NASZA OCENA

4,8/5ocena

KWOTA POŻYCZKI

500 – 20 000 zł

ZŁÓŻ WNIOSEK W PROVIDENT >>

Nasza opinia o Provident

Provident to pożyczkodawca, który stawia na zadowolenie swoich klientów oraz przejrzyste warunki finansowania. Pragniemy wskazać, że zaciągnięcie nowego zobowiązania w Providencie jest w pełni bezpieczne. Nie musisz obawiać się o formalności ani ukryte koszty. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą tej firmy pożyczkowej. Na atrakcyjność oferty przekłada się dostępna kwota finansowania do 20 tys. złotych.

Wady i zalety pożyczki Provident

Zalety Wady
kciuk Wysokie kwoty dostępne dla wszystkich klientów kciuk w dół Dość wysokie koszty pożyczek z obsługą domową
kciuk Długie okresy spłaty kciuk w dół Weryfikacja tylko za pomocą przelewu
kciuk Bardzo duża elastyczność oferty kciuk w dół Możliwy długi czas oczekiwania na wizytę domową
kciuk Pożyczka udzielana już od 18 r.ż.
kciuk Możliwość pożyczenia bez konta bankowego
kciuk Dogodny harmonogram spłaty
kciuk Możliwość uzgodnienia terminów wizyt domowych
kciuk Przejrzystość i uczciwość oferty
kciuk Indywidualne podejście do zdolności i wiarygodności kredytowej
kciuk Pożyczki wysyłane są przelewami ekspresowymi Blue Cash

Provident kontakt

Nazwa Firmy Provident Polska S.A.
Adres ul. Inflancka 4A, Warszawa
Kontakt 600 200 200 ; [email protected]
Godziny otwarcia poniedziałek – piątek 7:00-21:00;

sobota – niedziela 9:00-17:00

W zależności od potrzeb i rodzaju zobowiązania, istnieje kilka sposobów, na które możemy się skontaktować z Provident. Kontakt można nawiązać poprzez:

 • infolinię pod numerem 801 707 990 dla pożyczki dopasowanej oraz 600 400 101 dla pożyczki samoobsługowej
 • zamówienie rozmowy z konsultantem poprzez stronę www pożyczkodawcy

Provident – pożyczka przez internet

Wśród wielu wariantów, jakie oferuje Provident pożyczka online cieszy się zdecydowanie największą popularnością. Obecnie występują one w dwóch podstawowych wariantach:

Provident  pożyczka samoobsługowa pro. W tej wersji można wnioskować o kwotę od 500 do 20 000 złotych, z okresem spłaty od 5 do 48 miesięcy.

Provident pożyczka wynajmowana. Ta opcja to raczej szybki ratunek finansowych. Decydując się na pożyczkę pożyczkę Provident w tej wersji, można pożyczyć od 500 do 4000 złotych na stały okres spłaty 5 miesięcy. Jest ona charakterystyczna przede wszystkim ze względu na sposób spłaty. Przed 4 miesiące płaci się tylko koszty – 42 złote za każdy pożyczony 1000. Pożyczoną kwotę oddaje się dopiero w ostatniej racie.

Jak widać, oferty Provident online są raczej długoterminowymi zobowiązaniami ratalnymi. Chwilówka Provident raczej nie występuje, chyba, że w ramach okresowych promocji – a te zdarzają się dość często, więc warto na bieżąco śledzić zmiany w ofercie. Jeśli natomiast pieniądze potrzebne są „od zaraz”, polecamy zapoznać się z naszą listą pożyczek na 60 dni.

Pożyczka dopasowana Provident

Pożyczka dopasowana to typ pożyczki na raty, którą można dowolnie regulować według swoich potrzeb. Ona również występuje w wielu wariantach:

Pożyczka Provident z miesięczną ratą na konto. W tym przypadku Provident wypłaca pieniądze bezpośrednio na konto klienta, który samodzielnie musi spłacać zobowiązanie comiesięcznymi przelewami. Można pożyczyć do 20 000 złotych do spłaty w ciągu 3-48 miesięcy.

Pożyczka Provident z miesięczną ratą w gotówce. W tej opcji również dostępne jest 20 000 złotych w 3-48 miesięcznych ratach, z tym że pieniądze wypłaci nam przedstawiciel firmy na wizycie domowej. W taki sam sposób również przebiega spłata.

Pożyczka Provident z tygodniową ratą w gotówce. Do dyspozycji klienta jest kwota do 20 000 złotych, ale raty należy spłacać tygodniowo. Do wyboru mamy okres 60, 75, 90 lub 104 tygodni. Podobnie jak w poprzednim wypadku, pieniądze wypłaca i odbiera pracownik Provident na wizycie domowej.

Kto może wziąć pożyczkę Provident?

Klienci, którzy zdecydują się na zaciągnięcie Provident pożyczki, muszą spełnić następujące warunki:

 • wiek przynajmniej 18 lat (Provident nie podaje górnej granicy wieku)
 • polskie obywatelstwo i polski dowód osobisty;
 • adres zameldowania i zamieszkania na terenie Polski;
 • regularny dochód (akceptowane są wszystkie rodzaje dochodów, ale muszą być w odpowiedniej wysokości);
 • polski numer telefonu komórkowego.

Dodatkowo, klienci, którzy chcą skorzystać z pożyczki Provident przez internet, muszą mieć także indywidualne konto bankowe oraz aktywny adres e-mail.

Trzeba też pamiętać o tym, że wymagana jest odpowiednia wiarygodność finansowa, by móc skorzystać z usług provident. Kredyt w tej firmie udzielany jest po sprawdzeniu rejestrów: KRD, BIK, BIG Infomonitor. Pożyczkodawca może także poprosić o zgodę na weryfikację w rejestrze Forum Wiarygodnej Wymiany Informacji. Choć negatywne wpisy nie przekreślają szans na pożyczkę, to w gruncie rzeczy dłużnicy nie często mogą normalnie pożyczyć pieniądze – ratunkiem w takiej sytuacji może być pożyczka z gwarantem lub oferta kredytu dla zadłużonych.

*reklama video z okresu Maj 2023

Jak wziąć pożyczkę Provident?

Pieniądze w Provident możemy pożyczyć na dwa sposoby.

Łatwa i mało problematyczna jest pożyczka Provident z obsługą domową. Wystarczy wypełnić krótki formularz internetowy na stronie internetowej pożyczkodawcy, wpisując w niego imię, nazwisko, PESEL oraz numer dowodu osobistego. Po krótkiej chwili powinien się z nami skontaktować doradca klienta Provident. Telefon posłuży przede wszystkim do weryfikacji zdolności kredytowej – konsultant zapyta o rodzaj zatrudnienia i wysokość dochodów. Podpowie także, jakie dokumenty będą potrzebne do podpisania umowy, a także umówi termin wizyty domowej. Trzeba mieć na względzie, że może to potrwać – w większych miastach zwykle będzie to następny dzień roboczy, zaś w mniejszych może to zająć do 48 godzin. Dobrze wcześniej zorientować się jakie możliwości finansowe mamy w swojej najbliższej okolicy – na przykład za pomocą naszych list lokalnych, takich jak na przykład pożyczka Poznań.

Pożyczka Provident online może być natomiast zaciągnięta w kilku prostych krokach:

 1. Ustalenie kwoty pożyczki na stronie internetowej Provident. Kalkulator dostępny dla klientów pozwala dowolnie manewrować suwakami i elastycznie manewrować parametrami. Pokaże także całkowite koszty pożyczki i wysokość miesięcznej raty.
 2. Rejestracja i wniosek. Przy pierwszym pożyczce Provident, możemy założyć konto klienta i wysłać wniosek za jednym zamachem. Trzeba w niej podać swoje dane osobowe, adres, szczegółowe dane dotyczące zatrudnienia, numer telefonu i adres e-mail.
 3. Logowanie do portalu klienta Provident. Bez tego nie można wykonać kolejnych kroków pożyczkowych. Wniosek może być złożony tylko z tego poziomu, by pożyczkodawca miał pewność, że nikt nie podszywa się pod wnioskodawcę i nie próbuje wyłudzić pieniędzy na jego konto.
 4. Weryfikacja. Potwierdzenie tożsamości i danych bankowych możliwe jest tylko poprzez przelew w wysokości 1 złotego. Niestety, nie są dostępne aplikacje takie jak Instantor czy Kontomatik i jest to krok niepomijalny.
 5. Oferta pożyczkowa. Po kilku lub kilkunastu minutach Provident prześle swoją ofertę pożyczki. Może być ona taka sama, jak kwota o którą wnioskowaliśmy, ale nie musi – może być także niższa. Wszystko zależy od zdolności kredytowej klienta oraz weryfikacji w bazach.
 6. Wysyłka pieniędzy. Przelew zlecany jest natychmiastowo i – dzięki temu że wysyłany  systemem Blue Cash – na koncie klienta znajdzie się w ciągu kilku minut. Provident dostarczy nam także umowę wraz z harmonogramem spłat.

Provident nie udziela typowych pożyczek na dowód. W zależności od rodzaju zobowiązania, poprosi on o odpowiednie dokumenty potwierdzające dochody, najczęściej zaświadczenie od pracodawcy lub wyciąg z konta bankowego.

Provident logowanie

Logowanie Provident możliwe jest dopiero po rejestracji swojego konta. Bez tego nie można wnioskować o jakąkolwiek pożyczkę. Nie ważne, czy będzie to Pożyczka Provident wynajmowana, czy Pożyczka Provident Samoobsługowa, logowanie do panelu klienta jest niezbędne.

Nie ma jednak powodów do obaw, bo w Provident logowanie jest wyjątkowo proste i nie wymaga instalowania żadnych aplikacji. Dodatkowo, nie ma znaczenia, jaki jest wybrany przez nas pożyczkowy program Provident – logowanie zawsze będzie odbywać się w ten sam sposób.

Dostępne przez portal klienta Provident logowanie to dwa kroki:

 • kliknięcie na ikonę „zaloguj się” w prawym górnym rogu witryny;
 • wpisanie adresu e-mail, który podało się przy rejestracji oraz hasła.

W Provident logowanie do konta nie może przebiegać w inny sposób, niemożliwa jest także zmiana hasła bez podawania adresu e-mail. Dlatego, jeśli nie używamy już tego konkretnego adresu lub z jakichś powodów utraciliśmy dostęp do niego, należy jak najszybciej skontaktować się z pożyczkodawcą i umożliwić zmianę danych. W ten sposób stale będziemy mogli monitorować stan pożyczki Provident, w tym:

 • na jakim etapie jest spłata;
 • ile rat pozostało do końca;
 • czy możemy skorzystać z dodatkowych opcji (np. ubezpieczenia);
 • czy możliwe jest już wzięcie kolejnej pożyczki Provident.

Logowanie w Provident jest też bezpieczne. Można mieć pewność, że nasze poufne dane nie dostaną się w niepowołane ręce.

Spłata pożyczki Provident

Tryb spłaty zależy oczywiście od rodzaju wybranej pożyczki Provident. Od tego zależy również to, czy możemy skorzystać z dodatkowych udogodnień. Mogą to być:

 • Okresowa przerwa w spłacie – na wypadek przejściowych problemów finansowych możemy okresowo zawiesić spłatę; okres przerwy ustalany jest indywidualnie;
 • Gwarancja zniesienia obowiązku spłaty – w przypadku śmierci pożyczkobiorcy spłata pożyczki jest umorzona, nie musi jej spłacać rodzina pożyczkobiorcy.

Naturalnie, każdy klient może spłacić zobowiązanie wcześniej, niezależnie od ustalonego harmonogramu. W takiej sytuacji należy zwrócić się bezpośrednio do przedstawiciela Provident kontakt najlepiej nawiązać telefonicznie z ogólną infolinią firmy lub ze swoim doradcą klienta, z którym podpisywaliśmy umowę.

Provident opinie klientów

Jedną z najchętniej i najliczniej ocenianych ofert na rynku są właśnie pożyczki Provident – opinie klientów na temat tej firmy są jedną z przyczyn, dla zajmują one wysokie miejsca w rankingach i innych zestawieniach. Z tego też powodu Provident jest jednym z pożyczkodawców udzielających najwięcej pożyczek w Polsce.

Zapraszamy do podzielania się swoimi przemyśleniami i doświadczeniami na temat firmy Provident. Opinie naszych użytkowników pozwalają na ciągłą weryfikację oferty i ułatwiają wybór. Pamiętajmy, że dopasowanie oferty do swoich potrzeb i możliwości finansowych jest podstawą odpowiedzialnego pożyczania.

Pytania i odpowiedzi

To zależy od indywidualnej sytuacji finansowej oraz potrzeb klienta. Provident oferuje elastyczne oferty, ale koszty pożyczek z obsługą domową mogą być dość wysokie.

Provident może skontaktować się z pracodawcą pożyczkobiorcy w celu weryfikacji dochodów i zdolności kredytowej, jednak tylko za zgodą klienta, która musi zostać wyrażona na etapie składania wniosku.

Tak, jeśli klient nie spłaci swoich zobowiązań, Provident może podjąć odpowiednie kroki prawne, w tym skierować sprawę do sądu. Oczywiście odbywa się to tylko wtedy, kiedy czynności windykacyjne nie przynoszą żadnego efektu.

W Providencie można przesunąć termin spłaty o 1 ratę z miesięczną płatnością oraz 4 raty, jeśli zobowiązanie zostało zaciągnięte z płatnością tygodniową. Dokładna ilość przesunięć terminu spłaty zależy od warunków umowy.

Provident działa pod marką własną Provident Polska S.A.

Tak, Provident sprawdza zdolność kredytową klienta. Może to obejmować sprawdzenie rejestrów KRD, BIK, BIG Infomonitor.

Tak, Provident może sprawdzać zatrudnienie klienta w celu weryfikacji zdolności kredytowej. Alternatywnie może wymagać dostarczenia zaświadczenia o zatrudnieniu na druku od pracodawcy.

Provident w celu przyciągnięcia uwagi nowych klientów proponuje darmową pożyczkę z RRSO 0% na start dla nowych klientów. Oferta obejmuje kwotę do 2000 złotych z okresem spłaty 5-miesięcy.

Każdy pożyczkobiorca ma 14 dni na odstąpienie od podpisanej umowy pożyczki. Po tym terminie zerwanie umowy bez konsekwencji nie jest możliwe.

4.8/5 - (55 oddanych głosów)