Wirtualna karta mobilna Santander BankW dobie nowoczesnych technologii Polacy coraz bardziej cenią sobie wygodne rozwiązania płatnicze. Przez wiele lat szczególną popularnością cieszyły się płatności zbliżeniowe fizyczną kartą. Ta powoli odchodzi jednak do lamusa na rzecz elektronicznego odpowiednika, jakim jest karta wirtualna. Santander jako jeden z wielu banków wprowadził ją do oferty na stałe w wersji debetowej i kredytowej. Dostępne w kilku wersjach na atrakcyjnych warunkach zdobyły wysokie oceny wśród klientów. Obie zostały wycofane ze stałej oferty. Warto jednak poznać ich alternatywy. 

Wirtualna karta Santander w ofercie 

Mobilne karty zyskują na popularności ze względu na swoje wszechstronne zastosowanie. Klienci banków chętnie korzystają z nich podczas płatności mobilnych telefonem czy zegarkiem. W wielu bankach możliwe jest też płacenie wirtualną kartą online. Co najważniejsze, taka karta jest wydawana ekspresowo. Nie jest więc konieczne oczekiwanie na to, aż będzie do odbioru w banku lub trafi do nas pocztą. Po złożeniu zamówienia niemal od razu można korzystać z niej za pomocą aplikacji mobilnej do płatności zbliżeniowych. 

W banku Santander karta wirtualna była dostępna w dwóch wersjach. Są to:

 • Mobilna karta debetowa;
 • Wirtualna karta kredytowa.

Ponadto opcje te wybierasz spośród dwóch wariantów: karta Mastercard Mobile lub Santander mobilna karta Visa Mobile. Czym jest karta debetowa? Niezależnie od tego, czy masz jej fizyczną formę, czy wirtualną, możesz stosować ją do dokonywania różnych płatności. Elektroniczna służy zwłaszcza do transakcji telefonem. Fizyczną możesz wykorzystać do płatności zbliżeniowych lub mobilnych. Karta kredytowa w wersji mobilnej jest możliwa do zamówienia wyłącznie, jeśli masz już główna kartę kredytową. 

Wirtualna karta debetowa Santander

W banku Santander wirtualna karta debetowa to wygodny sposób na codzienne zakupy bez portfela i fizycznej karty. Wystarczy dostęp do telefonu z technologią NFC, umożliwiającą dokonywanie płatności zbliżeniowych. Nie jest niezbędne uruchamianie aplikacji mobilnej i połączenie z internetem. Wystarczy przyłożyć urządzenie do terminala. Przy płatnościach powyżej 100 zł należy potwierdzić transakcję PIN-em. Karta ta służy także do wypłaty gotówki w bankomatach. 

A ile kosztuje wirtualna karta w Santander Bank? Karta mobilna Santander jest w pełni darmowa. Bank nie pobiera opłaty za założenie i wydanie karty, ani za jej obsługę.

Warunki debetowej karty w Santanderze to:

 • Dla klientów posiadających konto w banku Santander
 • Brak narzuconych limitów transakcji i liczby płatności: klient ustala samodzielnie
 • Płatności zbliżeniowe telefonem z technologią NFC
 • Zastrzeżenie lub zablokowanie karty w dowolnym momencie.

Jak płacić kartą wirtualną w Santander Bank?

 1. Odblokuj smartfon (upewnij się, że antena NFC jest włączona).
 2. Przyłóż telefon do terminala (nie trzeba logować się do aplikacji, ani łączyć się z internetem).
 3. Potwierdź płatność PIN-em przy transakcjach powyżej 100 zł. 

Jak założyć kartę wirtualną w Santander Bank?

Mobilna karta Santander (debetowa) nie jest już dostępna w stałej ofercie Santander Bank Polska S.A. Bank zdecydował się na jej wycofanie. Klienci mogli też skorzystać z karty kredytowej w wirtualnej wersji, którą również usunięto ze stałej oferty. Nadal dostępne są standardowe karty. Bank wydaje je także jako e-karty, z których można korzystać jeszcze przed otrzymaniem karty fizycznej. 

Aby zamówić kartę debetową w Santander: 

 1. Zaloguj się do bankowości.
 2. Złóż wniosek online za pomocą systemu.
 3. Karta zostanie wysłana pocztą, ale bank wyda ją również w wersji wirtualnej. Dzięki temu można korzystać z niej od razu, jeszcze przed otrzymaniem plastiku. W banku Santander wirtualna karta musi być aktywowana w aplikacji mobilnej lub bankowości online. 

Wirtualna karta kredytowa Santander

W banku Santander karta kredytowa w wersji mobilnej była dostępna dla klientów posiadających już główną kartę. Tutaj warunki były podobne, jak w przypadku tej debetowej. Za wydanie i korzystanie z karty bank nie pobierał żadnych opłat. Zamówić można było ją poprzez aplikację, łącząc z wybranym rachunkiem. Po akceptacji wniosku i wydaniu karty przez bank, użytkownik mógł od razu dokonywać zbliżeniowych płatności z jej zastosowaniem.

Jakie warunki miała mobilna karta kredytowa Santander?

 • Bezpieczne płatności zbliżeniowe NFC;
 • Potwierdzenie każdej transakcji powyższej 100 zł;
 • Klient sam określa dzienny limit transakcji i liczbę płatności;
 • Zastrzeżenie lub zablokowanie karty w dowolnym momencie;
 • Automatyczna aktywacja po włączeniu;
 • Wydanie i obsługa karty mobilnej 0 zł;
 • Wypłata gotówki w bankomatach Santander wyposażonych w czytnik zbliżeniowy i w wybranych bankomatach Planet Cash/Euronet. 

Santander wirtualna karta kredytowa to nie jedyny produkt wycofany z oferty. Bank zdecydował się również na rezygnację z Santander Mobile. Był to mobilny portfel, za pomocą którego możliwe było płacenie telefonem technologią zbliżeniową za pomocą e-karty debetowej. Aplikacja jest już niedostępna. Obecnie możliwe jest wykorzystanie fizycznej karty do transakcji mobilnych, płacenie Apple Pay, Google Pay, BLIK-iem lub zegarkiem z systemem iOS lub Android. 

Santander Bank Polska oferuje tradycyjną kartę kredytową, którą można zamówić bez wychodzenia z domu. Jest to także Santander karta mobilna do płatności zbliżeniowych za pomocą urządzenia mobilnego. Karta mobilna Santander Bank zostaje wydana automatycznie po akceptacji wniosku. Dzięki temu od razu można korzystać z niej po aktywacji w aplikacji lub bankowości Santander internet. 

Jak zamówić kartę kredytową Santander z mobilną wersją?

 • Online: w Santander mobile lub Santander internet
 1. Zaloguj się do bankowości.
 2. Wejdź w zakładkę „Oferta banku”, w której sprawdzisz, czy bank przygotował dla Ciebie specjalną ofertę karty kredytowej.
 3. Zapoznaj się z warunkami i złóż wniosek o kartę kredytową z mobilną wersją.
 4. Poczekaj na decyzję banku. Jeśli będzie pozytywna, bank od razu wyda wirtualną kartę, którą możesz aktywować. Fizyczna karta zostanie wysłana pocztą.
 • Przez telefon 
 1. Porozmawiaj z doradcą, który pomoże Ci wypełnić telefoniczny wniosek. Przygotuj dokument tożsamości.
 2. Poczekaj na decyzję banku w sprawie przyznania karty kredytowej.
 3. Podpisz umowę we wskazanym oddziale. Karta zostanie wysłana pocztą. wirtualna karta płatnicza Santander będzie dostępna niemal natychmiast. Można aktywować ją mobilnie lub w oddziale. 
 • W oddziale 
 1. Odwiedź dowolny oddział Santander Bank Polska.
 2. Złóż wniosek z doradcą.
 3. Poczekaj na decyzję i podpisz umowę.
 4. Korzystaj z wirtualnej karty od razu. Fizyczna zostanie wysłana pocztą.
5/5 - (1 oddanych głosów)