citi handlowy limity

Masz konto i kartę bankową i potrzebujesz dodatkowych informacji, jak w praktyce przebiega zmiana limitów? Citi Handlowy to bank, który nie utrudnia tej procedury swoim potencjalnym klientom. Możesz zdecydować się na zmianę ograniczeń dotyczących przelewów wychodzących, wypłat gotówki, a także płatności zbliżeniowych oraz BLIK. Decyzja należy do Ciebie. Musisz tylko ustalić, jak zmienić limity Citi Handlowy i kiedy warto to zrobić, aby nie wpłynąć negatywnie na bezpieczeństwo środków na swoim rachunku bankowym.

Świadomość tego, jak zmienić limit przelewu Citi Handlowy jest niesamowicie ważna. Czasem zdarzają się sytuacje, w których realizujemy transakcję, a nagle wyrzuca błąd, który mówi o przekroczeniu limitu płatności. Wtedy musisz zacząć działać i jak najszybciej dowiedzieć się, jak zmienić limit w Citi Handlowy. Wbrew pozorom to nie takie trudne, a to wszystko za sprawą prężnego rozwoju nowych technologii i usprawnienia działania serwisów transakcyjnych wraz z aplikacjami mobilnymi dla bankowości.

Citi Handlowy a limity na kontach bankowych 

Każda instytucja finansowa w Polsce stosuje określone limity na kartach i te dotyczące płatności bezgotówkowych online oraz stacjonarnie. Z czego to wynika? Otóż ze względów bezpieczeństwa, gdyż brak ograniczeń na koncie byłby smakowitym kąskiem dla przestępców, którzy czyhają na karty bankomatowe. 

Potrzebujesz dodatkowych informacji o banku Citi Handlowy? Jak zmienić limity, a może gdzie trzeba to zrobić? Na ten moment instytucja nie wskazuje dokładnie na żadne limity związane z płatnościami internetowymi, zbliżeniowymi oraz wypłatami gotówki w bankomatach na terenie kraju. Niemniej jednak te mogą obowiązywać, a szczegółowe informacje na temat ich wysokości, znajdziesz w regulaminie świadczenia usług bankowości i prowadzenia kont osobistych.

Co to jest limit na koncie i jak można go ustawić w Citi Handlowy?

Jeśli masz rachunek bankowy, powinieneś wiedzieć, jak zmienić limit transakcji internetowych w Citi Handlowy. To elementarna wiedza, która pozwoli Ci na dopasowanie funkcjonalności konta i karty płatniczej do swoich potrzeb. Instytucje finansowe w Polsce wprowadzają odgórne ograniczenia na rachunkach bankowych głównie ze względów bezpieczeństwa.

Jeśli konto ma aktywne limity, przestępcy podejmujący się kradzieży karty nie będą w stanie użyć jej do płatności lub wypłaty gotówki na większe kwoty niż te podane w limitach. To duże udogodnienie, które świetnie zabezpiecza finanse klientów banku.

Chcesz dowiedzieć się  więcej na temat tego, jak działają limity i ograniczenia w Citi Handlowy? Oddziały i placówki znajdziesz na terenie całej Polski. Wystarczy, że udasz się do jednej z nich, porozmawiasz z doradcą, a dowiesz się wszystkiego o tym, jak zmienić limity w Citi Handlowy oraz gdzie zmienić limit w banku Citi Handlowy.

Warto mieć na uwadze też, czego dotyczą limity w Citi Handlowy. Jak zmienić to nie wszystko, o czym musisz wiedzieć jako klient tej instytucji finansowej. Na ten moment limity nakładane przez bank dotyczą transakcji:

  • gotówkowych, czyli wypłaty środków z bankomatów na terenie Polski – zarówno z użyciem karty płatniczej, jak i metody BLIK,
  • bezgotówkowych – przelewy krajowe i międzynarodowe, płatności zbliżeniowe oraz płatności kartą online.

Stosowane limity mogą obejmować nie tylko ograniczenia kwotowe, ale także ilościowe. To oznacza, że w ciągu doby lub miesiąca nie wykonasz więcej transakcji i na większą kwotę, niż jest to wskazane w limitach przypisanych do karty lub konta. 

Aby zwiększyć swoje możliwości i zoptymalizować płatności, koniecznie dowiedz się, jak zmienić limit BLIK w Citi Handlowy. Takie informacje może zdobyć każdy klient – wystarczy, że skorzystasz z naszego poradnika lub skontaktujesz się bezpośrednio z doradcą banku – osobiście w placówce lub przez infolinię. Do banku Citi Handlowy kontakt znajdziesz na stronie internetowej. Możesz zadzwonić na numer telefonu lub napisać e-mail, choć ta pierwsza opcja będzie zdecydowanie szybsza.

Limity przelewów w Citi Handlowy – jak je zmienić?

Znasz swoje limity – Citi Handlowy? Jak zmienić je tak, aby płatności nie stanowiły dla Ciebie żadnego problemu – zarówno w skali miesiąca, jak i doby? To proste. Wystarczy, że jesteś w stanie zalogować się na swoje konto w Citi Handlowy. Dzienny limit płatności można w tym przypadku ustalić na kwotę nawet do 200 000 złotych. To jednak spore ryzyko, gdyż w razie utraty dostępu do konta lub kradzieży karty możesz stracić w sekundzie wszystkie swoje oszczędności na rachunku w bankowym.

Interesuje Cię sposób, w jaki działa aplikacja Citi Handlowy? Jak zmienić limit przelewu w tym przypadku? Musisz zalogować się do aplikacji, przejść do zakładki kart i limit, a następnie ustalić nowe ograniczenia i zatwierdzić operację kodem PIN do konta. To jednak najmniej wygodna opcja edycji limitów przelewów i transakcji gotówkowych w bankomatach. 

Skoro jednak wiesz, jak zmienić limit w aplikacji Citi Handlowy, możesz spróbować to zrobić w ten sposób, szczególnie w awaryjnej sytuacji , kiedy potrzebujesz większego limitu na karcie lub koncie. Niestety po aktualizacjach aplikacji bankowej tego banku nie ma możliwości edytowania limitów, niezależnie od rodzaju wybranej operacji.

Poniżej przedstawiamy procedurę, jak zmienić limit na koncie w Citi Handlowy przy pomocy serwisu transakcyjnego.

  1. Zaloguj się do swojej bankowości elektronicznej.
  2. Przejdź do zakładki –> Usługi i profil.
  3. Następnie wybierz opcję –> Mój profil i limity przelewów.
  4. Kolejno wybierz preferowany przez siebie limit dzienny oraz liczbę akceptowalnych operacji.
  5. Ostatni krok to zatwierdzenie operacji i to wszystko.

To dobry sposób na to, jak zmienić limit na karcie Citi Handlowy. Cała procedura nie powinna zająć Ci więcej niż kilka minut, a zmiany będą obowiązywały natychmiast po zakończeniu operacji. 

Inny sposób na zmianę limitów płatności dla rachunku bankowego jest kontakt z infolinią. Wystarczy, że zadzwonisz do banku, następnie połączysz się z konsultantem i poprosisz o zmianę limitów obowiązujących na Twoim rachunku bankowym.

Teraz już wiesz, jak zmienić limit w banku Citi Handlowy, ale czy wiesz, jak zrobić to wyłącznie w przypadku karty płatniczej? To równie proste. Możesz przejść do zakładki –> Ustawienia karty do konta bezpośrednio w serwisie transakcyjnym. Następnie wprowadź nowy limit płatności kartą oraz wypłat z bankomatów i zatwierdź operację. W tym miejscu nadasz też nowy kod PIN lub zastrzeżesz zaginioną kartę.

Jak zmienić limit dzienny limit wypłat z bankomatu Citi Handlowy?

Potrzebujesz wsparcia i nie wiesz, jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu? Citi Handlowy pozwala na wykonanie takiej operacji w trzech opcjach. Możesz zmienić ograniczenia telefonicznie, dzwoniąc na infolinię, a także:

  • przez serwis transakcyjny,
  • w oddziale banku.

Wybierając się do placówki banku, aby pozyskać informacje, jak zmienić limit w banku Citi Handlowy, musisz tylko zabrać ze sobą dowód tożsamości. To niezbędny dokument, który pozwoli Ci potwierdzić osobowość i dokonać zmian na rachunku bankowym lub w ramach limitów obowiązujących na karcie płatniczej.

W trakcie jednej wizyty w placówce bez problemu dowiesz się, jak zmienić dzienny limit w aplikacji Citi Handlowy (aktualnie niemożliwe), a także jak zwiększyć limit BLIK w banku Citi Handlowy. To niezbędne informacje, których potrzebujesz jako klient tej instytucji. Nie ma też żadnych przeciwwskazań, aby zrealizować operację zmiany limitów bezpośrednio w placówce. Poproś o to doradcę, a ten powie Ci, jak zmienić limit wypłat w banku Citi Handlowy.

Limity na koncie i na karcie w Citi Handlowy

Zmiana limitów obowiązujących na rachunku bankowym oraz karcie płatniczej ma sens tylko wtedy, kiedy realizujesz więcej transakcji na wysokie kwoty, a limity ograniczają Twoje możliwości. Wtedy powinieneś zwiększyć limit do pułapu, który będzie optymalny dla Ciebie i jednocześnie nie narazi Cię na utratę środków z rachunku bankowego w razie kradzieży kraty lub utraty danych dostępowych do serwisu transakcyjnego.

Zatem jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu w Citi Handlowy? Zrób to online przez serwis elektroniczny, na infolinii lub bezpośrednio w placówce Citi Handlowy. Sesje przychodzące nie mają tu taj zastosowania. Otóż limity dobowe na koncie są resetowane po zakończeniu pełnej doby, a nie wtedy, kiedy następuje ostatnia sesja wychodząca lub przychodząca banku.

Podsumowując: pamiętaj, aby ustalać limity karty i konta bankowego dla transakcji bezgotówkowych tak, aby zachować umiar pomiędzy funkcjonalnością rachunku bankowego a bezpieczeństwem swoich pieniędzy zgromadzonych na koncie. Zmiana limitów jest prostą procedurą, dlatego nie musisz martwić się praktycznie o nic. Limity zmienisz nawet w awaryjnej sytuacji, kiedy nagle okaże się, że ograniczenia karty nie pozwalają Ci wypłacić środków z konta lub wykonać płatności w sklepie.

5/5 - (1 oddanych głosów)