Jak zastrzec kartę Citi HandlowyKorzystanie z karty bankowej to jeden z podstawowych elementów codzienności większości z nas. We współczesnych czasach nie wyobrażamy sobie już nosić wyłącznie gotówki i niekiedy wolimy wygodnie płacić za pomocą technologii zbliżeniowej. Problem powstaje jednak, gdy zgubimy kartę debetową lub utraciliśmy ją w wyniku kradzieży. Co zrobić w takiej sytuacji? Pomocne okazuje się zastrzeżenie karty – kontakt z Citi Handlowy pozwoli nam ekspresowo zablokować możliwość korzystania z naszych środków. Jeśli chcemy zrealizować to jak najszybciej, warto sprawdzić, jak zastrzec kartę Citi Handlowy od ręki. 

Kto może zastrzec kartę w Citi Handlowy i co to oznacza?

Każdy posiadający konto Citi Handlowy i korzystający z karty powinien dowiedzieć się, czym jest jej zastrzeżenie, a także sprawdzić, jakie są różnice pomiędzy tą kwestią a zablokowaniem karty. Dzięki temu w przyszłości, kiedy zostanie nam ona skradziona, będziemy wiedzieć, jakie kroki podjąć, aby złodziej nie wykorzystał naszych środków. Jest to pomocne również w sytuacji, gdy zgubimy kartę, a znalazca nie skontaktuje się z nami, aby ją oddać. Nie zawsze jednak musimy skorzystać z trwałego zastrzeżenia. Często wystarczające okazuje się czasowe zastrzeżenie karty w Citi Handlowy, jednak jest to uzależnione od konkretnych elementów. 

Co dokładnie oznacza zastrzeżenie karty Citi Handlowy?

Bardzo często klienci banków mylą dwa podstawowe pojęcia: zastrzeżenie a blokada karty płatniczej. Jak się okazuje procesy te posiadają wiele różnic i warto rozsądnie wybrać, który z nich jest w danej sytuacji najlepszy. Zastrzeżenie karty to nic innego jak zablokowanie możliwości dokonywania transakcji płatniczych na stałe. Decydując się na taki krok, warto mieć świadomość, że jest to zupełnie nieodwracalny proces. Jeśli więc zastanawiamy się nad tym, czy można anulować zastrzeżenie karty w Citi Handlowy, pamiętajmy, że jest to niemożliwe. Korzystając z zastrzeżenia, jesteśmy zmuszeni zamówić nową kartę, którą bank wyda na złożony przez właściciela konta wniosek. Z kolei czasowe zastrzeżenie karty w Citi Handlowy, o którym wspominają klienci banków, to po prostu jej zablokowanie na konkretny okres. Wówczas po jego upływie możemy przywrócić jej aktywność i nadal korzystać z możliwości opłacania transakcji. Jest to doskonała alternatywa w konkretnych sytuacjach, np. gdy zostawimy kartę u znajomego, co do którego nie mamy 100% zaufania. 

Kiedy należy zastrzec kartę Citi Handlowy?

Wiemy już, że zastrzeżenie karty płatniczej jest czynnością nieodwracalną i wówczas konieczne jest złożenie wniosku o wyrobienie nowej. Tego typu krok przede wszystkim daje nam pełne bezpieczeństwo, gdy obawiamy się korzystania z pieniędzy przez osoby niepowołane. Jest to rozsądny wybór w przypadku zgubienia karty na zewnątrz lub gdy zostaniemy napadnięci i okradzeni. Dzięki temu całkowicie minimalizujemy ryzyko kradzieży naszych środków z konta, np. poprzez płacenie kartą za transakcje online, do czego potrzeba jedynie jej numeru i CVV/CVC na odwrocie. Zastrzegając kartę, nie musimy obawiać się utraty pieniędzy, gdyż bank Citi Handlowy całkowicie uniemożliwi dokonywania jakichkolwiek opłat z jej pomocą. Jeśli więc chcemy widzieć, ile trwa zastrzeżenie karty w Citi Handlowy, pamiętajmy, że krok ten jest nieodwracalny. 

Czy można anulować zastrzeżenie karty w Citi Handlowy?

Jak wspomniano, karta, którą zastrzegliśmy, nie będzie już możliwa do ponownego użytku. 

Nawet w sytuacji, gdy okaże się, że znaleźliśmy ją w domu, nie możemy korzystać z płatności za jej pośrednictwem. Wówczas należy skontaktować się z bankiem Citi Handlowy, aby złożyć wniosek o wyrobienie nowego plastiku. Warto wiedzieć, że oddział może wymagać zwrócenia karty lub jej zniszczenia. Jeśli bank poinformuje nas o takiej konieczności, wystarczy pociąć ją na małe kawałki i wyrzucić do śmieci. 

Jak zastrzec kartę Citi Handlowy?

W większości banków zastrzeżenie karty możemy zrealizować na kilka różnych sposobów. Pierwszą metodą, którą bardzo często wybierają klienci chcący jak najszybciej załatwić sprawę, jest kontakt telefoniczny z infolinią. Tego typu działania pozwalają nam na ekspresowe zastrzeżenie środków, a więc całkowite zminimalizowanie ryzyka kradzieży pieniędzy z karty. Jest polecane zwłaszcza gdy po dłuższym czasie zorientowaliśmy się, że nie mamy jej przy sobie. Istnieją jednak inne metody, dzięki którym zastrzeżemy kartę na stałe.

W Citi Handlowym kartę możemy zastrzec poprzez:

— Skontaktowanie się z infolinią banku — Infolinia jest czynna przez całą dobę, więc nawet jeśli zgubimy naszą kartę w nocy, możemy szybko zapobiec utracie pieniędzy z konta bankowego. Zazwyczaj wystarcza wykonanie połączenia telefonicznego do banku, podanie naszych danych osobowych i złożenie prośby  o zastrzeżenie karty – kontakt z Citi Handlowy umożliwia szybkie podjęcie kroków przez pracownika. W ciągu kilku sekund od przeprowadzenia rozmowy karta przestaje działać, a osoba która ją ukradła lub znalazła nie wykorzysta naszych pieniędzy. 

— Elektroniczne złożenie wniosku — Niektóre banki w Polsce korzystają z nowoczesnych  metod, które nie tylko przyspieszą cały proces zablokowania korzystania ze środków, ale też zwiększą nasze bezpieczeństwo. Zazwyczaj możliwe jest zastrzeżenie karty w aplikacji mobilnej lub w serwisie transakcyjnym (na platformie www). Opcja zastrzeżenia poprzez bankowość internetową jest alternatywą dla osób, które nie mają pobranej aplikacji. Po przejściu podanych kroków karta automatycznie zostaje wyłączona, a my nie musimy obawiać się utraty środków. W Citi Handlowym wystarczy zalogować się do Citibank online, kliknąć sekcję „Zarządzanie kartami”, a następnie wybrać kartę, którą chcemy zastrzec. 

— Wizytę stacjonarną w oddziale banku — Jest to sposób, który może wymagać największej ilości czasu, dlatego też nie zawsze jest najlepszym wyborem.  Jeśli jednak znajdujemy się w pobliżu oddziału Citi Handlowy, udanie się do placówki i zastrzeżenie karty w taki sposób wydaje się lepszą metodą niż wykonywanie połączenia na infolinię. Pamiętajmy, że sposób ten wymaga potwierdzenia naszych danych. Musimy więc okazać ważny dowód osobisty, aby pracownik zweryfikował tożsamość. A co w sytuacji, gdy skradziono wraz z kartą cały portfel i straciliśmy także dokument tożsamości? W takim przypadku pracownik nawiąże połączenie z obsługą klienta, a podczas bezpośredniej rozmowy szybciej zrealizujemy zastrzeżenie karty. Wówczas wystarczy podanie danych z naszego dowodu, a konsultant doprowadzi do trwałego zablokowania korzystania z pieniędzy na naszym koncie z pomocą karty. 

Podsumowanie: W jaki sposób mogę zastrzec kartę w Citi Handlowy najszybciej?

Najszybciej zrealizujemy to w aplikacji lub dzwoniąc na infolinię. Niektóre banki umożliwiają nawiązanie ekspresowego kontaktu przez aplikacje mobilną. Dzięki temu zaoszczędzimy czas potrzebny na poszukiwanie numeru w internecie. 

Citi Handlowy kontakt:

  • Numery do zastrzeżenia karty Citi Handlowy w Polsce: 801 32 24 84, 22 692 24 84
  • Kontakt do zastrzeżenia karty Citi Handlowy z zagranicy: 48 801 32 24 84, 48 22 692 24 84

Możemy również zadzwonić na infolinię Zintegrowanego Systemu Zastrzegania Kart Płatniczych pod numerem: 828 828 828. Każdy posiadacz karty, posługujący się nią na co dzień w miejscach publicznych, powinien dodać numer do książki telefonicznej. Dzięki temu nawet jeśli zaskoczy nas kradzież lub zgubienie karty, możliwa będzie szybka reakcja i umożliwienie złodziejowi korzystania z pieniędzy. Podany numer jest dostępny przez całą dobę 7 dni w tygodniu na terenie całego świata. To dobra informacja dla osób, które często posługują się kartą za granicą.

Ile kosztuje zastrzeżenie karty w Citi Handlowy?

Gdy zgubimy kartę lub stracimy ją w wyniku kradzieży, często obawiamy się, że zastrzeżenie jej jest płatne. Boimy się zapłaty zbyt wysokich kosztów, zwłaszcza w sytuacji, gdy na koncie nie mamy dużej sumy. Wówczas możemy rozważać to, czy lepszym wyborem nie będzie zamknięcie rachunku, co wiąże się z automatycznym wycofaniem karty z użytku. Ile kosztuje zastrzeżenie karty w Citi Handlowy? Bank nie pobiera żadnych kosztów za skorzystanie z takiej usługi, niezależnie od wybranej metody. 

Czy zastrzeżenie karty w Citi Handlowym anuluje wykupione subskrypcje?

Wiele klientów posiadających wykupione subskrypcje na platformach internetowych zastanawia się, czy zostaną one anulowane po zastrzeżeniu karty. Często nie chcemy utracić przedłużonych subskrypcji, ale też zdarza się, że wykupiliśmy je na nieznanych witrynach, a nie wiemy, jak to wycofać. Niektóre serwisy posiadają bardzo skomplikowane zasady, co powoduje kłopot u większości osób. Jeśli jesteśmy w podobnej sytuacji, warto wiedzieć, że jednym ze sposobów uniknięcia automatycznego ściągania płatności za subskrypcje jest właśnie zastrzeżenie karty debetowej. Ważne jest jednak, aby zapamiętać, że skutki są nieodwracalne i wówczas musimy wyrobić w banku nową kartę. Jeśli jednak chcemy skorzystać z zastrzeżenia wyłącznie w tym celu, sprawdźmy, czy bank Citi Handlowy nie umożliwia anulowania subskrypcji z poziomu aplikacji. Dzięki temu pozbędziemy się problemu w szybszy i łatwiejszy sposób. 

5/5 - (1 oddanych głosów)