SWIFT/BIC Mbank: BREXPLPWMBK

Numer IBAN MBank: PL + numer rachunku bankowego Twojego odbiorcy

Podstawą wykonania prawidłowego przelewu w mbanku jest podanie poprawnych danych do przelewu. W tym celu warto wiedzieć między innymi to, czym jest IBAN oraz kod swift. Mbank posiada również konkretny adres do przelewu. Chcąc dokonać przelewu międzynarodowego, warto sięgnąć po udostępniony przez mBank IBAN. Nie mniej ważne jest, aby wiedzieć, jaki jest prawidłowy adres do przelewów, który powinniśmy wpisać. Pamiętać też należy, że przy wykonywaniu przelewu walutowego z zagranicy na konto w mBanku należy podać zarówno konkretny IBAN mBanku, jak i kod SWIFT oraz nazwę i adres do przelewów banku, w którym rachunek posiada odbiorca przelewu. W tym przypadku będzie to oczywiście posiadany przez mBank adres głównej placówki bankowej.

MBank IBAN

Podstawowym kodem jest IBAN. MBank podaje ten kod zgodnie z międzynarodowymi wytycznymi. Ten międzynarodowy numer IBAN MBanku to funkcjonujący 28-znakowy kod umożliwiający dokonywanie opłat na konkretny rachunek bankowy. Składa się on z dwóch znaków określających identyfikator konkretnego kraju oraz ciągu 26 cyfr, które tworzą pełny rachunek bankowy. Kiedy należy stosować IBAN? Mbank wymaga takiego działania przy dokonywaniu przelewów z zagranicy. Dzięki podaniu identyfikatora bank z innego kraju będzie mógł przekierować wpłatę we właściwe miejsce, a także będzie wiedział, której instytucji bankowej dotyczy ten kod banku. MBank w ten sposób ułatwia proces dokonywania przelewów bankowych.

MBank swift

Czym z kolei jest kod SWIFT MBanku? Jest to specjalny kod używany do identyfikacji konkretnej instytucji bankowej w obrocie międzynarodowym. Usługę tą oferuje również MBank. SWIFT stosuje się w celu dokonania przelewu za granicę. Każda instytucja finansowa otrzymuje indywidualny kod swiftowy, który składa się z 8 lub 11 znaków. Jaki kod powinniśmy wpisać, jeśli naszym bankiem jest mBank? SWIFT dla tej instytucji jest jednolity dla klientów indywidualnych, firmowych oraz tzw. private banking. Zlecenia SWIFT przyjmuje bank zagraniczny, a wraz z zaksięgowaniem daty przelewu dokonuje również przewalutowania środków np. ze złotówki na Euro. W przypadku mBanku SWIFT realizowany jest w dniu złożenia wniosku, jeśli miało to miejsce do 13.00. Po tej godzinie wniosek realizowany jest w kolejnym dniu roboczym. 

MBank adres do przelewu

W niektórych przypadkach może pojawić się konieczność wpisania do przelewu danych oznaczających mBank. Adres tej instytucji bankowej to: 

  • mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A.

  • Skrytka pocztowa 2108

  • 90-959, Łódź 2

Wpisując ten adres mBanku, będziemy mieć pewność, że podane przez nas dane są w pełni prawidłowe. Co jednak z adresem odbiorcy przelewu? Jeszcze do niedawna tradycyjne formy przelewów wymagały podania pełnego adresu, w innym przypadku pracownik bankowy mógł odmówić transakcji. Inaczej wygląda sytuacja przelewów elektronicznych, podobnie zresztą wygląda praktyka mBanku. Adres odbiorcy, tym bardziej pełny, nie jest warunkiem koniecznym do procedowania transakcji. Kluczowe jest to, prawidłowo podać numer rachunku bankowego.

mbank infolinia
mbank oddziały
mbank sesje
5/5 - (2 oddanych głosów)