Godziny realizacji przelewów przez banki to bardzo ważna kwestia, która ma wpływ na to, o której godzinie przelew dotrze do klienta i nie tylko. Wykonując operacje płatnicze ze swojego konta, warto sprawdzić wcześniej godziny księgowania płatności, dzięki czemu można zyskać pewność, że pieniądze dotrą zawsze na czas. Bardzo często dochodzi do sytuacji, kiedy występuje konieczność realizacji przelewu tak, aby dotarł jeszcze tego samego dnia. Jak można tego dokonać? Wystarczy sprawdzić sesje przychodzące i wychodzące dla konkretnych instytucji finansowych, a transakcja na pewno przebiegnie pomyślnie.

Przelewy przychodzące PKO – jak to działa?

Warto wiedzieć, że przelewy przychodzące PKO księgowane są w trzech różnych sesjach w ciągu jednego dnia. Dzięki temu nawet operacje płatnicze wykonywane w innym banku mogą dotrzeć na czas także późnym popołudniem. W przypadku tego banku godziny przelewów wyglądają następująco:

  • I sesja ELIXIR – 11:30
  • II sesja ELIXIR – 15:10
  • III sesja ELIXIR – 17:30

Godziny, w jakich przyjmowane są przelewy przychodzące PKO, zostały ustalone tak, aby każdy przelew miał możliwość dojścia nawet w ten sam dzień, kiedy został nadany. Warto jednak wiedzieć, że sesje przychodzące PKO działają jedynie w dni robocze. Jeśli przelew ma dotrzeć poza godzinami księgowania, można także skorzystać z usługi, jaką jest transakcja natychmiastowa za dodatkową opłatą. Bank PKO pozwala na realizację natychmiastowego przesyłu środków poza tym, jakie są godziny przelewów PKO.

Godziny księgowania PKO – czy sesje wychodzące mają znaczenie?

Osoby, które realizują transakcje płatnicze w postaci przelewów, powinny także brać pod uwagę sesje wychodzące PKO, które wyglądają następująco:

  • I sesja ELIXIR – 8:00
  • II sesja ELIXIR – 11:45
  • III sesja ELIXIR – 14:30

Aby dowiedzieć się, kiedy przelew dojdzie na rachunek odbiorcy, warto przeanalizować dokładnie godziny księgowania PKO oraz banku, do którego wysyłane są środki pieniężne. Sesje wychodzące są równie ważną kwestią, jak sesje przychodzące PKO BP. Dokładna analiza godzin księgowania przelewów pozwala na określenie, kiedy środki dotrą do klienta lub wyruszą w dalszą drogę.

Potrzebne informacje od PKO

pko infolinia
pko oddziały
pko swift

Przelewy tradycyjne czy natychmiastowe w PKO – co wybrać?

O czym warto pamiętać, realizując przelewy? PKO godziny księgowania dostosował tak, aby każdy klient mógł wygodnie wykonywać operacje płatnicze polegające na wysyłaniu środków przez 5 dni w tygodniu. Wydłużone godziny księgowania przelewów przychodzących oraz wysyłka środków już od samego rana to główne cechy, które wpływają na zadowolenie konsumentów tej instytucji. Wszystko zależne jest od tego, czego oczekuje dany klient posiadający konto w banku. Jeśli przelewy wysyłane są okazjonalne bez potrzeby, że dotrą w ten sam dzień do klienta, wystarczy sprawdzać godziny sesji i realizować w tych ramach płatności. 

Kiedy jednak transakcje polegające na odbieraniu i wysyłaniu przelewów mają spore znaczenie odnoszące się do płynności finansowej, warto oprócz analizy sesji przychodzących i wychodzących banku PKO zastanowić się nad możliwością wykonywania przelewów natychmiastowych. Takie rozwiązanie pozwala ominąć czas księgowania operacji, sprawiając, że środki trafiają natychmiast na rachunek odbiorcy. Jakie są zalety korzystania z przelewów natychmiastowych?

  • Szybkość działania
  • Niewielkie opłaty za skorzystanie z usługi
  • Możliwość ominięcia sesji ELIXIR
  • Wygodny dostęp do transakcji z poziomu aplikacji mobilnej

To główne cechy, jakimi wyróżnia się usługa przelewu natychmiastowego w tej instytucji. Ciekawostką jest także fakt, że większość instytucji finansowych oferuje tego typu usługi, z których korzysta duża liczba konsumentów chcących realizować jak najszybciej operacje płatnicze.

Przelewy przychodzące PKO BP – kiedy spodziewać się środków na koncie?

Bank PKO BP dostosował sesje przychodzące i wychodzące tak, aby każdy konsument mógł wysyłać i odbierać środki pieniężne przez 5 dni w tygodniu. Kiedy inny bank nadawcy wyśle przelew z samego rana istnieje szansa, że na rachunku odbiorcy w PKO Banku Polskim środki pojawią się jeszcze tego samego dnia na ostatniej sesji ELIXIR.

5/5 - (2 oddanych głosów)