mBank jest instytucją finansową, która udziela swoim klientom kredytów hipotecznych, gotówkowych i konsolidacyjnych. Wiele osób wykonując przelewy zadaje sobie pytanie odnośnie tego, kiedy dotrze on do odbiorcy. Odpowiadają za to sesje wychodzące i przychodzące, które pozwalają na transportowanie środków pieniężnych z jednego konta na drugie.

Sesje i godziny księgowania mBank 

W mBank sesje podzielone są na trzy transze dla każdego typu przelewów. Aby zachować płynność finansową, warto poznać godziny księgowania. mBank ustalił je tak, aby jak najlepiej wpasowały się w godziny użytkowania kont bankowych przez klientów. Odpowiadając na pytanie kiedy dojdzie przelew, wystarczy zapoznać się z godzinami sesji przychodzących i wychodzących, a następnie sprawdzić te same dane w banku odbiorcy. Pozwoli to na precyzyjne określenie czy środki pieniężne dotrą w ten sam dzień, w którym przelew został zlecony. Aby dowiedzieć się nieco więcej o przelewach mBanku, można skontaktować się z pracownikami placówki lub zaczerpnąć informacji w internecie. W instytucji mBank, sesje przychodzące dotyczą głównie przelewów, które wychodzą do innych banków. 

Sesje przychodzące mBank 

Indywidualnymi godzinami wyróżniają się sesje przychodzące. mBank dostosowuje je tak, aby każdy konsument miał możliwość jak najlepiej zaplanować swoje transakcje. Przelewy mBank księgowane są w trzech różnych godzinach zależnych od pory dnia. 

Godziny sesji przychodzących mBank:

 • 11:15
 • 15:00
 • 18:15

Powyższe godziny przelewów mBank ustanowił w taki sposób, aby przyjmowanie przelewów zewnętrznych odbywało się przez cały dzień, dzięki czemu nawet późniejszym popołudniem istnieje szansa, że ważny przelew zostanie zaksięgowany na koncie klienta instytucji mBank. Sesje przychodzące dopasowane są tak, aby zgrywały się one z sesjami przelewów wychodzących innych instytucji finansowych. Warto wspomnieć, że przelewy walutowe i zagraniczne przychodzące w mBank są księgowane tylko w dni robocze od godziny 8:00 do 14:00. Przelewy przychodzące mBank dostosował tak, aby przechodziły przez jak najdłuższą część dnia.

Przelewy przychodzące metodą SEPA są przyjmowane aż w czterech sesjach, w następujących transzach:

 • 11:30
 • 14:30
 • 17:45
 • 18:40

Sesje wychodzące mBank

Sesje wychodzące mBank dostosował tak, aby były jak najlepiej skoordynowane z godzinami korzystania klientów z bankowości internetowej. Godziny przelewów wychodzących są z góry narzucone przez bank i nie ma możliwości ich zmiany. Jedynym rozwiązaniem, które pozwala na natychmiastowe przekazanie środków, jest przelew za dodatkową opłatą, który omija godziny sesji i przepuszcza zlecenie w pierwszej kolejności.

Godziny sesji wychodzących mBank:

 • 5:55
 • 9:55
 • 13:25

Ze względu na to, iż przelewy wykonywane są zazwyczaj z samego rana, mBank zdecydował się na zastosowanie porannych sesji przelewów. Ostatnią szansą dla osób wykonujących przekazy środków nieco później jest godzina 13:25. Po tym czasie każdy zlecony przelew będzie realizowany następnego dnia roboczego. 

Godziny sesji wychodzących zagranicznych typu SEPA są realizowane w następujących wariantach:

 • 7:45
 • 11:15
 • 14:45

Potrzebne informacje od mBank

mbank infolinia
mbank oddziały
mbank swift

Dlaczego sesje przychodzące i wychodzące mBank są ważne?

Przelewy przychodzące w mBanku posiadają znacznie wydłużone czasy przyjmowania ze względu na chęć umożliwienia klientom pozyskania środków pieniężnych nawet późnym popołudniem. Dla klientów detalicznych sesje wychodzące nie mają tak dużego znaczenia, dlatego zostały ustalone na terminy poranne. Sesje przychodzące mBank ustalił tak, aby były jak najlepiej dostosowane do preferencji większości klientów. Warto wspomnieć, że transakcje środków pieniężnych możliwe są w trybie ekspresowym za dodatkową opłatą. Należy jednak pamiętać, iż limit tego typu transakcji wynosi 4 na dobę, a ograniczenie kwotowe to 10 tysięcy złotych. Jest to jednak dobre rozwiązanie dla osób, które pragną bardzo szybko dostarczyć pieniądze na konto odbiorcy bez potrzeby oczekiwania na sesję wychodzącą w swoim banku oraz przychodzącą w banku odbiorcy. Ciekawostką jest fakt, że transakcje wykonywane w obrębie jednego banku są przekazywane natychmiast. Posiadając od dłuższego czasu aktywne konto w mBanku można liczyć na znacznie szybsze załatwienie wszelkich spraw związanych z wykonywaniem transakcji finansowych, aniżeli będąc dopiero nowym klientem.

5/5 - (2 oddanych głosów)