Posiadanie indywidualnego rachunku bankowego to w dzisiejszych czasach niezbędne minimum, pozwalające na wygodne zarządzanie swoimi finansami. Jakie funkcjonalności powinno mieć dobre konto w banku? Czy Citi Handlowy to dobry wybór? Przeanalizujmy dokładnie ofertę tej instytucji pod względem warunków, opłat i funkcji.

RANKING KONT OSOBISTYCH >>

Podobne produkty Citi Handlowy

citi handlowy konto szczędnościowe
citi handlowy konto walutowe
citi handlowy lokata
citi handlowy jak zamknąć konto

Citi Handlowy konto osobiste – podstawowe informacje

W Citi Handlowy konto indywidualne dostępne jest dla każdego, kto ukończył 18 rok życia i posiada pełną zdolność do czynności prawnych. Jeśli chodzi o indywidualny rachunek w banku Citi Handlowy to doskonały wybór. Decydując się na założenie takiego rachunku, można zyskać przede wszystkim: 

 • wygodny dostęp do swoich finansów z poziomu aplikacji mobilnej lub serwisu Internetowego;
 • przejrzyste warunki współpracy;
 • indywidualnie dopasowaną ofertę usług i produktów dodatkowych;
 • darmowy dostęp do bankomatów i wpłatomatów.

Powyższe czynniki to jednak nie wszystko, czym wyróżnia się to konto. Citi Handlowy dokłada wszelkich starań, by zadowolić nawet najbardziej wymagających konsumentów. Ten rachunek przeznaczony jest dla klientów indywidualnych, poszukujących jak najwygodniejszego sposobu na zarządzanie swoimi domowymi finansami i inwestycjami.

Jak założyć konto osobiste w Citi Handlowy?

Nie każdy wie, jak wygląda procedura utworzenia nowego rachunku w Citi Handlowy. Założenie konta przez Internet to jedna z najłatwiejszych opcji. Procedura ta wymaga przejścia kilku kroków, a mianowicie:

 1. Wejścia na stronę Internetową banku Citi Handlowy.
 2. Kliknięcia przycisku „załóż konto online”.
 3. Wypełnienia wniosku.
 4. Wykonania skanów dowodu osobistego i zdjęć twarzy.
 5. Zatwierdzenia umowy kodem SMS.

To już wszystko, co należy zrobić, aby założyć nawet w ciągu kilku minut CitiKonto. Warto też nadmienić, że ranking kont bankowych jasno wskazuje na fakt, iż ten rachunek to świetne rozwiązanie dla osób, poszukujących jak najłatwiejszej metody wnioskowania i zarządzania kontem.

W Citi Handlowy konto osobiste można też założyć w stacjonarnej placówce banku. Jak tego dokonać? To proste. Wystarczy:

 1. Zabrać ze sobą aktualny dowód tożsamości. 
 2. Udać się na spotkanie z doradcą do dowolnej placówki. 
 3. Uzupełnić wniosek o uruchomienie rachunku bankowego.
 4. Podpisać umowę.

Cała procedura, w ramach której można otworzyć w Citi Handlowy konto bankowe jest banalnie prosta i zajmuje maksymalnie kilka minut. Podczas wizyty w dowolnej placówce doradca zawsze pomoże w dopełnieniu formalności, a także kompleksowo przedstawi aktualną ofertę.

O tym warto wiedzieć… w banku Citi Handlowy możemy także założyć konto dla dziecka od 13 roku życia, ale tylko w stacjonarnych punktach obsługi klienta i w obecności opiekuna prawnego.

Tego typu konto dla młodych do ukończenia pełnoletności dziecka jest zarządzane przez opiekuna prawnego. Warto mieć to na uwadze, decydując się na uruchomienie rachunku bankowego dla swojego dziecka.

CitiKonto – opłaty i prowizje

Jeśli chodzi o CitiKonto, opłaty i prowizje są jasno przedstawione zarówno na stronie Internetowej banku, w placówkach, jak i regulaminie o świadczenie usług bankowych. Poniższa tabela zawiera najważniejsze informacje w kwestii opłat i ewentualnych prowizji.

Prowadzenie i otwarcie konta 0 złotych
Przelewy krajowe 0 złotych
Karta wielowalutowa 0 złotych
Wypłaty z bankomatów Citi 0 złotych

Jak widać, wszelkie podstawowe funkcje rachunku osobistego dostępne są za 0 złotych bez żadnych ograniczeń. Konto CitiKonto w Citi Handlowy to świetna opcja dla osób, które poszukują innowacyjnych rozwiązań na atrakcyjnych warunkach finansowych. Posiadając konto osobiste CitiKonto, można liczyć także na darmowe 4 wypłaty w miesiącu w bankomatach należących do innych instytucji finansowych, darmowe 3 przelewy ekspresowe oraz znakomite kursy walut.

Konta osobiste dostępne na rynku występują w różnych konfiguracjach. Konto Internetowe Citi Handlowy świetnie sprawdza się jako narzędzie do wymiany walut, płatności Internetowych, a także mobilnych ze względu na darmowy dostęp do karty płatniczej. Warto też sprawdzić koszty najpopularniejszych transakcji, które wynoszą 0 złotych w przypadku:

 • przelewów SEPA;
 • przelewów ELIXIR;
 • zleceń stałych;
 • wypłat gotówki w bankomatach.

Warto także nadmienić, że transakcja wypłaty środków w oddziale wiąże się z kosztem 30 złotych dla podstawowego rachunku, jakim jest konto osobiste CitiKonto.

Konto osobiste w Citi Handlowy – co można zyskać?

Otwierając konto osobiste Citi Handlowy proponuje także liczne udogodnienia oraz promocje, w ramach których można zyskać nawet kilkaset złotych jednorazowo. Ogólnie rzecz biorąc, każdy, kto decyduje się na konto Internetowe Citi Handlowy, korzyści zauważy praktycznie od samego początku współpracy. Zaliczamy do nich:

 • do 200 złotych premii za uruchomienie rachunku;
 • prezenty za skorzystanie z karty kredytowej np. projektor;
 • 1% zwrotu za transakcje kartą, ale nie więcej niż 100 złotych.

Powyższe elementy to tylko podstawowe korzyści, wynikające z założenia rachunku osobistego w tej instytucji. W Citi Handlowy założenie konta jest nie tylko bajecznie proste, ale także szybkie. Wybierając tę instytucję, można sprawić, że zarządzanie domowymi finansami przeniesie się na zupełnie inny poziom komfortu.

By otrzymać premię, wystarczy:

 1. Założyć nowe konto.
 2. Przelać na rachunek minimum 100 złotych, a połowa tej kwoty wróci w formie cashback.
 3. Wpływ wynagrodzenia w wysokości minimum 2000 złotych to także 50 złotych cashback.
 4. Kolejne 50 złotych otrzymujemy za transakcje bezgotówkowe na minimum 500 złotych. 
 5. Ostatnie 50 złotych w formie cashback można dostać za spełnienie WSZYSTKICH powyższych warunków.

Ciekawostka! Posiadacze nowego rachunku mogą też pobrać dwa kody na darmowe nadania przesyłki w sieci InPost.

W Citi Handlowy konto Internetowe to przede wszystkim ogromny komfort zarządzania swoimi oszczędnościami i bieżącymi wydatkami.

Konto w Citi Handlowy a kredyt

Co warto wiedzieć na temat banku Citi Handlowy? Jak założyć konto osobiste przez Internet to najczęstsze pytanie zadawane przez wielu konsumentów. Kiedy już posiadamy rachunek osobisty, możemy liczyć na atrakcyjnie oprocentowane kredyty gotówkowe i hipoteczne.

Uwaga! Pożyczka bez BIK w tej instytucji jest niedostępna. Bank zawsze dokładnie sprawdza swoich kontrahentów pod kątem zdolności i historii kredytowej, uwzględniając raporty Biura Informacji Kredytowej.

Wnioskując o kredyt, bank najczęściej proponuje równoczesne założenie konta, co przyspieszy wypłatę środków i umożliwia wygodniejszą spłatę zobowiązania.

Konto Citi Handlowy a kantor walutowy

Dla posiadaczy rachunków osobistych bank Citi Handlowy przygotował ciekawe rozwiązanie, jakim jest kantor walutowy. Dzięki temu wszyscy kontrahenci tej instytucji mogą wygodnie wymieniać waluty i to po atrakcyjnych kursach.

Do działania kantoru wystarczy uruchomić odpowiednią zakładkę na swoim koncie, a następnie wybrać preferowane waluty do wymiany. Cała procedura jest bardzo prosta i nie zajmuje zbyt wiele czasu. Dodatkowo bank nie pobiera prowizji za realizację wymiany walut online.

To ważne! Kantor walutowy to nie jedyne rozwiązanie warte uwagi. W ramach korzystania z CitiKonta każdy może realizować płatności przy pomocy karty wielowalutowej, bez dodatkowych kosztów przewalutowania środków na koncie.

Dla klientów często wyjeżdżających na wakacje taka funkcjonalność okazuje się niezwykle przydatna. Jest to tylko jedna z wielu usług, do jakich mają dostęp klienci banku Citi na terenie Polski i nie tylko.

Konto osobiste Citi Handlowy – opinie konsumentów

Co warto zrobić otwierając w Citi Handlowy konto osobiste? Opinie na temat funkcjonowania tej instytucji w zakresie prowadzenia rachunków bankowych są bardzo dobre. Większość klientów docenia przede wszystkim:

 • brak kosztów dla większości usług i transakcji;
 • przejrzyste warunki współpracy;
 • darmowy dostęp do bankomatów i wpłatomatów;
 • dostęp do rachunku przez serwis Internetowy i aplikację mobilną.

Warto także wspomnieć jak wyglądają w Citi Handlowy opłaty za konto osobiste. W tym przypadku są one minimalne i dotyczą tylko transakcji wykonywanych w stacjonarnych placówkach bankowych.

Opinie konsumentów przekładają się także na ranking kredytów gotówkowych, który wskazuje szczególnie wysoką pozycję banku Citi Handlowy.

Czy warto założyć konto bankowe w Citi Handlowy?

Oczywiście, że warto zostać stałym klientem banku Citi Handlowy. Bogata oferta produktów dodatkowych oraz wiele kanałów dostępu dla posiadacza danego rachunku to nie wszystko, na co warto zwrócić uwagę. Istotne jest też to, że bank stawiając na maksymalne zadowolenie konsumentów oferuje atrakcyjnie oprocentowane kredyty i pożyczki.

Wystarczy wejść na stronę Internetową banku Citi Handlowy lub udać się do dowolnej placówki na terenie kraju, aby zapoznać się z aktualną ofertą. Nawet podczas jednej wizyty w ciągu kilkunastu minut można założyć konto osobiste i cieszyć się pełnią jego funkcjonalności.

Podsumowując, konto osobiste w Citi Handlowym to dobra opcja dla każdego, kto szuka przede wszystkim wygodnego dostępu do rachunku oraz wielu możliwości oszczędzania i inwestowania.

Sprawdź konta w innych bankach

5/5 - (2 oddanych głosów)