Godziny księgowania przelewów przez banki to bardzo ważna kwestia, o której warto pamiętać, wydając polecenie wykonania przelewu. Sprawdzając tego typu dane, można dokładnie oszacować, kiedy środki dotrą na konto odbiorcy lub zostaną zaksięgowane przelewy przychodzące. Każda instytucja finansowa w kraju udostępnia taką informację na swojej oficjalnej stronie internetowej dla wszystkich osób zainteresowanych takową informacją.

Księgowanie przelewów Santander – jak to działa?

Czym tak właściwie jest księgowanie? Santander określa to jako tzw. sesje, w których rozliczane są przelewy wychodzące i przychodzące. Warto wiedzieć, że godziny przyjmowania transakcji przychodzących są skrajnie różne niż te, w których bank rozlicza operacje wychodzące. Informacji na temat godzin sesji Elixir można zasięgnąć na oficjalnej stronie banku Santander. Sesje przychodzące są najczęściej sprawdzane przez klientów, którzy czekają na ważne przypływy środków pieniężnych. Godziny przelewów Santander, wyglądają następująco.

Sesje przychodzące Santander:

  • 11:00
  • 15:00
  • 18:00

Sesje wychodzące Santander:

  • 8:15
  • 12:15
  • 14:45

Potrzebne informacje od Santander

santander infolinia
santander oddziały
santander swift

Biorąc pod uwagę wszystkie godziny księgowania Santander okazuje się być bankiem, który dostosował sesje Elixir tak, aby każdy przelew mógł dotrzeć na dany rachunek nawet tego samego dnia. Harmonogram księgowania operacji płatniczych ustalony został tak, aby każdy klient miał możliwość zrealizowania ważnego przelewu lub jego odebrania niezależnie od pory dnia. Usługę, jaką jest księgowanie, Santander traktuje priorytetowo, dzięki czemu wszystkie zlecone przelewy docierają zawsze na czas.

Księgowanie Santander

Jako klient banku Santander warto także wiedzieć, jakie są godziny realizacji przelewów SORBNET2 i ekspresowych w tej instytucji. Poniższa tabela przedstawia szczegółowe warunki działania tego typu usług.

SORBNET2 Express Elixir / BlueCash
księgowanie do godziny 15:00 w dniu złożenia zlecenia

księgowanie po godzinie 15:00 w kolejnym dniu roboczym

przelewy realizowane w trybie natychmiastowym 24 h na dobę,

7 dni w tygodniu, 365 dni w roku

Jak widać sesje przychodzące, Santander ustalił tak, aby realizacja i przyjmowanie przelewów było możliwe od samego rana do późnego popołudnia. Wpływa to także na pozytywną ocenę banku w oczach konsumentów. 

Jak długo idą przelewy przychodzące Santander?

Nie da się jednoznacznie określić, jak długo będzie szedł przelew od nadawcy do Santandera. Wszystko zależy przede wszystkim od:

  • Czasu księgowania operacji z banku wychodzącego
  • Godziny realizacji przelewu
  • Kwoty przelewu

Przelewy przychodzące Santander księgowane są do późnych godzin popołudniowych jednak aby sprawdzić z przybliżonym orientacyjnym terminem czas realizacji zlecenia, można skorzystać z internetowych porównywarek sesji przychodzących i wychodzących konkretnych banków. Przelewów przychodzących nie da się przyśpieszyć w żaden sposób.

Przelewy wychodzące Santander – kiedy najlepiej je wykonywać?

W przypadku banku Santander przelewy wychodzące najlepiej wykonywać już z samego rana. Dzięki temu szanse na to, że środki dotrą do odbiorcy jeszcze w ten sam dzień, są ogromne. Każdy klient instytucji finansowej Santander godziny przelewów może sprawdzić bezpośrednio w aplikacji mobilnej, na oficjalnej stronie internetowej banku oraz za pośrednictwem infolinii dostępnej całą dobę.

Proces wysyłania środków pieniężnych można nieco przyspieszyć, ale będzie wiązać się to z dodatkową opłatą. Bank Santander sesje wychodzące ustalił tak, aby nawet późno zrealizowany przelew miał szansę dotrzeć najpóźniej kolejnego dnia z rana do odbiorcy. Co, kiedy jednak ryzyko zamrożenia gotówki jest zbyt duże? W takiej sytuacji można wykorzystać opcję przelewu ekspresowego za symboliczną opłatą.

Przelewy wewnętrzne Santander

Wszystkie przelewy wewnętrzne omijają sesje wychodzące. Santander tego typu operacje realizuje praktycznie od ręki, co oznacza, że środki trafiają na konto odbiorcy nawet w ciągu kilku sekund. Taka funkcjonalność możliwa jest jedynie wtedy, kiedy przelew realizowany jest w obrębie jednego banku.

Ile kosztują przelewy w banku Santander?

Koszty związane z poleceniami przelewu są różne i zależą głównie od rodzaju konta, jakie posiada dana osoba w tej instytucji. Tabela poniżej to zestawienie trzech popularnych rachunków bankowych oraz podstawowych opłat za ich obsługę.

Usługa Konto Jakie Chcę do 26 lat Konto Jakie Chcę po 26 roku życia Konto Select
Prowadzenie rachunku 0 złotych 6 złotych 0 złotych
Polecenie przelewu 0 złotych 0 złotych 0 złotych
Przelew ekspresowy 0 złotych 0 złotych 0 złotych
Wpłata gotówki 0 złotych 0 złotych 0 złotych

Jak widać w powyższej tabeli koszty wykonywania przelewów i ich odbierania są równe zeru. Warto jednak przed nawiązaniem współpracy z konkretnym bankiem dokładnie przeanalizować proponowaną ofertę oraz dopasować rachunek bankowy do swoich indywidualnych potrzeb. Dogodne godziny księgowania przelewów oraz ogólnodostępne informacje na ten temat to główne cechy wyróżniające Santandera spośród innych banków w Polsce.

5/5 - (1 oddanych głosów)