Posiadanie karty kredytowej to przywilej dla wielu osób, które wykazują odpowiednio wysoką zdolność kredytową do jej posiadania. Banki w Polsce najczęściej proponują karty kredytowe klientom starającym się o kredyty hipoteczne oraz gotówkowe. Dzięki temu kredytobiorca może zyskać wiele bonusów i atrakcyjnych rabatów, ale także pojawia się możliwość skorzystania z dodatkowej gotówki w razie potrzeby. Chcesz dowiedzieć się, na jakich zasadach jest udzielana oraz jak działa karta kredytowa w Alior Banku? Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje w tym zakresie.

alior bank karta kredytowaAlior Bank karta kredytowa – co to takiego?

W Alior Bank karty kredytowe to jeden z wielu proponowanych produktów bankowych, który przydaje się w razie pilnych i niespodziewanych wydatków. Można powiedzieć, iż jest to tradycyjna karta płatnicza, którą można posługiwać się w sklepach, a także podczas płatności online. Dodatkowe środki znajdujące się na takim rachunku są dostępne w formie limitu odnawialnego. Chcesz wiedzieć, jak dokładnie działa Alior Bank – karta kredytowa? To proste! Bank udostępnia kartę tego typu z przyznanym wcześniej limitem, który w każdej chwili można zwiększyć w zależności od własnych potrzeb. 

Pamiętaj, że zwiększenie limitu jest możliwe tylko wtedy, kiedy wykazujesz odpowiednio wysoką zdolność kredytową. Chcesz wiedzieć, ile czasu na spłatę karty kredytowej w Alior Bank masz jako klient? Obecnie jest to maksymalnie 59 dni, aby nie zapłacić odsetek. Dłuższy czas powoduje, że bank nalicza już odsetki i wykorzystanie limitu będzie dodatkowo płatne. W kwestii tego, jak uniknąć opłaty za kartę kredytową w Alior Bank – wystarczy spłacić dług w terminie, a przyznany limit będzie dostępny do wykorzystania od następnego okresu rozliczeniowego. Teraz już wiesz, jak działa karta kredytowa Alior Banku, a więc możesz też poznać jej rodzaje i sposób podpisywania umowy na taki produkt bankowy,

Karta kredytowa Alior Bank – rodzaje

Zastanawiasz się, w jakich konfiguracjach dostępna jest karta kredytowa Alior Bank? Opłaty, warunki korzystania oraz prowizje są dostępne bezpośrednio na stronie internetowej banku. Uwzględniając rodzaje kart kredytowych Alior Bank – te mają kilka odmian tak samo jak konta bankowe dla klientów indywidualnych i biznesowych. Oto trzy popularne typy kart kredytowych w tym banku:

 • karta kredytowa Mastercard OK!;
 • karta kredytowa Mastercard TU i TAM;
 • karta kredytowa Mastercard World Elite.

Chcesz wiedzieć, czym wyróżnia się poszczególna karta kredytowa – Alior Bank? Warunki korzystania, opłaty i dostępne limity znajdziesz bezpośrednio na stronie www banku lub możesz zdobyć te informacje podczas spotkania z doradcą w stacjonarnej placówce.

Inne kredyty oferowane przez Alior Bank

alior kredyt gotówkowy
alior kredyt firmowy
alior kredyt konsolidacyjny

Mastercard OK! – podstawowa karta kredytowa

Oferta produktów bankowych tej instytucji obejmuje między innymi kartę kredytową Mastercard OK!. Ta dostępna jest na naprawdę atrakcyjnych warunkach. W ramach posiadania karty płatniczej możesz korzystać z transakcji w ponad 150 walutach, a dodatkowo skorzystać z promocji, w ramach której odzyskasz nawet do 300 złotych za wszystkie transakcje w obcych walutach. Chcesz wiedzieć, jak dokładnie działa karta kredytowa Alior Bank? Opłaty dla rachunku Mastercard OK! są naprawdę niskie, a sama aktywacja karty kredytowej Alior Bank jest dziecinnie prosta. Oto najważniejsze czynniki związane z tym produktem:

 • dostęp do ponad 150 walut podczas realizowania płatności;
 • atrakcyjna oferta promocyjna ze zwrotem do 300 złotych rocznie;
 • ciekawy program punktowy dla posiadaczy karty;
 • możliwość spłaty zobowiązania w miesięcznych ratach.

Na pewno chcesz też wiedzieć, jak zamówić kartę kredytową w Alior Bank? W przypadku tej instytucji finansowej sprawa jest prosta. Składasz wniosek o wydanie karty, a bank przyznaje Ci limit, na jaki pozwalają osiągane aktualnie dochody wnioskodawcy. Alior Bank oddziały i placówki udostępnia dla wszystkich klientów, którzy poszukują jak najwygodniejszych rozwiązań finansowych. Jednym z nich jest na pewno karta kredytowa, dzięki której łatwo zdobędziesz dodatkowe środki na dowolny cel.

Karta kredytowa Mastercard TU I TAM – co to za rachunek?

W Alior Bank zwiększenie limitu na karcie kredytowej jest proste. Wystarczy, że złożysz stosowną dyspozycję przez serwis internetowy lub w dowolnie wybranym oddziale.  Bank następnie przelicza Twoją zdolność kredytową i podejmuje decyzję. Jeśli spełnisz warunki, nowy limit na karcie zostanie przyznany i będzie dostępny do wykorzystania praktycznie natychmiast.  W ramach karty TU I TAM masz opcję rozłożenie zadłużenia na płatność ratalną już od 100 złotych. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy kartę kredytową w Alior Bank można spłacać w ratach. Na szczęście w tym przypadku jest to możliwe, a maksymalny okres spłaty wynosi do 84 miesięcy przy oprocentowaniu 5%.

Karta kredytowa World Elite – czym jest?

Ile się czeka na kartę kredytową w Alior Bank? Najczęściej jest to kilka dni roboczych, kiedy to bank produkuje oraz wysyła do klienta funkcjonalną kartę, która w pierwszej chwili wymaga aktywacji. Odmiana rachunku kredytowego z kartą World Elite, to:

 • indywidualne warunki limitu kredytowego
 • wygodny i bezpłatny dostęp do saloników lotniskowych;
 • indywidualne usługi asystentów World Elite;
 • wygodne płatności zbliżeniowe;
 • dodatkowe ubezpieczenie podróżne;
 • przelew z karty kredytowej Alior Bank na rachunek bankowy;
 • cykl rozliczeniowy dostosowany do indywidualnych potrzeb;
 • i wiele więcej…

Ogromnym atutem tego rachunku jest możliwość realizacji operacji BLIK. Alior Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich klientów, dlatego proponuje produkty bankowe, które dają coraz więcej korzyści. Chcesz wiedzieć, jak założyć kartę World Elite oraz ile kosztuje karta kredytowa w Alior Bank? To proste! Wystarczy, że odwiedzisz jeden z oddziałów Alior Banku w Polsce, złożysz wniosek z pomocą bankiera, a następnie rozpoczniesz korzystanie z karty. Potrzebujesz więcej informacji o produktach Alior Bank? Kontakt dla osób zainteresowanych aktualną ofertą dostępny jest na infolinii lub bezpośrednio w stacjonarnych oddziałach.

Wypowiedzenie karty kredytowej Alior Bank – jak to zrobić?

Zamknięcie karty kredytowej Alior Bank to prosta sprawa. W tym przypadku musisz złożyć wniosek online lub w dowolnej placówce wyrażając chęć całkowitej rezygnacji z produktu. Zanim jednak usunięcie rachunku będzie mieć miejsce musi minąć 30-dniowy okres wypowiedzenia. Oprócz tego w czasie kiedy obowiązuje już wypowiedzenie karty kredytowej Alior Bank jesteś zobowiązany do jej terminowej i CAŁKOWITEJ spłaty. W przeciwnym razie dyspozycja likwidacji karty nie będzie możliwa do zrealizowania przez bank. W tej kwestii warto też odpowiedzieć na pytanie – jak spłacić kartę kredytową? Alior Bank daje kilka możliwości. Możesz to zrobić online, logując się na swoje konto i wybierając opcję spłaty. Wystarczy przelać np. ze swojego rachunku bankowego środki przeznaczone na spłatę karty. Ważne! Spłata karty w okresie wypowiedzenia jest konieczna, aby bank mógł prawidłowo ją zamknąć i zlikwidować też dostępny limit kredytowy.

Karta kredytowa Alior Bank – jak spłacić dług w ratach?

Kwoty zobowiązania już od 100 złotych w górę możesz rozłożyć na wygodne raty. Aktualnie instytucja pozwala na rozłożenie zadłużenia nawet nad 84 miesiące, co daje znaczną swobodę spłaty praktycznie wszystkim klientom tej instytucji finansowej. Chcesz wiedzieć, jak zrezygnować z karty kredytowej w Alior Bank? Kiedy limit został niewykorzystany, wystarczy że złożysz odpowiednią dyspozycję w oddziale banku, online lub telefonicznie. Płatność długu w ratach to dobra opcja dla osób, które mają chwilowe problemy ze spłatą zadłużenia, a nie chcą, aby bank naliczał dodatkowe odsetki, które mogą być dość wysokie.

Karta kredytowa Alior Bank – jak wziąć udział w akcji promocyjnej?

Warunki skorzystania z oferty promocyjnej dla karty kredytowej w Alior Banku są naprawdę przejrzyste. Wystarczy, że:

 • złożysz wniosek o kartę kredytową w dowolnym typie;
 • podpiszesz umowę z bankiem;
 • zapłacisz kartą za zakupy w sklepach objętych akcją promocyjną Alior Banku.

W ramach promocji na Twój rachunek bankowy instytucja zwróci nawet do 900 złotych łącznie. Jak to możliwe? Otóż akcja promocyjna uwzględnia do 600 złotych zwrotu za ekozakupy oraz 300 złotych zwrotu w wybranych przez bank miejscach. Dokładną listę sklepów i szczegóły promocji znajdziesz bezpośrednio na stronie internetowej banku.

Karta kredytowa Alior Bank – opłaty

RRSO dla kart kredytowych OK oraz TU I TAM wynosi analogicznie ok. 27% oraz 23%. Podczas korzystania z karty kredytowej Aliora warto wiedzieć, iż ten wymaga minimalnej spłaty zadłużenia po zakończeniu okresu rozliczeniowego. Kwota ta to równowartość 3% aktualnego salda zadłużenia. Oto kilka popularnych typów opłat, o jakich koniecznie warto pamiętać, decydując się na kartę kredytową Alior Banku:

 • wydanie karty – 0 złotych;
 • obsługa karty za jeden cykl rozliczeniowy – 19 złotych (chyba, że zrealizujesz transakcje na minimum 1500 złotych);
 • wydanie karty płatniczej w miejsce tej zastrzeżonej – 10 złotych;
 • wydanie karty dodatkowej – 40 złotych;
 • wypłaty gotówki w bankomatach – 5% wartości transakcji, ale nie mniej niż 10 złotych;
 • prowizje za przelewy z rachunku kredytowego – 5% wartości transakcji, ale nie miej niż 10 złotych.

Wszelkiego rodzaju wyciągi bankowe, zestawienia operacji w formie papierowej oraz inne dokumenty to wydatek 5 złotych za wydanie pojedynczej kopii. Dokładne dane odnośnie prowizji i opłat znajdziesz w dokumencie dostępnym bezpośrednio na stronie Alior Banku.

Karta kredytowa Alior Bank – opinie

Jaka dokładnie jest karta kredytowa Alior Bank? Opinie na ten temat są jednoznaczne i wskazują na opłacalność i funkcjonalność takiego rozwiązania. Konsumenci korzystający z tego produktu w Alior Banku doceniają głównie takie kwestie, jak:

 • prosty proces wnioskowania;
 • brak ukrytych opłat;
 • spore limity dostępne dla wszystkich klientów;
 • możliwość złożenia dyspozycji ratalnej spłaty długu na karcie kredytowej.

Oczywiście to nie wszystkie kwestie doceniane przez konsumentów. Warto też mieć na uwadze fakt, iż karta kredytowa w tym banku daje dostęp do płatności niemalże w 150 różnych walutach, a to wszystko bez dodatkowych kosztów.

Czy warto mieć kartę kredytową w Alior Banku?

Na pewno wiesz już, jak zamknąć konto w Alior Bank. A czy orientujesz się jak zastrzec kartę? W Alior Bank wszystkie tego typu operacje są dziecinnie proste. Zdecydowanie warto skorzystać z opcji posiadania rachunku karty kredytowej nie tylko jako produktu dodatkowego np. do kredytu hipotecznego, ale także swego rodzaju zabezpieczenia finansowego. Przyznany na karcie kredytowej limit będzie dostępny zawsze wtedy, kiedy tylko chcesz. Z ciekawostek – do 59 dni nie zapłacisz żadnych odsetek za wykorzystany limit. Oznacza to, że jako klient Alior Banku po opłaceniu przed upływem tego czasu całego długu nie zapłacisz żadnych odsetek, a jedynie kwotę, która została wykorzystana w rzeczywistości. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z ofertą kart kredytowych Alior Banku – to dobra opcja niemalże dla każdego, kto od czasu do czasu potrzebuje dodatkowej gotówki.

5/5 - (1 oddanych głosów)