Pożyczki pod zastaw autaPożyczki pod zastaw samochodu nie bez powodu są coraz bardziej popularne wśród osób w trudnej sytuacji. Takie oferty stanowią ciekawą alternatywę dla kredytów bankowych, których uzyskanie sprawia nie lada wyzwanie. Przede wszystkim nie jest wymagana wysoka zdolność kredytowa, ale to nie jedyna różnica, z jaką możesz się spotkać. Pożyczka pod zastaw auta bez BIK to dobra propozycja dla Ciebie, jeśli potrzebujesz dodatkowej gotówki na dłuższy okres spłaty.

Czym jest pożyczka pod zastaw auta?

Firmy pozabankowe wprowadzają do swoich ofert coraz ciekawsze formy finansowania.  Głównym ich celem jest umożliwienie zaciągnięcia konkretnej kwoty bez zbędnych formalności. Niektóre z nich to właśnie pożyczki bez BIK pod zastaw auta. Takie rozwiązanie to doskonały sposób na uzyskanie szybkiej gotówki przez osoby, które mają własne auto. Jeśli samochód w dobrym stanie będzie formą zabezpieczenia pożyczki,  być może otrzymasz o wiele wyższą kwotę. 

A więc, jak działa pożyczka pod zastaw auta bez BIK? To dość proste. Najpierw musisz znaleźć korzystną ofertę. Możesz w tym celu wykorzystać internetowe rankingi. W ten sposób szybko znajdziesz odpowiedź na pytanie, gdzie dostanę pożyczkę dla zadłużonych pod zastaw auta bez BIK. Szybkie pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości są podobną formą finansowania. Podstawową różnicą jest przedmiot zastawu.

Jakie są warunki do pożyczki dla zadłużonych pod zastaw auta bez BIK?

Każda firma pożyczkowa ma inne wymogi  stawiane potencjalnym pożyczkobiorcom. Jednak aby zaciągnąć pożyczkę pod zastaw auta, musisz spełnić kilka podstawowych warunków:

 • mieć ukończone co najmniej 18 lat, choć niektóre instytucje pozabankowe wymagają ukończenia 21. roku życia,
 • posługiwać się aktualnym dowodem tożsamości,
 • być właścicielem pojazdu oddanego w zastaw jako zabezpieczenie pożyczki,
 • nie mieć żadnych ograniczeń odnośnie do zdolności do czynności prawnych.

Szybka pożyczka pod zastaw auta dla zadłużonych bez BIK jest udzielana na podstawie uproszczonej procedury. Pamiętaj, że istotnym warunkiem jest posiadanie samochodu w nienagannym stanie technicznym. Tylko wtedy kiedy pojazd jest w 100% sprawny, może stanowić zabezpieczenie pożyczki. Wymagane jest także aktualne ubezpieczenie obowiązkowe OC, przegląd techniczny, a w niektórych przypadkach potrzebna jest cesja polisy AC na pożyczkodawcę.

Pojazdy, które mają już kilkanaście lat, najczęściej nie są brane pod uwagę jako zabezpieczenie dla pożyczki. Niektórzy pożyczkodawcy mogą je akceptować, ale dość często zaniżają ich wartość. To przekłada się mniejszą dostępną kwotę, która zostanie przyznana w ramach pożyczki dla zadłużonych pod zastaw samochodu.

Jak zaciągnąć pożyczkę pod zastaw auta bez BIK?Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie dostanę pożyczkę pod zastaw auta dla zadłużonych. Bez BIK można uzyskać takie finansowanie, o ile zostaną spełnione podstawowe warunki. Na tę chwilę szybka pożyczka pod zastaw auta dla zadłużonych bez BIK to forma pozyskania dodatkowych środków wybierana przez osoby znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Procedury związane z ubieganiem się o dodatkowe pieniądze są podobne do innych form finansowania, jak np. pożyczki pozabankowe.

Jak zrobić to krok po kroku?

 1. Poszukaj najlepszej oferty na rynku – możesz skorzystać z internetowego rankingu lub wsparcia eksperta finansowego. 
 2. Przeanalizuj całkowite koszty i warunki finansowania.
 3. Złóż wniosek pożyczkowy, dostarczając jednocześnie niezbędnych dokumentów do wglądu pożyczkodawcy. Mowa tu głównie o: zaświadczeniach o dochodach, wyciągach z konta bankowego oraz dokumentacji samochodu, który pozostanie jako zastaw dla zobowiązania.
 4. Poczekaj na decyzję pożyczkową. 
 5. Ciesz się z dodatkowej gotówki.

Pamiętaj, że pożyczka dla zadłużonych pod zastaw auta bez BIK nie powoduje, że Twój samochód zostanie zatrzymany przez wierzyciela. Wciąż możesz używać go tak, jak wcześniej, ale w razie braku spłaty zobowiązania pojazd może zostać przeznaczony na sprzedaż w celu uregulowania kwoty zadłużenia. 

Niestety pożyczka pod zastaw auta bez wpisu do BIK nie jest możliwa. Wszystkie zobowiązania bankowe i pozabankowe są rejestrowane przez Biuro Informacji Kredytowej. O ile możesz uniknąć weryfikacji BIK na etapie wnioskowania, o tyle nie unikniesz pojawienia się informacji o zaciągnięciu nowego zobowiązania w tychże rejestrach. Nawet pożyczki bez BIK finalnie kończą się wpisem w rejestrach – to jednak nie oznacza niczego złego, dopóki spłacasz swoje zobowiązania terminowo.

Jak wybrać najlepszą ofertę pożyczki pod zastaw auta?

Zanim zdecydujesz się na podpisanie umowy, dowiedz się, do jakiej kwoty udzielane są pożyczki pod zastaw auta bez BIK. Niektóre firmy pozabankowe proponują dodatkowe pieniądze w kwocie do 100 tys. złotych. Ostateczna kwota jest zależna od indywidualnej oceny zdolności kredytowej klienta oraz wartości pojazdu stanowiącego zabezpieczenie dla pożyczki.

Aby wybrać najlepszą ofertę pożyczki dla zadłużonych pod zastaw samochodu bez BIK, trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Najistotniejsze są:

 • RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania,
 • oprocentowanie nominalne,
 • maksymalna kwota pożyczki i okres spłaty,
 • prowizja firmy pożyczkowej,
 • marża.

Tylko dokładna analiza powyższych elementów da Ci gwarancję, że wybierzesz korzystną ofertę. Alternatywą dla pozabankowych form finansowania z zastawem samochodu mogą być pożyczki prywatne dla zadłużonych. Te są przyznawane na zupełnie innych warunkach i na dość wysokie kwoty. 

Uwzględniając RRSO, oprocentowanie i kilka innych parametrów możesz też obliczyć, ile będzie Cię kosztować pożyczka pod zastaw auta do 15 lat lub na krótszy okres finansowania. Pozabankowe i prywatne pożyczki pod zastaw samochodu to dobre rozwiązanie dla osób, które mają chwiejną zdolność kredytową lub niekoniecznie dobrą historię w BIK.

Decydując się na złożenie wniosku o przyznanie pożyczki dla zadłużonych pod zastaw samochodu bez BIK, można znacznie zwiększyć swoje szanse na pozyskanie finansowania w znacznej kwocie. Po spłacie zadłużenia warto zadbać o to, aby wykreślić pożyczkodawcę ze współwłasności samochodu. Konieczne jest także wycofanie cesji polisy ubezpieczeniowej.

Kiedy nie można wziąć pożyczki pod zastaw auta bez BIK?

Niestety jest też kilka sytuacji, w których zaciągnięcie pożyczki pod zastaw samochodu bez BIK nie będzie możliwe. Jeśli nie masz stabilnych dochodów, spłacasz zbyt wiele zobowiązań lub Twój samochód jest w złym stanie technicznym, pożyczkodawca prawdopodobnie nie udzieli Ci finansowania. 

Brak poprawnie uzupełnionego wniosku pożyczkowego to kolejny powód, który może wiązać się z odmowną decyzją pożyczkową. To nie oznacza, że zaciągnięcie finansowania w tej formie jest problematyczne. Wręcz przeciwnie – firmy pożyczkowe dokładają wszelkich starań, aby ułatwić całą procedurę. Z tego względu pożyczki pozabankowe pod zastaw samochodu są udzielane pry zachowaniu minimum formalności, bez weryfikacji BIK oraz w 100% przez internet. 

Jakie dokumenty są potrzebne do pożyczki pozabankowej pod zastaw auta bez BIK?

Nie musisz martwić się o zbyt wiele formalności, jeśli interesuje Cię pożyczka pod zastaw auta. Jakie warunki trzeba spełnić, aby otrzymać dodatkowe środki? Oprócz oczywistej pełnoletności przyda się także pełna zdolność do czynności prawnych, własne konto bankowe, potwierdzenie własności pojazdu oraz aktualny dokument tożsamości. 

Co więcej, do finalizacji procesu wnioskowania i podpisania umowy pożyczkodawca może wymagać dostarczenia kilku dokumentów:

 • zaświadczenia o dochodach na wydruku od pracodawcy,
 • wyciągów z konta bankowego,
 • kopii polisy OC/AC, dowodu rejestracyjnego lub karty pojazdu,
 • potwierdzenie własności auta, np. umowa kupna-sprzedaży.

Wniosek bez powyższych dokumentów prawdopodobnie zostanie odrzucony. Może okazać się, że dostaniesz wstępną pozytywną decyzję do pożyczki, a firma poprosi Cię o dołączenie dokumentacji na dalszym etapie. Wszystkie jest uzależnione od wewnętrznych warunków, które mogą różnić się u poszczególnych pożyczkodawców. 

Czy pożyczki pod zastaw auta są ryzykowne?

Nie ma żadnego ryzyka, jeśli chodzi o pożyczki pod zastaw samochodu bez BIK – oczywiście pod warunkiem dokładnej weryfikacji umowy oraz oferty wybranego pożyczkodawcy. Jedyne ryzyko, z jakim wiąże się zaciągniecie pożyczki pod zastaw samochodu bez BIK, jest takie, że w razie braku regularnej spłaty zadłużenia pożyczkodawca ma prawo zająć samochód na poczet spłaty wierzytelności. Taka sytuacja Ci nie grozi, jeśli nie chcesz się zadłużać i masz zamiar terminowo spłacać pożyczkę. 

Z kolei jeśli masz problemy z terminową spłatą zadłużenia, najlepiej skontaktować się wcześniej z pożyczkodawcą. To dobry sposób, aby uniknąć ryzyka, że wierzyciel zajmie pojazd lub zdecyduje się na jego sprzedaż celem spłaty zobowiązania. Kontaktując się z wierzycielem, możesz spróbować przesunąć termin płatności, wydłużyć okres spłaty lub skorzystać z czasowego zawieszenia raty. Z pewnością takie rozwiązanie będzie o wiele dogodniejsze niż zwlekanie ze spłatą i idącymi za tym konsekwencjami. 

5/5 - (2 oddanych głosów)