Najważniejsze informacje:

  • Szybkie pożyczki posiadają swoje zalety, takie jak bezpieczeństwo, dyskrecja oraz dostępność. 
  • Pożyczka gotówka przyznawana jest bez konieczności wizyty w oddziale. 
  • Pieniądze przyznawane są na prostych zasadach bez zbędnych formalności.

Życie lubi pisać różne scenariusze. Często odmienne od naszych oczekiwań. Wiele z nich to nagłe sytuacje losowe, niemożliwe do przewidzenia. Awaria samochodu, choroba, utrata pracy, zniszczenie mieszkania lub pilny wyjazd. Postawieni przed faktem dokonanym, musimy szybko odnaleźć się w nowej sytuacji. Rozwiązanie ewentualnego problemu najczęściej będzie wymagać nakładów finansowych. I tu mogą zaczynać się kolejne problemy. Skąd wziąć na to pieniądze, skoro na koncie brakuje oszczędności? Gdzie szukać pomocy finansowej, kiedy priorytetem jest czas i szybkie działanie?

Pomoc finansowa od rodziny

Jednym z pierwszych pomysłów w nagłych sytuacjach jest telefon do kogoś z rodziny. Możliwość pożyczenia pieniędzy od kogoś bliskiego daje poczucie bezpieczeństwa i pozwala szybko rozwiązać problem. O szczęściu mogą mówić te osoby, w rodzinach których panują dobre relacje i jest chęć pomocy. Niestety nie każdy tak ma. W przypadku rodzin skonfliktowanych lub takich, gdzie sytuacja materialna nie pozwala na pomoc finansową, wsparcia trzeba szukać gdzieś indziej.

Szybka pożyczka od firmy finansowej

Alternatywą dla pożyczek od rodziny lub przyjaciół jest pożyczka gotówkowa od firmy finansowej. Tak zwana szybka pożyczka to oferta skierowana do osób, które nie mogą sobie pozwolić na czasochłonne składanie i weryfikowanie wniosku przez bank. Tam, gdzie pieniądze i czas odgrywają ważną rolę, firmy finansowe zapewniają korzystne rozwiązania. Przede wszystkim mogą one pożyczać pieniądze na nieco łatwiejszych zasadach niż banki. Dzięki temu proces weryfikacji wniosku i udzielenia decyzji finansowej jest szybszy. Ponadto pożyczka gotówkowa może być uzyskana przez internet lub telefonicznie, bez wizyty w oddziale firmy. Jest to szczególnie istotne w czasie pandemii, pozwalając zachować większe bezpieczeństwo sanitarne.

Redakcja radzi

Przed zaciągnięciem szybkiej pożyczki warto dokładnie przeanalizować warunki umowy. Dzięki szybkiej weryfikacji wniosków pożyczki udzielane są ekspresowo a pieniądze wpływają na konto w ciągu kilku godzin.

Zalety szybkich pożyczek

Nie tylko szybkość uzyskania pożyczki przemawia za wyborem tej oferty. Istnieje kilka innych powodów, dla których wiele osób wybiera tę opcję, zamiast pożyczania pieniędzy od znajomych i rodziny.

  •  Dyskrecja – nie zawsze chcemy zdradzać powody, dla których musimy pożyczyć pieniądze. O problemach finansowych mówi się niechętnie i jest to zrozumiałe. Kiedy chcemy pożyczyć od kogoś znajomego pieniądze, może się zdarzyć, że będziemy pytani na co je potrzebujemy. Jeżeli nie chcesz się nikomu tłumaczyć ani kłamać, warto rozważyć pożyczkę gotówkową. Nikomu nie musisz tłumaczyć na co potrzebujesz tych pieniędzy, nikt się również nie dowie o tym, że je pożyczyłeś. Chyba, że sam o tym powiedz.
  • Bezpieczeństwo – pożyczanie pieniędzy powinno być bezpieczne i odbywać się na jasnych warunkach. Tak jest wtedy, kiedy korzystasz z pożyczki od firmy finansowej. Każdorazowo jest na nią podpisywana umowa, która szczegółowo reguluje jej warunki. Koszty pożyczki, termin i formę spłaty, kary za zwłokę lub możliwość wydłużenia czasu spłaty pożyczki.
  • Dostępność – pożyczki od prywatnych firm są dostępne przez całą dobę. Wniosek o jej udzielenie można złożyć przez Internet, wypełniając prosty formularz lub telefonicznie, rozmawiając z konsultantem infolinii. Wygoda i szybkość działania sprawiają, że jest to bezkonkurencyjna oferta w nagłych przypadkach, kiedy pieniądze są potrzebne w ciągu jednego dnia, a być może i kilku godzin.
5/5 - (1 oddanych głosów)