rapida opinie forum

NASZA OCENA

4/5ocena

KWOTA POŻYCZKI

2500 – 25 000 zł

ZŁÓŻ WNIOSEK W RAPIDA >>

Nasza opinia o Rapida

To jedna z ciekawszych firm pożyczkowych na rynku? Dlaczego? Otóż ten pożyczkodawca proponuje pożyczki pozabankowe z gwarantem. Dzięki temu praktycznie każdy może otrzymać kwotę nawet do 25 tys. złotych bez zbędnych formalności oraz z niską zdolnością kredytową. To zaufana brytyjska firma, z której oferty naprawdę warto skorzystać, do czego oczywiście serdecznie zachęcamy.

Wady i zalety pożyczki Rapida

Zalety Wady
kciuk Duża kwota pożyczki kciuk w dół Wysokie koszty
kciuk Dostępna od 18 lat kciuk w dół Dużo formalności
kciuk Bardzo długi okres spłaty kciuk w dół Dużo wymagań wobec gwaranta
kciuk Możliwość pożyczenia pieniędzy ze złą historią kredytową kciuk w dół Długa procedura, która może zająć nawet kilka dni

Rapida kontakt

Nazwa Firmy Rapida sp. z o.o.
Adres ul. Ostatnia 1C, Kraków
Kontakt 128813123; [email protected]
Godziny otwarcia brak informacji

Ile można pożyczyć w Rapida?

Kredyt z poręczycielem w Rapida jest jedną z najwyższych ofert na rynku. Pożyczkodawca oferuje nam aż 25 000 złotych, które możemy spłacić w ciągu 12, 24, 36, 48 lub nawet 60 miesięcy.

Koszty pożyczki Rapida uzależnione są od tego, jaka jest nasza zdolność kredytowa oraz zdolność kredytowa gwaranta. Wpływ na nie mają oczywiście także wysokość pożyczonej kwoty i długość okresu spłaty. Koszty wyliczane są indywidualnie, ale w pewnych ramach.

Kto może wziąć pożyczkę w Rapida Money?

Pożyczka Rapida dostępna jest dla osób, które z pewnych względów nie mogą pożyczyć pieniędzy gdzie indziej. Ze zrozumiałych względów wymagania wobec wnioskodawcy nie będą więc takie wyśrubowane. Będzie to rzecz jasna pożyczka dla zadłużonych, czyli osób, które mają inne obciążenia finansowe. Poza tym Rapida wymaga także, by pożyczkobiorca:

 • był pełnoletni, ale miał nie więcej niż 75 lat;
 • był polskim obywatelem;
 • mieszkał i pracował w Polsce;
 • miał ważny dowód osobisty;
 • miał regularne i stałe dochody;
 • miał indywidualne konto bankowe;
 • miał telefon komórkowy oraz aktywny adres mailowy;
 • uzyskał poręczenie gwaranta.

W Rapida Money gwarant również musi spełnić pewne warunki. Są to:

 • wiek od 21 do 75 lat;
 • polskie obywatelstwo;
 • ważny polski dowód osobisty;
 • dobry scoring w BIK;
 • brak negatywnych wpisów w rejestrach dłużników;
 • zdolność kredytowa;
 • własność nieruchomości na terenie Polski.

Choć z założenia Rapida to oferta dla osób z niezbyt dobrą zdolnością kredytową i ze złą historią w BIK, to nie zawsze tak będzie. Pożyczkodawca sprawdzi rejestry BIK i KRD, a potem może zdecydować się pożyczyć pieniądze, ale nie musi. Jeśli uzna, że jest to dla niego za duże ryzyko, może odrzucić wniosek. W ten sposób nie będzie to raczej pożyczka z komornikiem. Jeśli jednak problemem nie jest komornik, a zła historia kredytowa, możemy zdecydować się na czyszczenie BIK. Uważajmy jednak na uczciwość firmy to wykonującej i nie wierzmy tym, które obiecują złote góry.

Jak zaciągnąć pożyczkę Rapida?

W firmie Rapida pożyczki nie są typowymi zobowiązaniami internetowymi, które zaciągniemy bez żadnych formalności i zaświadczeń. Procedura jest nieco dłuższa, ale Rapida przykłada wszelkich starań, by wszystko zamknęło się w 48 godzinach. Oczywiście, należy pamiętać też o tym, że w Rapida godziny pracy nie są zbyt długie i trzeba złożyć wniosek odpowiednio wcześniej, tak by jeszcze tego samego dnia firma zdążyła przeprowadzić wszystkie niezbędne formalności.

Zaciągnięcie pożyczki Rapida przebiega następująco:

 1. Wybór kwoty i okresu spłaty pożyczki Rapida.
 2. Wypełnienie formularza rejestracyjnego. Choć w Rapida Money gwarant bierze udział w procedurze pożyczkowej, to konto klienta należy wyłącznie do głównego pożyczkobiorcy. W ciągu całego procesu w Rapida Money logowanie do konta leży po stronie wnioskodawcy – to on składa główny wniosek.
 3. Wypełnienie wniosku. Przygotujmy się na dość szczegółowy formularz. Informacje, które będziemy musieli podać w Rapida: PESEL, nr dowodu osobistego, dane adresowe, status mieszkaniowy, stan cywilny, itp. Oczywiście musimy podać także dane gwaranta
 4. Wypełnienie wniosku przez gwaranta. Rapida wyśle do gwaranta praktycznie taki sam formularz.
 5. Złożenie deklaracji dochodowej. Musi ją złożyć zarówno pożyczkobiorca, jak i gwarant.
 6. Potwierdzenie informacji w rozmowie telefonicznej. Z pożyczkobiorcą oraz gwarantem skontaktuje się pracownik Rapida. W trakcie rozmowy należy potwierdzić wszystkie informacje podane we wniosku.
 7. Wypłata pieniędzy.

Przed zaciągnięciem pożyczki Rapida należy wiedzieć, że firma wysyła pieniądze na konto gwaranta, co ma zapobiec wyłudzeniom i oszustwom. Nie martwmy się jednak, że gwarant nie będzie chciał przelać nam pieniędzy, gdyż ma on taki prawny obowiązek.

Rapida logowanie

Jak już pisaliśmy, w Rapida logowanie do swojego konta leży wyłącznie po stronie pożyczkobiorcy. Konto klienta służy mu zaś praktycznie tylko do tego, by dokonywać płatności rat. Aby tego dokonać, należy wejść na stronę internetową Rapida, a potem kliknąć przycisk „Dokonaj płatności”. Najpierw, jako login należy wpisać nasz numer PESEL, a potem potwierdzić go hasłem.

Spłata pożyczki Rapida

Rapida bardzo dużą wagę przykłada do tego, by raty zobowiązania były płacone terminowo. Na kilka dni przed terminem płatności każdej raty otrzymamy SMS od pożyczkodawcy, więc nie sposób o tym zapomnieć.

Warto płacić terminowo nie tylko ze względu na to, że w Rapida windykacja może mieć dotkliwe skutki, ale również dlatego, że brak spłaty będzie skutkować tym, że pożyczkodawca zacznie domagać się pieniędzy od naszego gwaranta. Jeśli jest to nasz bliski znajomy, przyjaciel lub ktoś z rodziny, może on mieć spore problemy.

Konsekwencjami braku spłaty pożyczki Rapida, zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i gwaranta, może być:

 • naliczenie karnych odsetek za nieterminowość już od pierwszego dnia po upływie terminy spłaty (14% w skali roku);
 • monitowanie listowne, mailowe, SMS-owe oraz telefoniczne,
 • windykacja terenowa,
 • sprzedanie długu firmie windykacyjnej,
 • oddanie sprawy do sądu,
 • egzekucja komornicza,
 • wpisanie do rejestru dłużników.

Przed zaciągnięciem pożyczki Rapida, gwarant musi potwierdzić, że jest właścicielem nieruchomości. Jeśli sprawy przybiorą wyjątkowo niekorzystny obrót, może dojść do tego, że zostanie ona zajęta (w przypadku, gdy komornik nie będzie miał z czego ściągnąć należności). Dlatego przemyślmy wcześniej swoją decyzję, a jeżeli wiemy już, że nie uda się spłacić raty, najlepiej będzie nawiązać z Rapida kontakt telefoniczny, wyjaśnić sytuację i znaleźć dogodne rozwiązanie. W skrajnych przypadkach może nas poratować kredyt konsolidacyjny lub inne, zewnętrzne źródło finansowania.

Rapida opinie klientów

Dostępne na temat Rapida Money opinie klientów chwalą to, że pieniądze możemy pożyczyć nawet wtedy, gdy znajdujemy się w trudnej sytuacji finansowej. Niemniej, zdaje się, że nie jest to oferta pozbawiona wad. Dlatego warto opisywać swoje doświadczenia oraz wskazywać innym, co może być pewną niedogodnością i na co powinno się uważać. Wierzymy, że gromadzone przez nas na temat firmy Rapida opinie naszych użytkowników będą pomocne w podjęciu tej ważnej decyzji.

5/5 - (54 oddanych głosów)