SGB Bank limity

Zmiana limitów SGB Bank jest możliwa dla każdego z konsumentów posiadających rachunek bankowy, kartę płatniczą oraz aplikację mobilną tego banku. Procedury związane z tym, jak zmienić limity w SGB Bank są wyjątkowo proste i nie wymagają posiadania profesjonalnej wiedzy informatycznej. 

Posiadanie konta w Spółdzielczej Grupie Bankowej to świetny sposób na przetrzymywanie swoich środków pieniężnych z gwarancją bezpieczeństwa. Chcesz dowiedzieć się, jak zmienić limit SGB Bank? A może interesują Cię aktualne limity stosowane przez tę instytucję, dzięki którym nie będziesz wiedział, ile transakcji i na jaką kwotę możesz je wykonać, koniecznie przejrzyj poniższy wpis. Przedstawiamy najważniejsze informacje o tym, jak wyglądają limity w SGB Bank, jak zmienić i gdzie można to zrobić.

Zmiana limitów w SGB Bank

Zmiana limitów transakcji w swoim banku wcale nie jest taka trudna, jak mogłoby się wydawać. Jeśli nie wiesz, jak zmienić limit transakcji internetowych w SGB Bank lub w innej instytucji, koniecznie skorzystaj z poradnika lub skontaktuj się bezpośrednio z infolinią swojego banku. W dzisiejszych czasach większość instytucji obsługujących klientów indywidualnych pozwala na łatwą zmianę limitów, które obowiązują dla takich transakcji jak:

 • przelewy BLIK oraz transakcje na telefon,
 • przelewy standardowe na konto bankowe,
 • wypłata środków z bankomatów,
 • płatności kartą płatniczą – zarówno te zbliżeniowe, jak i w internecie.

Jeśli chodzi o SGB Bank – jak zmienić limit przelewu warto mieć na uwadze, że procedura jest bardzo prosta, szczególnie w tej instytucji. Zanim jednak podejmiesz decyzję o dostosowaniu limitów transakcji gotówkowych i bezgotówkowych do swoich indywidualnych potrzeb, koniecznie weź pod uwagę aktualnie obowiązujące ograniczenia. Na ten moment limity dla transakcji realizowanych przez klientów banku to:

 • transakcje gotówkowe, np. wypłaty w bankomacie – 500 złotych,
 • transakcje bezgotówkowe, np. internetowe lub w sklepach stacjonarnych – 500 złotych.

Warto też dodać, że łączne limity dla transakcji bezgotówkowych, BLIK oraz gotówkowych zostały zredukowane do 2000 złotych. To oznacza, że jako klient nie wykonasz standardowo operacji na kwoty większe niż powyżej.

Pozostałe limity kwotowe obejmują także transakcje wykonywane kartami debetowymi. W przypadku wypłat środków z bankomatu limit w standardzie wynosi 15 000 złotych natomiast dla transakcji bezgotówkowych aż 30 000 złotych. 

Czy można zwiększyć te kwoty w SGB Bank? Jak zmienić limity, aby skorzystać z większych możliwości realizowania płatności? Wystarczy, że wejdziesz w ustawienia aplikacji mobilnej, zalogujesz się do serwisu transakcyjnego, udasz się do placówki banku lub zadzwonisz na infolinię. To naprawdę proste, szczególnie jeśli nagle potrzebujesz większego limitu, np. podczas realizowania płatności za zakupy sprzętu RTV i AGD w sklepie.

Ile transakcji można wykonać w ramach limitów w SGB Bank?

SGB Bank stawia przede wszystkim na bezpieczeństwo transakcji, szczególnie jeśli chodzi o dobro klientów. W tym przypadku limity dla płatności gotówkowych i bezgotówkowych dotyczą ograniczenia do 5 transakcji gotówkowych oraz 15 transakcji bezgotówkowych. Jeśli chodzi o transakcje internetowe, tutaj obowiązuje limit 10 transakcji. 

Jak zmienić limit przelewu w SGB Bank?

Poradnik, jak zmienić limit BLIK w SGB Bank i inne ograniczenia konsumenckie jest dość prosty. Wystarczy, że masz dostęp do aplikacji mobilnej lub serwisu transakcyjnego. Instrukcja krok po krok jak zmienić limit przelewu w SGB Bank i nie tylko przebiega następująco:

 1. Zaloguj się do serwisu internetowego SGB Bank lub SGB Mobile.
 2. Wejdź do zakładki –> Zarządzaj kartami.
 3. Następnie zmień maksymalne limity, które obowiązują dla transakcji gotówkowych i bezgotówkowych.
 4. Jeśli chcesz zmienić ograniczenia, musisz złożyć stosowny wniosek online lub odwiedzić placówkę banku.
 5. Po wprowadzeniu nowych danych limitu dla kart płatniczych i płatności mobilnych kliknij przycisk –> Zatwierdź.

Procedura, jak zmienić limity w SGB Bank jest naprawdę prosta i nie wymaga poświęcenia całego dnia, aby zmienić ograniczenia. Tak naprawdę całą operację zmiany limitów transakcji i płatności jesteś w stanie edytować w maksymalnie kilka minut. Wystarczy, że masz dostęp do aplikacji mobilnej, serwisu internetowego lub zadzwonisz na infolinię w celu zmiany limitów.

Czy jest sens zmiany limitów w SGB Bank?

Oczywiście, że tak – można samodzielnie zmienić limity w SGB Bank. Jak zmienić ograniczenia, które zostały narzucone bezpośrednio przez instytucję podczas uruchamiania rachunku bankowego? Do tego przyda Ci się aplikacja SGB Bank. Jak zmienić limit przelewu przez takie oprogramowanie? To wyjątkowo proste.

 1. Uruchom aplikację mobilną.
 2. Zaloguj się na swoje konto bankowe.
 3. Wejdź w ustawienia karty i przejdź do zakładki limitów i ograniczeń płatności.
 4. Ustal nowe limity, które będą dopasowane do Twoich potrzeb.
 5. Zatwierdź zmiany kodem PIN do aplikacji.

Nie musisz już zastanawiać się, jak zmienić limit na koncie w SGB Bank. Procedura jest naprawdę prosta, a Ty w razie problemów zawsze możesz skontaktować się z przedstawicielem banku i poprosić o pomoc i wyjaśnienie, jak zmienić limit na karcie SGB Bank, a także ograniczenia dotyczące płatności BLIK.

Zmiana limitów płatności bezgotówkowych i gotówkowych to przydatna opcja, która pozwala na dostosowanie sposobu realizowanych płatności do swoich indywidualnych potrzeb. Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoje konto bankowe oraz karta płatnicza nie będzie sprawiać Ci żadnych problemów, koniecznie sprawdź, jak zwiększyć limit BLIK w SGB Bank, a także inne ograniczenia na swoim rachunku bankowym.

Limity operacji gotówkowych w SGB Bank 

Co jeszcze warto wiedzieć, jeśli chodzi o limity SGB Bank? Jak zmienić ograniczenia, aby nie stanowiły żadnego problemu podczas płatności realizowanych gotówkowo? Zwiększenie ograniczeń jest bezpieczne, ale tylko wtedy, kiedy dostosujesz je do swoich indywidualnych potrzeb. Zbyt drastyczne powiększenie limitów spowoduje, że w razie kradzieży Twojej karty płatniczej lub utraty dostępu do bankowości mobilnej i internetowej narazisz się na utratę wszystkich pieniędzy z rachunku bankowego.

Zatem jak zmienić limit w aplikacji SGB Bank? Zrobisz to w kilku krokach przez aplikację, ale uważaj, aby dostosować wartość kwotową tak, aby bezpiecznie realizować transakcje i uniknąć sytuacji, że w ciągu dnia okaże się, że wykorzystałeś już cały dostępny limit.

A może masz problem i nie wiesz, gdzie zmienić limit w SGB Bank? Skontaktuj się z doradcą banku lub przejrzyj ustawienia swojej aplikacji mobilnej, a bez problemu znajdziesz informacje, jak zmienić limit wypłat w SGB Bank. To przydatna informacja, dzięki której będziesz w stanie dostosować limity wypłat gotówkowych w bankomatach tak, aby transakcja nigdy nie została odrzucona w sytuacji, kiedy potrzebujesz nagle wypłacić większą kwotę gotówki z bankomatu.

Limity w SGB Bank – co warto wiedzieć?

Nawet jeśli wiesz już, jak zmienić limit w SGB Bank, musisz też ustalić podstawowe informacje, które są potrzebne do wykonania transakcji, np. przelewów krajowych i międzynarodowych. Jakie są istotne dane w SGB Bank – kod IBAN, SWIFT, adres do przelewu to podstawa, aby wykonać operacje bezpiecznie i nie martwić się o ewentualny zwrot przelewu.

Wiedza, jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu SGB Bank to podstawa, szczególnie jeśli chcesz dopasować funkcjonalność swojego konta bankowego do swoich indywidualnych potrzeb. Dzięki temu będziesz w stanie realizować płatności gotówkowe i bezgotówkowe tak, aby nie narazić się na zbyt szybkie wykorzystanie dostępnego limitu.

Limity i ograniczenia w SGB Bank

Już wiesz, jak zmienić dzienny limit w aplikacji SGB Bank? To proste. Wykorzystaj swój dostęp do serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej, wprowadź zmiany i zaakceptuj je kodem PIN. To wystarczy, aby zwiększyć limity BLIK, wypłat gotówki oraz innych transakcji bezgotówkowych. Pamiętaj jednak, aby nie zwiększać ich nadmiernie, gdyż przekłada się to na poziom bezpieczeństwa pieniędzy na Twoim koncie bankowym.

Limity kwotowe na koncie warto zmienić zawsze wtedy, kiedy wiesz, że będziesz potrzebować większą kwotę z bankomatu lub planujesz wykonywać przelewy na znaczne kwoty. Czasem lepiej pomyśleć nieco wcześniej o tym, aby podnieść limity kwotowe dla transakcji gotówkowych i bezgotówkowych. W przeciwnym razie może okazać się, że w razie nagłej potrzeby pozyskania dodatkowych środków lub zrealizowania płatności bezgotówkowej nie będziesz w stanie wykonać operacji – oczywiście, dopóki nie podniesiesz limitu.

5/5 - (1 oddanych głosów)