Oprocentowanie 8,84 %
Kwotado 300 000 zł
Ocena8/10
Expander
RRSOod 9 %
Oprocentowanie od 7 %
Kwotado 1 000 000 zł
Ocena7/10

Najważniejsze informacje:

  • Do uzyskania kredytu hipotecznego dla emeryta konieczne jest wykazanie dobrej historii kredytowej. 
  • Emeryt do kredytu hipotecznego potrzebuje odpowiednio wysokiej renty lub emerytury wpływającej na zdolność kredytową. 
  • Kredyt hipoteczny dla emerytów jest dostępny m.in. w banku PKO, Citi Handlowy oraz Pekao.

Kredyt hipoteczny dla seniora

Kredyt hipoteczny dla emeryta

Zdarza się, że chcemy wspomóc nasze dzieci w zakupie lub budowie nieruchomości, a nie zawsze posiadają one odpowiednią zdolność kredytową. Czasem płaca minimalna uniemożliwia spłatę raty, dlatego banki odmawiają udzielenia pomocy finansowej, a młodzi pozostają niemal bez szans na uzyskanie własnego m4.

Czasem też na emeryturze decydujemy się na wzięcie niewielkiego zobowiązania, które pomoże nam kupić wymarzony lokal, w którym zostaniemy już do końca życia. W takich sytuacjach zastanawiamy się, czy emeryt może wziąć kredyt na mieszkanie? Jak się okazuje, tego typu opcja jest dostępna w większości ofert banków, udzielających wsparcia finansowego na korzystnych warunkach. Jak wziąć taki kredyt i jakie warunki musimy spełnić, aby bank wydał pozytywną decyzję?

Kredyt mieszkaniowy dla emeryta warunki

Aby wziąć kredyt hipoteczny dla emeryta, musimy spełnić stawiane przez banki wymogi. Jednak w przypadku osób zaciągających przez całe życie zobowiązania i spłacających je w terminie, nie powinno to sprawiać problemu. Instytucje bankowe zawsze analizują historię kredytową w BIK, więc jeśli mamy pozytywny scoring, z pewnością wpłynie to na większe szanse na taki kredyt. Dodatkowo, emeryt czy rencista musi posiadać dochód na odpowiednim poziomie, umożliwiający mu terminowa spłatę raty. Jeśli wysokość świadczenia pomniejszona o stałe wydatki wystarcza na dogodne pokrycie miesięcznej raty, takie zobowiązanie hipoteczne jest dla nas dostępne niemal od ręki. Może zdarzyć się, że bank będzie wymagał od nas utworzenia konta osobistego, jednak w przypadku emerytów często są one w pełni darmowe.

Ważne!

Banki komercyjne w Polsce często ograniczają maksymalny wiek kredytobiorców. To oznacza, że emeryt w wieku powyżej 75 lat prawdopodobnie będzie miał trudności z uzyskaniem wieloletniego kredytu hipotecznego. Często zdarza się, że górna granica wieku kiedy kredytobiorca spłaciłby zobowiązanie to 80 lat.

Jak znaleźć korzystny kredyt hipoteczny dla seniorów?

Jeśli interesuje nas kredyt hipoteczny dla emeryta, kalkulator to doskonałe narzędzie, na które powinniśmy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Dzięki niemu w zaledwie kilka sekund dowiemy się, na jakich warunkach banki obecnie udzielają takich zobowiązań. Sprawdzimy wszystkie koszty, m.in. wysokość miesięcznej raty i ewentualne prowizje. Bez wątpienia każdy z nas chce znaleźć korzystny kredyt hipoteczny. Ranking również pomoże nam znaleźć jak najlepszą ofertę na rynku, która nie zaburzy naszego budżetu. Znajdziemy w nim wszystkie niezbędne informacje o aktualnych warunkach.

Źródła:

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20170000819/U/D20170819Lj.pdf

https://bip.brpo.gov.pl/sites/default/files/Odwrocona_Hipoteka.pdf

Podobne wpisy

5/5 - (1 oddanych głosów)