Santander karta kredytowaKarty kredytowe banku Santander, występują w wielu różnych opcjach dopasowanych do potrzeb konsumentów na terenie całej Polski. Chcesz wiedzieć, jakie są najpopularniejsze rodzaje kart z limitem kredytowym w Santanderze? A może zastanawiasz się, jakie warunki proponuje ten bank swoim stałym, jak i nowym klientom? Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje w tym zakresie i przekonasz się, czy warto korzystać ze współpracy z tym bankiem.

ZŁÓŻ WNIOSEK O KARTĘ >>

Karta kredytowa Santander – czym wyróżniają się produkty tego typu?

Chcesz wiedzieć, czym wyróżnia się karta kredytowa Santander? Opłaty w każdej z dostępnych opcji są różne, choć w większości przypadków za korzystanie z karty po spełnieniu określonych warunków w umowie nie zapłacisz ani złotówki. Do najważniejszych cech, jakimi wyróżniają się wszystkie typy kart kredytowych w Santander, zaliczamy:

 • szybkość działania;
 • komfort użytkowania karty pod kątem jej funkcjonalności;
 • wiele usług dodatkowych, jak np. pakiet ubezpieczeń oraz członkostwo w programie Priority Pass na lotniskach;
 • dostęp do programów lojalnościowych;
 • wiele rodzajów płatności do wyboru w ramach posiadanej karty z limitem kredytowym.

W Santander karta kredytowa występuje w kilku różnych opcjach. Jeśli masz problem z tym, jaki rachunek wybrać, koniecznie skorzystaj z pomocy ekspertów dostępnych:

 • w oddziałach;
 • na infolinii;
 • poprzez czat audio i wideo na stronie internetowej banku.

W ten sposób na pewno dowiesz się wszystkiego o produktach Santander. Karty kredytowe występujące w aktualnej ofercie różnią się między sobą głównie dostępnymi funkcjonalnościami oraz wysokością dostępnego limitu na karcie. Chcesz wiedzieć, jak wygląda w praktyce aktywacja karty kredytowej Santander oraz jak działa karta kredytowa w Santander? Poznaj najpierw rodzaje kart z limitem, a następnie zainteresuj się ich funkcjami.

Inne kredyty oferowane przez Santander

santander kredyt gotówkowy
santander kredyt firmowy
santander kredyt konsolidacyjny

Jakie karty kredytowe są dostępne w ofercie banku Santander?

W banku Santander znajdziesz aż 5 różnych typów karty kredytowej. To takie opcje, jak:

Karta kredytowa Visa Silver Akcja Pajacyk

Chcesz wiedzieć, ile kosztuje przelew z karty kredytowej Santander? Wszelkie prowizje za realizowane płatności są w tym przypadku uwzględnione w tabeli opłat i prowizji dostępnej bezpośrednio na stronie internetowej banku. W ramach karty z limitem Visa Silver Akcja Pajacyk możesz liczyć na następujące warunki:

 • kwota limitu do 20 tys. złotych;
 • wsparcie programu Pajacyk w ramach płatności kartą;
 • wygodne płatności zbliżeniowe telefonem lub zegarkiem;
 • dostęp do karty już od 18 roku życia i minimalnego dochodu na poziomie 650 złotych miesięcznie;
 • dostęp do licznych zniżek w ramach programu Visa Benefit Program.

Jak widzisz, karty kredytowe mogą być równie atrakcyjnym produktem bankowym, jak np. konta bankowe, które również są dostępne w ofercie tej instytucji finansowej. Ciekawą opcją jest tzw. BLIK Santander. W tym przypadku praktycznie każdy typ karty z limitem kredytowym pozwala na realizowanie transakcji BLIK poprzez aplikację mobilną banku. To duże udogodnienie dla osób, które cenią sobie wygodny dostęp do finansów i płatności elektronicznych.

Karta kredytowa Mastercard Silver

Zastanawiasz się, jaka jest najlepsza w Santander karta kredytowa? Logowanie do serwisu internetowego w przypadku posiadania limitu w karcie Mastercard Silver jest tak samo proste, jak dla posiadaczy rachunków bankowych. Podając swój login oraz hasło bez problemu zalogujesz się do serwisu internetowego lub aplikacji mobilnej, gdzie będziesz mieć dostęp do przyznanej kwoty limitu. Warunki użytkowania karty płatniczej Silver Mastercard są następujące:

 • dostęp do programu lojalnościowego Mastercard Priceless Specials;
 • limit kredytowy do 20 tys. złotych;
 • środki na karcie dostępne praktycznie od ręki;
 • dostęp do płatności zbliżeniowych.

Warunkiem przyznania karty kredytowej Mastercard Silver jest ukończenie 18. roku życia oraz posiadania miesięcznego dochodu na poziomie minimum 650 złotych. W przypadku Santander zwiększenie limitu na karcie kredytowej jest możliwe po złożeniu stosownego wniosku do banku. Co ciekawe, karta tego typu posiada specjalne wcięcia umożliwiające korzystanie z jej funkcjonalności przez osoby niewidome. Bezodsetkowy okres to aż 54 dni i w tym czasie nie zapłacisz żadnych odsetek za wykorzystaną kwotę limitu. To ogromny atut produktu, jakim jest karta kredytowa Santander. Warunki są naprawdę atrakcyjne, a dodatkowo możesz zarządzać swoją kartą tak, jak tylko chcesz.

Karta kredytowa 1|2|3

Funkcjonalna karta kredytowa 1|2|3 w banku Santander to przede wszystkim ogromna swoboda dla codziennych płatności. Dlaczego? Głównie ze względu na fakt, iż z tą kartą możesz zyskać nawet do 760 złotych zwrotu rocznie za zakupy. Chcesz wiedzieć, ile jest czasu na spłatę karty kredytowej w Santander? W tym przypadku również obowiązuje aż 54 dni okresu bezodsetkowego, a dopiero po tym czasie bank zacznie generować koszty w związku z zadłużeniem. Warunki dla tego rodzaju karty z limitem wyglądają następująco:

 • spory limit kredytowy do 50 tys. złotych;
 • ponad 700 złotych zwrotu za zakupy rocznie;
 • minimalny dochód to 650 złotych miesięcznie oraz pełnoletność;
 • dostęp do programów lojalnościowych;
 • i wiele innych…

Jak zamówić kartę kredytową Santander tego rodzaju? To proste. Wystarczy, że złożysz wniosek online lub stacjonarnie w placówce banku. W ramach współpracy możesz zamówić aż 3 dodatkowe karty kredytowe dla swoich bliskich, aby również mogli korzystać z dostępnego limitu na karcie. Do zarządzania kartą wykorzystasz serwis internetowy lub aplikację mobilną.

Karta kredytowa World Mastercard

Jeśli chodzi o kartę kredytową World Mastercard, koniecznie dowiedz się, ile wynosi opłata za kartę kredytową oraz jak uniknąć opłaty za kartę kredytową w Santander. W tej opcji masz dostęp do limitu w kwocie nawet do 100 tys. złotych, a także bezpłatnego ubezpieczenia na podróże zagraniczne. Za przewalutowanie transakcji nie zapłacisz też ani złotówki, a w ramach programu lojalnościowego możesz zbierać punkty i wymieniać je na nagrody. Pamiętaj, że do ubiegania się o kartę kredytową World Mastercard musisz mieć minimum 18 lat oraz wykazywać dochody na poziomie nie mniejszym niż 2000 złotych miesięcznie. 

Karta kredytowa Visa Platinum

To, jak wygląd spłata kredy kredytowej Santander nie jest żadną tajemnicą. Bank w przypadku karty kredytowej Visa Platinum oraz wszystkich innych opcji daje różne możliwości spłaty. Możesz to zrobić:

 • automatycznie przez zlecenie spłaty karty z rachunku bankowego w Santanderze;
 • ręcznie przez serwis internetowy lub aplikację mobilną;
 • w formie ratalnej.

Visa Platinum to opcja dla najbardziej wymagających klientów pozwalająca na zdobycie limitu kredytowego w kwocie do 150 tys. złotych. Warunkiem uzyskania tej karty jest wykazywanie miesięcznych dochodów na poziomie minimum 10 000 złotych miesięcznie. Tak, jak w innych opcjach musisz też mieć ukończone 18 lat. Posiadając taką kartę z limitem zyskasz:

 • pełen pakiet usług assistance;
 • dostęp do ponad 1200 saloników VIP na lotniskach w 100 krajach;
 • darmowy pakiet ubezpieczeń;
 • dostęp do programów benefitowych.

Ile się czeka na kartę kredytową w Santander?

Nie wiesz w dalszym ciągu, ile się czeka na kartę kredytową w Santander lub jak wygląda spłata karty kredytowej? Santander jasno wskazuje, że czas oczekiwania na kartę fizyczną to kilka dni roboczych, a sama karta zostanie dostarczona kurierem pod wskazany przez klienta adres. Wnioskowanie o przyznanie limitu na karcie jest bardzo podobne, jak w przypadku innych produktów banku Santander. Kredyt gotówkowy, konsolidacyjny lub inna forma finansowania dostępna w ofercie ma bardzo podobne wymogi. W każdym z przypadków musisz mieć ukończone minimum 18 lat oraz posiadać odpowiednio wysoką zdolność kredytową do przyznania limitu na karcie. Zapamiętaj też, że kredyty gotówkowe działają na nieco innych zasadach. W tym przypadku całą kwotę otrzymasz natychmiast do wykorzystania i od pierwszego dnia obowiązywania umowy musisz płacić miesięczne raty. Limit kredytowy na karcie nie generuje od samego początku miesięcznych opłat ani wysokich kosztów, dlatego zastanów się dwa razy, zanim złożysz wypowiedzenie karty kredytowej Santander.

Jak złożyć wypowiedzenie karty kredytowej Santander?

Zamknięcie karty kredytowej Santander jest tak samo proste, jak likwidacja rachunku bankowego. Po złożeniu odpowiedniej dyspozycji musisz tylko odczekać okres wypowiedzenia (30 dni) i uregulować w całości swój dług wraz z należnymi odsetkami na rzecz banku. Nie musisz już zastanawiać się, jak zrezygnować z karty kredytowej w Santander. Zrobisz to wygodnie bez potrzeby wychodzenia z domu przez serwis transakcyjny lub aplikację mobilną. Po spłacie długu i złożeniu dyspozycji wypowiedzenia najlepiej nie korzystaj już z funkcjonalności karty z limitem.

Karty kredytowe w banku Santander – co warto wiedzieć?

Jest kilka kwestii, jakie warto zapamiętać np. czy kartę kredytową w Santander można spłacać w ratach. Tak jak w wielu innych instytucjach finansowych tutaj też jest to możliwe, ale tylko po złożeniu do banku odpowiedniego wniosku o przyznanie płatności w ratach. Z bankiem Santander kontakt jest bardzo prosty, szczególnie jeśli chodzi o obsługę kart kredytowych. Kontaktując się z konsultantem na infolinii możesz łatwo dowiedzieć się, jak zastrzec kartę w Santander w razie jej kradzieży lub zaginięcia. Unikniesz dzięki temu wielu problemów związanych z nadużyciem karty przez osoby trzecie lub utratą pieniędzy z konta.

To, co przyciąga potencjalnych klientów do tej instytucji jest naprawdę bogata oferta w zakładce Santander – karta kredytowa. Promocja w ramach programów lojalnościowych obejmuje każdy z rodzajów kart, dlatego niemalże każdy może korzystać z opcji zbierania punków i wymiany ich na atrakcyjne nagrody lub rabaty do sklepów internetowych i stacjonarnych.

Opinie o kartach kredytowych Santandera

W sieci znajdziesz wiele opinii na temat produktu, jakim jest karta kredytowa Santander. Opinie osób korzystających z funkcjonalności kart z limitem dotyczą głównie takich kwestii, jak:

 • atrakcyjne warunki finansowania;
 • długi okres bezodsetkowy na spłatę zadłużenia;
 • wiele opcji do wyboru;
 • możliwość korzystania z atrakcyjnego programu lojalnościowego;
 • dostęp do internetowego kalkulatora opłat za przewalutowanie transakcji;
 • wiele opcji potwierdzenia płatności w sieci.

W ramach współpracy z Santanderem klienci doceniają też bezproblemowy kontakt z doradcami banku zarówno w stacjonarnych placówkach, jak i na infolinii. Dzwoniąc na infolinię możesz też dowiedzieć się, jaka jest różnica pomiędzy usługą: zastrzeżenie a blokada karty płatniczej. W pierwszej opcji całkowicie zlikwidujesz funkcje karty i nie będziesz w staniej jej już odzyskać. Skutkiem jest konieczność zamówienia nowego duplikatu. Kiedy zdecydujesz się tylko na blokadę karty możesz odblokować ją w dowolnym momencie i w dalszym ciągu korzystać z jej funkcjonalności.

Ogólnie rzecz biorąc, warto nawiązać współpracę z bankiem Santander w ramach dostępu do funkcjonalnych kart kredytowych. Wybierając tę instytucję możesz liczyć na brak ukrytych opłat i możliwość korzystania z wielu dodatkowych usług, jak np. ubezpieczenia w podróży. Jeśli cenisz sobie nieograniczone możliwości produktów bankowych i opcje dopasowane do indywidualnych preferencji klienta, koniecznie postaw na bank Santander. Sprawdź ofertę na stronie internetowej banku i przekonaj się, że naprawdę warto złożyć wniosek o przyznanie limitu na karcie kredytowej.

5/5 - (1 oddanych głosów)