Wakacje kredytowe 2022 w MillenniumWiele banków w Polsce wdraża obecnie nowoczesne rozwiązania technologiczne, które pozwalają klientom posiadającym kredyty hipoteczne na łatwe wnioskowanie o ustawowe wakacje kredytowe. Chcesz wiedzieć, jak poprawnie możesz złożyć wniosek w banku Millennium i zawiesić spłatę rat swojego kredytu hipotecznego nawet na 8 miesięcy do końca 2023 roku? To proste. Poniżej znajdziesz wszystkie istotne informacje w tej kwestii, dzięki którym ocenisz sposób wnioskowania oraz opłacalność korzystania z wakacji kredytowych rządowych w banku Millennium.

Wakacje kredytowe dla klientów banku Millennium – o czym warto wiedzieć?

O wakacjach kredytowych warto wiedzieć tyle, iż te zostały wprowadzone jeszcze w lipcu 2022 roku. Tuż po podpisaniu ustawy przez prezydenta RP banki rozpoczęły wdrażanie nowoczesnych procedur pozwalających na składanie wniosków o rządowe wakacje kredytowe zarówno online, jak i w placówkach bankowych na terenie Polski. Chcesz wiedzieć, jak skorzystać z wakacji kredytowych w Millennium Bank? To proste. Musisz przede wszystkim spełnić kilka warunków, a mianowicie:

 • posiadać jeden kredyt hipoteczny, który jest przeznaczony na własne cele mieszkaniowe,
 • mieć umowę kredytu hipotecznego zawartą jeszcze przed 1 lipca 2022 roku,
 • umowa kredytowa musi obowiązywać dłużej niż do stycznia 2023 roku.

To podstawowe warunki, o jakich trzeba pamiętać jeśli już planujesz wakacje kredytowe w Millennium Bank. Jak złożyć wniosek? To dość proste. Zrobisz to na kilka sposobów, choć najłatwiejszym z nich jest skorzystanie z internetowego serwisu transakcyjnego. Pamiętaj też o tym, że wakacje kredytowe ustawowe uznawane przez Bank Millennium:

 • nie powodują całkowitego anulowania rat kredytu hipotecznego – po zawieszeniu spłaty okres kredytowania ulega wydłużeniu, natomiast w czasie wakacji kredytowych bank nie naliczy dodatkowych odsetek ani nie pobierze dodatkowych opłat innych niż te związane z ubezpieczeniami,
 • nie powodują, że bank Millennium wstrzyma wypłatę transz kredytu – te procedury będą odbywać się na standardowych warunkach.

Dodatkowo jeśli korzystasz z umownych wakacji kredytowych banku, te zostaną anulowane na poczet ustawowych wakacji kredytowych. Nie możesz w tym samym czasie korzystać z dwóch form zawieszenia rat kredytu hipotecznego jednocześnie. Nie wiesz jeszcze, gdzie złożyć wniosek o wakacje kredytowe? W Millennium Bank zrobisz to:

 • poprzez serwis transakcyjny w sieci,
 • w stacjonarnej placówce banku na terenie Polski.

Ważne jest także to, że bank przekaże informacje o skorzystaniu z ustawowych wakacji kredytowych do Biura Informacji Kredytowej. Taka informacja według specjalistów i przedstawicieli BIK nie będzie negatywnie wpływać na decyzje kredytowe banków w przyszłości ani nie będzie rzutować na scoring BIK. Dodatkowe warunki do spełnienia w kwestii kredytu hipotecznego w Millennium oraz zawieszenia spłat kredytu, to:

 • posiadanie kredytu hipotecznego w złotówkach,
 • umowa kredytowa została zawarta na zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych (nie na wynajem),
 • masz pełną zgodę wszystkich kredytobiorców powiązanych w ramach jednego zobowiązania.

Znasz już podstawowe zasady, na jakich możesz złożyć wniosek o wakacje kredytowe w Millennium Bank. Krok po kroku zrobisz to z krótkim poradnikiem, który znajdziesz poniżej.

Jak złożyć wniosek o rządowe wakacje kredytowe w Millennium Bank?

Jeśli chcesz wiedzieć, jak złożyć wniosek o rządowe wakacje kredytowe w Millennium Bank – oto kilka istotnych informacji oraz kroków, które musisz zrealizować, by poprawnie przejść ten proces. 

 1. W pierwszej kolejności zaloguj się do serwisu internetowego Millenet
 2. Wejdź w sekcję Moje produkty, a następnie kliknij Ustawowe wakacje kredytowe.
 3. Wypełnij wniosek, podając swoje dane osobowe, informacje dotyczące kredytu hipotecznego oraz okres, w jakim mają zostać zawieszone raty hipoteki.
 4. Spłata kredytu hipotecznego zostanie zawieszona w dniu, kiedy bank otrzyma wniosek, natomiast potwierdzenie zawieszenia rat otrzymasz finalnie po upływie maksymalnie 21 dni.

Kwestia tego, jak napisać wniosek o wakacje kredytowe w Millennium Bank jest prosta. Nie musisz własnoręcznie pisać wniosku. Na stronie instytucji znajdziesz krótki formularz do uzupełnienia, który prześlesz przez bankowość internetową. W razie jakichkolwiek problemów możesz udać się do oddziału należącego do Bank Millennium. Oddziały w tym przypadku mają już jasno określone procedury, dzięki czemu proces wnioskowania o WK jest naprawdę szybki i bezproblemowy dla każdego klienta posiadającego kredyt hipoteczny. Niestety, ale nie ma opcji wnioskowania o wakacje kredytowe rządowe poprzez aplikację mobilną banku.

Czy złożenie wniosku o wakacje kredytowe ustawowe w Millennium Banku jest skomplikowane?

Jeśli jesteś klientem tej instytucji, koniecznie dowiedz się więcej z zakresu wakacji kredytowych. Co ważne, każdy, kto posiada kredyt hipoteczny w Millennium Bank ma pełne prawo do wnioskowania o zawieszenie nawet do 8 rat kredytu hipotecznego aż do końca 2023 roku w określonych odstępach czasowych. Sam proces wnioskowania nie jest skomplikowany i zajmuje nie więcej niż kilka minut, robiąc to poprzez serwis internetowy.

W kwestii tego, jak zgłosić rządowe wakacje kredytowe w Millennium Bank, warto też mieć na uwadze fakt, że instytucja praktycznie natychmiastowo przyjmuje dyspozycję zawieszenia raty kredytu. Dzięki temu masz pewność, że Twoja rata nie zostanie pobrana po złożeniu wniosku, a nawet jeśli to środki zostaną zwrócone na konto w przeciągu kilku dni roboczych.

Na jak długo można zawiesić spłatę raty kredytu hipotecznego w Millennium Banku?

Ustawa wprowadzona w lipcu tego roku przewiduje, iż każdy kredytobiorca uprawiony do skorzystania z wakacji kredytowych może ubiegać się o zawieszenie rat w następujących okresach:

 • od sierpnia do września – 2 raty kapitałowo-odsetkowe,
 • od października do grudnia – 2 raty kapitałowo-odsetkowe,
 • w 2023 roku – 4 raty kapitałowo-odsetkowe, ale tylko raz na kwartał.

To podstawowe warunki, na jakich przyznawane są ustawowe wakacje kredytowe w Millenniu Bank. Od kiedy dostępny będzie wniosek? To pytanie już z końcem lipca zadawało sobie wielu klientów tej instytucji finansowej. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej w tej kwestii – wykorzystaj infolinię, którą prowadzi Bank Millennium. Kontakt w zakresie wakacji kredytowych jest praktycznie bezproblemowy i pozwala na zdobycie wszystkich niezbędnych informacji. Pracownicy banku są odpowiednio przeszkoleni i znają zapisy ustawy o wakacjach kredytowych, dzięki czemu udzielają rzetelnych porad i pomagają w składaniu wniosków o zawieszenie spłaty rat kredytu hipotecznego na własne cele mieszkaniowe.

Czy można zrezygnować z wniosku o wakacje kredytowe w Millennium Banku?

Jest wiele powodów, które decydują o tym, czy dana osoba wybierze wakacje kredytowe w Millennium Banku czy też nie. Warto wiedzieć, że nawet po złożeniu wniosku o zawieszenie spłaty rat kapitałowo-odsetkowych kredytu hipotecznego masz pełne prawo do odstąpienia od wniosku w terminie 14 dni kalendarzowych od daty jego złożenia. To dobra opcja w razie jeśli kredytobiorca rozmyśli się i nie chce już korzystać z wakacji kredytowych.

Na co wpływają wakacje kredytowe rządowe w Millennium Banku?

Jest co najmniej kilka kwestii, jakie warto poruszyć jeśli chodzi o to, jak wziąć wakacje kredytowe 2023 w Millennium Bank. Korzystanie z opcji zawieszenia rat kredytu wydłuża ogólny okres spłaty o liczbę miesięcy zawieszenia. Warto wiedzieć jednak, że w czasie trwania wakacji bank nie nalicza żadnych dodatkowych odsetek ani prowizji. Musisz jednak mieć na uwadze fakt, iż wciąż ciąży na Tobie konieczność opłacenia ubezpieczenia obowiązkowego, które jest wymagane w ramach umowy kredytowej.

Wakacje kredytowe są odnotowywane w Biurze Informacji Kredytowej, ale według zapewnień specjalistów to nie będzie mieć żadnego wpływu na późniejsze decyzje banków np. w kwestii zdolności kredytowej lub udzielania kolejnych zobowiązań. Jesteś klientem Millennium Bank? Jak zgłosić wniosek o rządowe wakacje kredytowe – to pytanie, które zadajesz sobie coraz częściej? Oprócz tego, że zrobisz to w prosty sposób online lub w placówce banku, dodatkowo nie musisz martwić się o żadne opłaty. Wniosek jest prosty, darmowy, a wakacje kredytowe będą aktywowane natychmiast po jego wpłynięciu do banku. Pamiętaj, aby złożyć wniosek o WK ustawowe najpóźniej w dniu pobrania raty przez bank. Jeśli zrobisz to zbyt późno, nie będziesz mieć możliwości skorzystania z ulgi w postaci zawieszenia spłaty raty hipoteki.

O czym trzeba pamiętać przed złożeniem wniosku o wakacje kredytowe?

Nie wiesz jeszcze, o czym warto pamiętać składając wniosek o zawieszenie spłaty kredytu w Millennium Bank? Przede wszystkim o tym, iż podając nieprawdziwe dane we wniosku narażasz się na przykre konsekwencje prawne. Każdy kredytobiorca ubiegający się o zawieszenie spłaty rat kredytu hipotecznego na własne cele mieszkaniowe ponosi pełną odpowiedzialność prawną za informacje podane we wniosku. Jeśli jesteś jednym z wielu kredytobiorców, musisz mieć na uwadze fakt, iż potrzebujesz zgody wszystkich osób powiązanych jedną umową kredytu hipotecznego. Co ciekawe, bank nie wymaga pisemnej zgody, a jedynie złożenia wniosku przez jednego z kredytobiorców na specjalnym formularzu bankowym ze wskazaniem określonych terminów zawieszenia spłaty raty.

Jak bank Millennium potwierdza akceptację wniosku o WK ustawowe?

Zadajesz sobie pytanie, czy otrzymam potwierdzenie złożenia wniosku o wakacje kredytowe w Millennium Bank? Jeśli chodzi o tę kwestię, musisz wiedzieć, iż instytucja ma dokładnie 21 dni na zapoznanie się z dokumentem i wydanie ostatecznej decyzji o przyznaniu zawieszenia spłaty rat kredytu hipotecznego. Na szczęście ustawa przewiduje, iż wakacje kredytowe są automatycznie uruchamiane w dniu złożenia wniosku, a bank w międzyczasie dokładnie analizuje sytuację kredytobiorcy i rozpatruje wniosek. Podsumowując – jeśli chcesz zaoszczędzić nieco pieniędzy i nadpłacić kapitał kredytowy po jakimś czasie, koniecznie złóż wniosek o ustawowe wakacje kredytowe i odetchnij z ulgą na jakiś czas.

5/5 - (1 oddanych głosów)