loanme opinie

NASZA OCENA

4/5ocena

KWOTA POŻYCZKI

500 – 6000 zł

ZŁÓŻ WNIOSEK W LOANME >>

Nasza opinia o LoanMe

LoanMe to przedsiębiorstwo, które chętnie udziela finansowania dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej i nie tylko. Zachęcamy do skorzystania z oferty tego pożyczkodawcy, chociażby ze względu na możliwość wnioskowania przez internet, a także wysoką kwotę pożyczki do 6000 złotych. Ten pożyczkodawca to strzał w dziesiątkę dla każdego, kto chce z minimum formalności wziąć pożyczkę i cieszyć się z dodatkowych środków na koncie jeszcze w ten sam dzień.

Wady i zalety pożyczki LoanMe

Zalety Wady
kciuk Dostępna pożyczka dla przedsiębiorców kciuk w dół Krótki i stały okres spłaty
kciuk Od 18 lat kciuk w dół Mało przejrzyste warunki otrzymania pożyczki
kciuk Możliwość zaciągnięcia pożyczki przez telefon kciuk w dół Szybka windykacja

LoanMe kontakt

Nazwa Firmy LoanMe Sp. z.o.o.
Adres Aleje Jerozolimskie 142 B (6 piętro), Warszawa
Kontakt 22 377 78 00; [email protected]
Godziny otwarcia poniedziałek – piątek 9:00-19:00,

sobota i niedziela 10:00 – 18:00

Kontakt można nawiązać za pomocą trzech metod:

 • dzwoniąc na infolinię w godzinach pracy BOK;
 • zamawiając rozmowę z konsultantem na loanme.pl;
 • poprzez maila.

LoanMe pożyczka przez internet

LoanMe w swojej ofercie ma pożyczki na raty online ze spłatą tygodniową. W tym wypadku można pożyczyć od 500 do 6000 złotych na okres 5, 17 lub 62 tygodni. Nie jest to kwota zbyt wygórowana, ale LoanMe samo sugeruje, że jest to oferta „do pierwszego” i pomoc w nagłej potrzebie, która nie będzie ciężarem dla spłacającego. Pożyczki na większe kwoty można sprawdzić w naszym rankingu pożyczek online. Znajdują się tam oferty, których kwoty sięgają nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, a dodatkowo są to zaufane i powszechnie znane marki, takie jak Wonga.

Więcej w LoanMe pożyczą natomiast przedsiębiorcy. Oferta dla osób prowadzących własne firmy wynosi aż 20000 złotych.

Pożyczka dopasowana LoanMe

Pożyczkę dopasowaną w LoanMe można zaciągnąć przez telefon. Wystarczy nawiązać z LoanMe kontakt za pomocą infolinii, a pracownik przeprowadzi nas przez wszystkie etapy wypełniania wniosku i weryfikacji. Przed rozmową należy przygotować dowód osobisty i ewentualnie dokumenty dotyczące miesięcznych dochodów. Zwykle nie trzeba ich nigdzie przesyłać, ale niezbędne będzie podanie pracownikowi LoanMe znajdujących się w nich informacji. Może się jednak zdarzyć, że pożyczkodawca poprosi nas o okazanie jakiegokolwiek dokumentu potwierdzającego dochody.

Na podstawie rozmowy LoanMe będzie mógł przedstawić spersonalizowaną ofertę, w pełni dostosowaną do potrzeb i możliwości finansowych klienta. Zastrzega przy tym, że wpływ na ostateczną kwotę zobowiązania i okres spłaty ma zdolność kredytowa.

Kto może wziąć pożyczkę w LoanMe?

Pożyczki LoanMe mogą otrzymać osoby, które spełniają następujące warunki:

 • pełnoletność – jest to typ pożyczki od 18 lat, który nie jest dostępny w każdej firmie;
 • polskie obywatelstwo;
 • ważny dowód osobisty;
 • udokumentowane źródło dochodów;
 • zamieszkanie i zameldowanie na terenie Polski;
 • konto bankowe;
 • numer telefonu komórkowego.

Niestety, LoanMe nie podaje, w jakich bazach weryfikuje swoich klientów. Dostępne na temat LoanMe opinie osób, które już korzystały z usług tej firmy i informacje znalezione na dostępnym na stronie LoanMe forum pozwalają jednak sądzić, że jest to tzw. kredyt bez BIK. Mogą go zaciągnąć osoby mające zaległości w spłatach poprzednich zobowiązań i negatywne wpisy w rejestrze Biura Informacji Kredytowej. Nie jest to jednak pewne, więc lepiej wcześniej zapoznać się z tym, jak sprawdzić BIK, by nie składać wniosku na darmo. Można się też domyślać, że LoanMe sprawdzi także bazy takie jak KRD, ERIF, BIG Infomonitor, czy KBIG.

Jak zaciągnąć pożyczkę LoanMe online?

W LoanMe pożyczki możemy zaciągnąć bardzo prosto i szybko. W gruncie rzeczy, jeśli złożymy wniosek o odpowiedniej porze (czyli w godzinach pracy firmy), możemy liczyć nawet na pożyczki online w 15 minut. Wystarczy wypełnić kilka krótkich formalności:

 1. Wybór kwoty pożyczki na loanme.pl.
 2. Zarejestrowanie konta LoanMe. Logowanie do konta będzie się potem odbywało za pomocą danych podanych w rejestracji. Klient otrzyma zaś dostęp do wszystkich informacji związanych z pożyczką LoanMe – bieżącego stanu spłaty, kosztów, dokumentów pożyczkowych, itp.
 3. Weryfikacja. W LoanMe odbywa się ona za pomocą błyskawicznej informacji Instantor, co znacznie skraca wszystkie formalności.
 4. Decyzja pożyczkowa.
 5. Wypłata pieniędzy. Niestety, LoanMe nie informuje, w jakich instytucjach ma konta bankowe, nie wiadomo więc którzy klienci mogą liczyć na najszybszy przelew. W najgorszym przypadku pieniądze powinny jednak dotrzeć nie później niż następnego dnia roboczego.

LoanMe logowanie

W LoanMe logowanie możemy przeprowadzić po prostu wchodząc na stronę pożyczkodawcy oraz korzystając z przycisku „zaloguj”. W formularzu logowania LoanMe należy wpisać swój adres e-mail lub numer klienta (znajdziemy go na umowie pożyczkowej) oraz potwierdzić go ustanowionym podczas rejestracji hasłem lub numerem PESEL.

Spłata pożyczki LoanMe

W LoanMe pożyczki należy spłacać na swój indywidualny rachunek bankowy w LoanMe. Jego numer możemy znaleźć albo w swoim panelu klienta, albo na umowie pożyczkowej, a przelew  możemy wysłać z poziomu swojego konta.

Oczywiście spłaty należy dokonać według harmonogramu zawartego w umowie. Jeszcze przed upływem terminu płatności raty otrzymamy od LoanMe SMS z przypomnieniem – dobrze tego pilnować, bo niespłacających mogą spotkać bardzo przykre konsekwencje.

W LoanMe windykacja może przybrać różne przybrać różne formy:

 • monity listowne, SMS-owe i telefoniczne;
 • windykację terenową;
 • sprzedanie długu zewnętrznej firmie windykacyjnej.

W ostateczności LoanMe może skierować sprawę do sądu, a następnie oddać do egzekucji komorniczej. Dokona także wpisu w jednym lub kilku rejestrach dłużników.

LoanMe opinie klientów

Dostępne na temat oferty LoanMe opinie są raczej pozytywne, co pozwala sądzić, iż jest to oferta uczciwa i nie narażająca klientów na niebezpieczeństwo.
Niestety, nieco odmienne są opinie na temat polityki firmy w zakresie promocji i reklamy – problemem są częste wiadomości e-mail oraz SMS od LoanMe. Chcemy, by analizowane przez nas oferty były jak najlepsze dla naszych użytkowników i pozwalały im pożyczać korzystnie, zachęcamy do dzielenia się swoimi doświadczeniami i wskazówkami praktycznymi dotyczącymi LoanMe – jak zablokować otrzymywanie ofert SMS, jak wygląda obsługa klienta i bliższy kontakt z pożyczkodawcą, jak długo czeka się na pieniądze, etc. Opinie klientów pozwalają innym lepiej wybierać!

Pytania i odpowiedzi

LoanMe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie to wiarygodny pożyczkodawca o dobrej reputacji wśród klientów.

Procedura weryfikacji danych klienta jest bardzo szybka, co skraca czas do podjęcia decyzji i przelewu środków na konto. Oznacza to, że LoanMe nie zawsze kontaktuje się z Twoim pracodawcą, ale zastrzega sobie możliwość takiej weryfikacji.

Firma LoanMe stara się najpierw rozwiązać sprawę polubownie. Każda sytuacja jest indywidualnie opiniowana i negocjowana z klientami. W przypadku braku porozumienia LoanMe może podjąć kroki prawne.

W LoanMe nie ma opcji przedłużenia pożyczki. Trudności ze spłatą najlepiej zgłaszać do pożyczkodawcy, co umożliwi wypracowanie wyjścia z tej sytuacji. W przypadku braku porozumienia podjęte zostaną kroki prawne i te mające na celu odzyskanie pieniędzy.

LoanMe sprawdza bazy danych w celu sprawdzenia historii kredytowej i obecnych obciążeń klientów.

Zaciągnięcie każdej pożyczki wiąże się z kosztami, które klient jest zobowiązany zapłacić. Firma może organizować promocje, których przedmiotem będzie darmowa pożyczka, ale nie jest to stały produkt w ofercie LoanMe.

Pożyczkodawca, czyli Lew Pożyczka, nie posiada własnego zespołu windykatorów terenowych. Niemniej jednak, firma ta nawiązuje współpracę z zewnętrznymi firmami specjalizującymi się w windykacji, które pomagają w odzyskiwaniu należności od klientów, którzy zalegają ze spłatą pożyczek. To powszechna praktyka w branży finansowej, aby zlecać tego rodzaju działania firmom specjalizującym się w windykacji.

W przypadku braku spłaty pożyczki w wyznaczonym terminie należy się liczyć z koniecznością renegocjacji warunków, większymi kosztami pożyczki, a także windykacją i krokami prawnymi. Dlatego najlepiej w terminie obsługiwać spłaty, a wszelkie problemy finansowe zgłosić pożyczkodawcy.

4.6/5 - (53 oddanych głosów)