Po aktualnych zmianach w Programie Rodzina 500+, szansa na otrzymanie dodatkowej gotówki na dziecko jest bardzo duża. Wielu osobom taki zastrzyk gotówki pomógł wyjść ze złej sytuacji materialnej. Chcąc kupić lodówkę, zrobić remont mieszkania potrzebujemy dość sporej pieniędzy. 500zł nie zawsze wystarcza na sprzęty domowe, dlatego potrzebujemy aplikować o kredyt na 500+ aby wzmocnić swój portfel.

Który bank da kredyt na 500+ ?

Szukając kredytu na 500 plus musimy wiedzieć, że firmy akceptują to świadczenie jako źródło finansowania naszego budżetu domowego. Gdzie go dostanę? Poniżej przedstawiamy ranking firm pozabankowych:

Kwota pożyczki:
Okres:
  • Chwilówka
  • Pożyczka na raty
  • Pierwsza Darmowa
  • Bez BIK
Pokaż więcej pożyczek

Kredyt na 500 plus bez zaświadczeń

W dużej mierze instytucje pozabankowe nie potrzebują od swoich klientów żadnych zaświadczeń. Kredyt udzielany jest szybko, a pieniądze przelewane są nawet w ten sam dzień. Nawet jeśli ktoś ma długi i potrzebuje pożyczki dla zadłużonych to ma szansę ją otrzymać.

W przypadku poszukiwania kredytu na 500 plus, musimy wiedzieć że to świadczenie jest traktowane jako dodatkowe źródło dochodu.  Naszym głównym źródłem dochodu może być: umowa o pracę czy zlecenie, a dodatkowym różne świadczenia, alimenty czy stypendium. Owe finansowanie możemy również dostać na telefon lub na czek giro.

Pożyczka na 500 plus z alimentami

Częstym pytaniem, które otrzymujemy od klientów jest: ,,Czy dostanę pożyczkę na 500+ i alimentami?” Aby odpowiedzieć na to pytanie należy przeanalizować rodzaje otrzymywanych świadczeń i jak one wpływają na otrzymanie pożyczki.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, alimenty i 500+ są to dodatkowe źródła dochodu. Do nich możemy dodać jeszcze inne zasiłki, które otrzymujemy przez Państwo (np: świadczenie rodzinne) . Wszystkie dodatkowe wpływy mają znaczenie na naszą wiarygodność w oczach pożyczkodawcy. Im więcej dodatkowej gotówki tym większą mamy szansę na otrzymanie kredytu na 500+, jednak należy pamiętać że dla pożyczkodawcy najważniejsze jest główne źródło dochodu. Osoby, które posiadają tylko alimenty i pieniądze z Programu 500+ mają małą szansę na otrzymanie upragnionej pożyczki.

Jakie źródła dochodów nie akceptują pożyczkodawcy?

Jeśli posiadamy wyłącznie jedno poniższe źródło, które jest jedynym naszym wpływem na konto, to w większości przypadków możemy pożegnać się z pożyczką. Pożyczkodawcy takich klientów odrzucają na początkowym etapie weryfikacji. Nieakceptowalne przez firmy pożyczkowe są:

  • pieniądze ze stażu w Urzędzie Pracy;
  • dochód uzyskany z umowy, która wykonywaliśmy poza granicami Polski;
  • środki wyłącznie z alimentów;
  • pieniądze z renty socjalnej z MOPSu oraz świadczenia z innych instytucji;
  • środki pieniężne uzyskane z najmu mieszkania.

Niestety, ale w rzeczywistości jeśli chcemy uzyskać dodatkowe finansowanie to musimy mieć kilka źródeł wpływów na konto, najlepiej jeśli pieniądze otrzymujemy z umowy o pracę na czas nieokreślony. W tym przypadku nasza osoba będzie miała bardzo duże szanse na otrzymanie kredytu na 500+.

pożyczka na 500+Program “Rodzina 500+” – co musisz wiedzieć

Od 1 lipca 2019 Program “Rodzina 500+” został rozszerzony i obejmuje on teraz pierwsze dziecko. Jest to bardzo dobra wiadomość dla osób, które we wcześniejszym warunkach nie miały szansy na otrzymanie pieniędzy. Nowe ustalenia spowodowały większą liczbę osób, które uzyskały świadczenie, co za tym idzie więcej osób posiada dobrą sytuację materialną.

Aby wypełnić wniosek o 500+ najlepiej wejść na stronę Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.