alior bank limity

Korzystasz na co dzień z konta w banku, ale nie do końca wiesz, jak w praktyce wygląda zmiana limitów? Alior Bank to jedna z wielu instytucji w Polsce, która umożliwia wykonanie takiej operacji bez żadnych dodatkowych opłat i formalności. Niemniej jednak ograniczenia dotyczące rachunku bankowego, karty płatniczej oraz aplikacji mobilnej są obecnie standardem. Dlaczego? Otóż takie ograniczenia pozwalają na zabezpieczenie środków zgromadzonych na koncie w razie wystąpienia sytuacji, w której ktokolwiek chciałby wykraść środki z konta. Głównie z tego względu Alior Bank i wiele innych instytucji finansowych w Polsce decyduje się na wprowadzanie odgórnych limitów transakcji.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, jak zmienić limit w Alior Bank? A może w trakcie realizowania płatności kartą lub wypłacaniu gotówki z bankomatu okazało się, że nie możesz sfinalizować operacji? Jeśli masz środki na koncie, prawdopodobnie powodem odrzucenia transakcji są limity w Alior Bank. Jak zmienić je tka, aby zachować gwarancję bezpieczeństwa, ale jednocześnie odzyskać możliwość realizowania płatności i innych operacji na koncie? To proste. Wystarczy, że znasz swoje potrzeby finansowe i właśnie na tej podstawie ustalisz nowe ograniczenia na rachunku bankowym.

Limity w Alior Bank

Jest wiele typów transakcji, które są ograniczone poprzez limity narzucone przez Alior Bank. Karta kredytowa, aplikacja mobilna oraz płatności internetowe to główne typy operacji, które są mocno ograniczone kwotowo i ilościowo – dobowo i w skali miesiąca. Zastanawia Cię nie tylko to, jak zmienić limit Alior Bank, ale także, w jakim celu stosowane są ograniczenia? Takie działania są podejmowane głównie ze względów bezpieczeństwa. Limity to dobry sposób na ograniczenie ryzyka utraty środków, np. w razie przechwycenia karty płatniczej przez przestępców.

Podstawowe limity na koncie w Alior Banku obejmują operacje:

 • gotówkowe – wypłata środków z bankomatów na terenie Polski i za granicą,
 • bezgotówkowe – przelewy tradycyjne, płatności zbliżeniowe kartą, płatności online.

Jeśli chodzi o Alior Bank aplikacja również jest w pewien sposób ograniczona. Jak to możliwe? Otóż instytucja narzuca odgórne limity na operacje BLIK. Mowa tu przede wszystkim o przelewach na telefon, czekach BLIK, płatnościach online oraz płatnościach zbliżeniowych telefonem w sklepie.

Jak widzisz, praktycznie wszystkie operacje bankowe są ograniczone przez tę instytucję, dlatego warto wiedzieć, jak zmienić limit przelewu w Alior Bank oraz edytować inne ograniczenia, które mogą negatywnie rzutować na funkcjonalność Twojego rachunku bankowego.

Jak zmienić limit przelewu w Alior Banku?

Chcesz dowiedzieć się więcej o ograniczeniach Alior Bank? Jak zmienić limit przelewu, aby narzucone ograniczenia nie uniemożliwiały wykonanie operacji płatniczych na większą kwotę? To proste. Musisz tylko wykonać kilka kroków, a dowiesz się, jak zmienić limit na koncie Alior Bank. Oto krótki poradnik, który pokazuje, jak zmienić limit transakcji internetowych. W Alior Bank przebiega to następująco:

 1. Zaloguj się do swojej bankowości internetowej.
 2. Przejdź do zakładki –> Ustawienia.
 3. Następnie wybierz opcję –> Autoryzacja i bezpieczeństwo.
 4. W kolejnym kroku przejdź do sekcji –> Limity.
 5. Po stuknięciu przycisku –> Zmień, możesz podać owe dzienne limity oraz maksymalną kwotę pojedynczej transakcji.

Po zapisaniu nowych ograniczeń musisz tylko potwierdzić operację kodem SMS lub aplikacją mobilną. Warto dodać, że procedura, jak zmienić limity w Alior Bank obejmuje też liczbę operacji do wykonania w ciągu doby. Zrobisz to w tym samym miejscu. Pamiętaj, że dla przelewów online maksymalna kwota operacji to 200 000 złotych z koniecznością potwierdzenia w aplikacji mobilnej lub kodem autoryzacyjnym SMS (tutaj limit 50 000 złotych).

Co ciekawe, przelewy online zlecone bezpośrednio z mobilnej aplikacji Alior Banku są ograniczone do kwoty maksymalnie 20 000 złotych.

Jak zmienić limit na karcie Alior Bank?

Jeśli masz własną kartę kredytową lub inną, płatniczą, koniecznie powinieneś wiedzieć, jak zmienić limit na karcie Alior Bank. Tutaj wymagane jest przeprowadzenie procedury krok po kroku:

 1. Wejdź do bankowości internetowej.
 2. Następnie przejdź do szczegółów swojego rachunku bankowego i dalej do zakładki –> Karty.
 3. Po wyświetleniu szczegółów karty możesz przejść do opcji –> Limity dzienne.
 4. Wprowadź nowe ograniczenia, które odpowiadają Twoim potrzebom finansowym i zatwierdź operację. Po zatwierdzeniu operacji musisz tylko zaakceptować ją kodem SMS lub aplikacją mobilną.

Jak widzisz, zmiana limitów karty Alior Bank wcale nie jest skomplikowana. Bez problemu poradzisz sobie z edycją ograniczeń samodzielnie, bez pomocy doradcy banku lub specjalistycznej wiedzy informatycznej. Jeśli nie radzisz sobie z procedurą zmiany limitów, możesz skontaktować się z pracownikiem Alior Bank. Kontakt w tej kwestii jest możliwy na infolinii w godzinach pracy instytucji.

Warto też wiedzieć, jak zmienić limit w aplikacji Alior Bank, przynajmniej jeśli chodzi o ograniczenia na karcie płatniczej. Tutaj musisz przejść następującą procedurę:

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej – kodem PIN lub biometrią.
 2. Wybierz zakładkę –> Karty.
 3. Następnie wybierz kartę płatniczą, dla której chcesz edytować limity.
 4. W kolejnym kroku przejdź do szczegółów karty i kliknij przycisk –> Zmień limity.
 5. Wprowadź nowe preferencje do ograniczeń karty i zatwierdź zmiany kodem PIN.

To wszystko, co musisz zrobić, aby przeprowadzić procedurę zgodnie z poradnikiem, jak zmienić dzienny limit w aplikacji Alior Bank. Wbrew pozorom procedura nie jest wyjątkowo skomplikowana, aczkolwiek wymaga znajomości poradnika, który mówi też o tym, jak zmienić limit BLIK w Alior Bank. Taka wiedza przydaje się zawsze wtedy, kiedy nagle okazało się, że wprowadzone dotychczas ograniczenia są zbyt restrykcyjne, a Ty nie możesz wykonać płatności lub wypłacić środków z bankomatu.

Pozostałe metody zmiany limitów w Alior Banku

Poniżej przedstawiamy inne procedury, aby zmienić limity Alior Bank. Jak zmienić ograniczenia w przypadku kontaktu telefonicznego z infolinią banku? To wyjątkowo proste. Wykonaj tylko kilka czynności, a na Twoim koncie pojawią się nowe, spersonalizowane limity transakcji.

 1. Zadzwoń na infolinię Alior Banku.
 2. Po połączeniu z konsultantem poinformuj go o chęci zmiany limitu.
 3. Konsultant może poprosić o podanie pewnych danych w celu weryfikacji tożsamości.
 4. Podaj konsultantowi nowy limit i potwierdź zmiany.

Możesz też edytować ograniczenia w placówce Alior Bank. Jak zmienić limity w przypadku odwiedzin stacjonarnego salonu tego banku? To równie proste, jak pozostałe metody opisane w tym artykule. Musisz tylko:

 1. Odwiedzić najbliższy oddział Alior Banku.
 2. Poprosić doradcę klienta o pomoc w zmianie limitu.
 3. Doradca poprosi o przedstawienie dokumentu tożsamości.
 4. Wprowadzić nowy limit i potwierdzić zmiany, np. podpisem na potwierdzeniu lub aplikacją mobilną.

Jeśli masz własne konto bankowe w tej instytucji, zdecydowanie powinieneś też wiedzieć, jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu Alior Bank. Takie operacje są ograniczone poprzez limity wprowadzone na kartę płatniczą. To oznacza, że wartość wypłaty gotówkowej nie przekroczy ograniczenia zdefiniowanego dla wybranej karty bankomatowej.

A może często realizujesz operacje BLIK? Alior Bank umożliwia edycję limitów również dla takich operacji. Musisz mieć tylko na uwadze to, aby wprowadzając nowe limity zawsze upewnić się, że te nie są zbyt wysokie. Wystarczy, że określisz swoje zapotrzebowanie na środki dostępne na koncie bankowym, a ustawione ograniczenia na pewno będą odpowiednie.

Zmiana limitów w Alior Banku

Na pewno już wiesz, że bank z góry narzuca pewne ograniczenia, które wyświetla nawet aplikacja Alior Bank. Jak zmienić limit przelewu mobilnego lub online? Z naszym poradnikiem to proste. Najczęściej odbywa się to poprzez zalogowanie do bankowości online lub aplikacji, a następnie zmianę ograniczeń z potwierdzeniem operacji, np. kodem PIN lub SMS.

Czy w ogóle potrzebujesz wiedzieć, jak zmienić limit wypłat w Alior Bank albo, jak zwiększyć limit BLIK w Alior Bank? Zdecydowanie tak! Samodzielna edycja ograniczeń na koncie to podstawa, aby dostosować jego funkcjonalność do swoich potrzeb i korzystać ze zgromadzonych pieniędzy tak, jak tylko tego potrzebujesz. Oczywiście ograniczenia zawsze powinny być aktywne, nawet jeśli są dość wysokie. W przeciwnym razie może dojść do sytuacji kradzieży wszystkich pieniędzy z rachunku bankowego, np. po utracie karty płatniczej.

Nie zwlekaj – jeśli tylko masz konto bankowe w Alior Banku, aplikację mobilną lub korzystasz karty kredytowej, koniecznie ustal nowe, indywidualnie ustalone limity operacji płatniczych. To korzystne rozwiązanie, które sprawi, że codzienne użytkowanie konta w banku będzie znacznie przyjemniejsze i umożliwi utrzymanie wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

5/5 - (1 oddanych głosów)