Kredyty konsolidacyjne to popularne rozwiązanie wśród osób, które znajdują się chwilowo w trudnej sytuacji finansowej i mają problemy z terminową spłatą aktualnych zobowiązań. Ten typ pożyczki rządzi się swoimi odmiennymi prawami, gdyż pełni rolę tzw. połączenia wszystkich aktualnych długów w jeden, większy, który będzie spłacany jedną miesięczną ratą. Warto jednak pamiętać o tym, że takie rozwiązanie często jest jedynym dobrym wyjściem z trudnej sytuacji życiowej. Istnieją jednak pewne obostrzenia jeśli chodzi o udzielenie tego typu kredytu przez bank. ING jest jednak jedną z instytucji, która umożliwia zaciągnięcie takiej pożyczki bez zbędnych formalności na przejrzystych warunkach.

RANKING KREDYTÓW KONSOLIDACYJNYCH >> >>

ING kredyt konsolidacyjny – warunki

Jeśli chodzi o bank ING, kredyt konsolidacyjny jest łatwy do uzyskania, ponieważ wystarczy spełnić tylko kilka podstawowych warunków. Ta forma finansowania pozwala na uzyskanie dodatkowej gotówki na dowolny cel plus spłacenie aktualnych zobowiązań znajdujących się w różnych instytucjach finansowych. Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych to dobre rozwiązanie w celu pozbycia się problemu z terminową spłatą wielu rat pożyczek w różnych bankach. Konsolidacja pozwoli na uniknięcie procesu, jakim jest egzekucja komornicza oraz stworzenie negatywnych wpisów w rejestrze dłużników. Kredyt konsolidacyjny ING to rozwiązanie rekomendowane dla osób posiadających na głównie kredyty hipoteczne, samochodowe i gotówkowe, z którymi nie są w stanie poradzić sobie w danym momencie. Na spłatę tego typu zobowiązań można przeznaczyć właśnie środki pozyskane z tego tytułu w ING. Kredyt konsolidacyjny wymaga jednak spełniania kilku podstawowych warunków, a mianowicie: 

  • wieku powyżej 18 roku życia, 
  • posiadania stałego źródła dochodu i zdolności kredytowej, 
  • brak złych wpisów w BIK. 

To trzy podstawowe elementy, jakie ING bierze pod uwagę podczas weryfikacji wniosku o udzielenie kredytu na spłatę innych zobowiązań.

Inne kredyty dostępne w ING

ing kredyt gotówkowy
ing kredyt hipoteczny
ing kredyt firmowy

Jak wnioskować o kredyt konsolidacyjny ING?

Aby złożyć wniosek o udzielenie kredytu konsolidacyjnego w tej instytucji, wystarczy wypełnić i złożyć stosowny wniosek online lub w oddziale banku, a następnie oczekiwać na decyzję. Bank w międzyczasie będzie sprawdzać poprawność wszystkich danych, zdolność kredytową oraz sytuację finansową wnioskodawcy. Po uzyskaniu pozytywnej decyzji wystarczy podpisać umowę o kredyt konsolidacyjny ING. Jakie dokumenty należy dostarczyć na etapie składania wniosku? Musi to być przede wszystkim poprawnie wypełniony wniosek, dokumenty potwierdzające ilość zaciągniętych zobowiązań w innych bankach, pozostałe kwoty do spłaty oraz zaświadczenia o dochodach danej osoby. Pożyczka z komornikiem jest możliwa do uzyskania w tej instytucji, jednak należy pamiętać o tym, że warunki w takiej sytuacji mogą nie być szczególnie atrakcyjne.

Kredyt konsolidacyjny ING – ile można pożyczyć?

Wiele osób na pewno zastanawia się, na jaką wysokość bank udziela kredyt konsolidacyjny. ING kalkulator pozwala obliczyć koszty ostateczne oraz sprawdzić, jaka wysokość zobowiązania będzie atrakcyjna dla danego konsumenta. W ramach takiego zobowiązania można pożyczyć nawet 200 000 złotych na okres spłaty sięgający aż 120 miesięcy. To bardzo wygodne rozwiązanie pozwalające na połączenie wielu mniejszych zobowiązań w jedno z niższą miesięczną ratą. Wydłużenie okresu spłaty wiąże się jednak z koniecznością zwiększenia kosztów ostatecznych finansowania.

Kredyt konsolidacyjny ING – opinie

W przypadku usługi, jaką jest kredyt konsolidacyjny ING, opinie są nad wyraz dobre i świadczą o zadowoleniu większości konsumentów. Koszty komornicze, jakie dłużnik ponosi w wyniku przeprowadzenia zajęcia komorniczego, są często dosyć wysokie, dlatego, aby ich uniknąć, lepiej skorzystać z oferty kredytu konsolidacyjnego i spłacić zaległe długi na rzecz nowego zobowiązania z niższą miesięczną ratą. Zachęcamy także do dzielenia się swoimi odczuciami na temat tego typu usług, gdyż każda recenzja jest na wagę złota i pomaga nowym klientom podjąć ostateczną decyzję o współpracy z tą instytucją.

5/5 - (1 oddanych głosów)