Wiele osób nie wie do końca, w jaki sposób prawidłowo zamknąć konto w banku. Cały ten proces jest dość prosty, jednak wymaga zachowania kilku podstawowych zasad zapewniających bezpieczeństwo i powodzenie realizacji tego zadania. Wniosek o rezygnację z usług bankowych można złożyć w dowolnym oddziale banku, przez internet lub korespondencyjnie. Trzeba jednak pamiętać, by uregulować wszelkie opłaty związane z prowadzeniem konta, ponieważ niedopełnienie tego obowiązku może skutkować odrzuceniem złożonego wniosku o usunięcie konta i wykreślenie z listy klientów danego banku. 

Alior Bank – jak zamknąć konto?

W Alior Bank zamknięcie konta możliwe jest na kilka sposobów. Można zrobić to pisemnie, wysyłając konkretną dyspozycję na adres korespondencyjny instytucji, stacjonarnie oraz poprzez bankowość elektroniczną. Ciekawostką jest fakt, że zamknięcie konta Alior Bank może być zrealizowane też telefonicznie. Każdy, kto posiada konto osobiste w Aliorze może w dowolnym momencie z niego zrezygnować wypowiadając umowę o świadczeniu usług finansowych. By dowiedzieć się dokładnie, jak zamknąć konto, Alior Bank udostępnił na swojej oficjalnej stronie internetowej krótki poradnik wraz z numerami telefonów do konkretnych doradców pomagających w takich sprawach. Dzięki temu każdy, kto chce rozwiązać umowę o prowadzenie rachunku bankowego może to zrobić samodzielnie w szybki i prosty sposób.

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

Zamknięcie konta w Alior Bank – czy warto je likwidować?

Na pewno nie warto pochopnie podejmować decyzji o tym, czy zamknąć konto w Alior Banku. Przejrzyste warunki, brak ukrytych opłat oraz łatwość obsługi przyciągają wielu konsumentów, dlatego zastanów się dwa razy, zanim zdecydujesz się na zamknięcie konta. Alior jako jedyny w kraju udostępnia swoim klientom w pełni darmowy kantor internetowy – pod warunkiem, że jest się posiadaczem konta osobistego lub walutowego. Czy w Alior Bank zamknięcie konta jest proste? Oczywiście, że tak. Alior nie utrudnia żadnych zadań swoich klientom, nawet jeśli nie leży to w jego interesie, lecz stara się polubownie załatwić wszystkie sprawy i przekonać konsumentów do pozostania przy jego usługach finansowych.

Dodatkowe produkty Alior Bank

alior kredyt gotówkowy
alior infolinia
alior oddziały

Alior Bank likwidacja konta – o czym trzeba pamiętać?

Kiedy już wiesz, jak zamknąć konto w Alior Bank wystarczy kilka chwil, by nie być klientem tej instytucji. Trzeba jednak pamiętać o obowiązku uregulowania wszystkich zaległych opłat za prowadzenie konta. W przeciwnym wypadku realizacja prośby o zamknięcie konta będzie niemożliwa, a sam wniosek zostanie odrzucony przez pracownika Alior Bank. Jak zamknąć konto, by nie mieć żadnych nieprzyjemności? Najlepiej już kilka dni wcześniej opłacić zaległe usługi, wyczyścić konto ze środków pieniężnych oraz złożyć stosowny wniosek w banku. Następnie trzeba tylko czekać na zamknięcie konta i… gotowe! Na koniec, warto wspomnieć, że cały proces zamknięcia rachunku bankowego jest całkowicie darmowy oraz wymaga minimum formalności ze strony klienta – nawet tego wieloletniego.

5/5 - (1 oddanych głosów)