alior blik BLIK Alior to nowoczesna metoda płatnicza, z której chętnie korzysta coraz więcej klientów. Za jej pośrednictwem możemy nie tylko wykonywać w pełni darmowe przelewy ekspresowe, ale także szybko płacić za zakupy internetowe i stacjonarne, a nawet wypłacać pieniądze z bankomatów. Aby w pełni korzystać z blik alior bank nie wymaga ani ponoszenia dodatkowych opłat, ani dopełniania wielu formalności. Wystarczy pobranie aplikacji na urządzenie mobilne i udzielenie zgód w ustawieniach, co wymaga dosłownie chwili. Jak płacić blikiem Alior? Sprawdź najprostsze sposoby. 

Alior BLIK – na czym to polega?

Alior Bank, podobnie jak wiele innych banków, udostępnia klientom możliwość korzystania z powszechnej usługi płatności blikiem. Tego typu metoda to doskonała alternatywa dla przelewów ekspresowych, za które dotychczas musieliśmy ponosić dodatkowe koszty. Dzięki takiej opcji możemy opłacać zamówienia internetowe za pomocą jednego kliknięcia, a także płacić za zakupy w sklepie stacjonarnym. Dodatkowo, przelew blikiem sprawdza się w sytuacji, gdy nie mamy numeru konta odbiorcy. Wówczas możemy zlecić transakcję przelewu środków na numer telefonu. Z kolei, gdy czekamy na pieniądze, nie musimy sprawdzać sesji elixir. Przelew dociera do nas w zaledwie kilka minut. To doskonałe rozwiązanie, które usprawnia zarządzanie budżetem domowym i firmowym. 

BLIK Alior – jak płacić za zakupy?

Aby zapłacić za zakupy online lub stacjonarne, wystarczy pobrać aplikację mobilną Alior Banku. Następnie wykonaj kilka prostych kroków:

  1. Wybierz w sklepie metodę płatności blikiem lub zgłoś chęć sprzedawcy w punkcie stacjonarnym.
  2. Jak wygenerować kod blik Alior bank? Wystarczy, że klikniesz ikonę płatności blikiem na panelu głównym. 
  3. Na ekranie zostanie wyświetlony kod, który musisz przepisać w odpowiednie pole w sklepie internetowym lub na terminalu w punkcie stacjonarnym.
  4. Potwierdź transakcję w aplikacji PIN-em lub odciskiem palca. 

Jak zrobić przelew na telefon blikiem w Alior Bank?

Oprócz płatności, możemy również wykonywać ekspresowy przelew blik na numer telefonu. Tego typu metoda to doskonałe rozwiązanie, gdy nie znamy numeru rachunku odbiorcy lub chcemy jak najszybciej wykonać zlecenie. Musimy mieć jednak pewność, że osoba, do której wysyłamy środki, ma włączoną taką usługę. W przeciwnym razie pieniądze wrócą na nasze konto. 

Jak zrobić przelew na numer telefonu w Alior?

  1. Uruchom aplikację mobilną Alior Banku.
  2. Wybierz opcję przelew na telefon.
  3. Na ekranie zostanie wyświetlona książka telefoniczna wraz z odbiorcami, którzy posiadają włączoną usługę. Wybierz odbiorcę z listy kontaktów.
  4. Wpisz kwotę, jaką chcesz przelać.
  5. Potwierdź transakcję PIN-em lub odciskiem palca. 

Wypłata i wpłata pieniędzy za pomocą BLIK w Alior Bank

Nowością, z której chętnie korzystają klienci, jest wpłata blik alior i wypłata pieniędzy z banku za pomocą kilku kliknięć. Aby skorzystać z takiej opcji, wystarczy wybrać tę metodę na ekranie wpłatomatu lub bankomatu, wybrać kwotę, przepis wygenerowany kod i potwierdzić transakcję w bankomacie. 

5/5 - (1 oddanych głosów)