bocian pożyczki opinie

NASZA OCENA

4,1/5ocena

KWOTA POŻYCZKI

600 – 5000 zł

WNIOSEK W BOCIAN POŻYCZKI >>

Nasza opinia o Bocian Pożyczki 

Ten pożyczkodawca stawia przede wszystkim na kompleksowe rozwiązania dopasowane do potrzeb klientów. Głównie z tego względu zachęcamy do zapoznania się z ofertą finansowania, gdzie największa kwota pożyczki to 5000 złotych. Ogromnym atutem firmy Bocian Pożyczki jest długi okres spłaty, który może wynieść nawet 52 tygodnie. Dzięki temu zredukujesz miesięczne koszty do minimum.

Wady i zalety Bocian Pożyczki

Zalety Wady
kciuk Duża elastyczność oferty kciuk w dół Relatywnie wysokie koszty
kciuk Możliwa spłata tygodniowa kciuk w dół Pożyczka Bocian nie jest dostępna online
kciuk Pożyczka dostępna już od 18 lat kciuk w dół Konieczność przedstawiania zaświadczeń i innych dokumentów
kciuk Wszystkie formalności załatwia Doradca Klienta kciuk w dół Nie wszystkie źródła dochodu są akceptowane
kciuk Możliwość dostosowania spłaty do swoich możliwości
kciuk Nie trzeba mieć konta bankowego

Bocian Pożyczki kontakt

Nazwa Firmy Everest Finanse Sp. z o.o. Sp.K.
Adres ul. Stary Rynek 88, Poznań
Kontakt 600 100 100; [email protected]
Godziny otwarcia poniedziałek – piątek 7:30-21:00

Ile można pożyczyć i na jak długo w Bocian Pożyczki?

Pożyczki Bocian to przykład pożyczki do domu – jednej z niewielu dostępnych w polskiej ofercie pozabankowej. Oprócz pożyczek u Bociana na podobnych zasadach dostępne są także pożyczki Provident. Dzięki temu jest to pożyczka bardzo elastyczna, bo nie ma jednej, stałej oferty. W ten sposób:

 • najniższa kwota zobowiązania w Bocian Pożyczki wynosi 600 zł;
 • górny limit zależy od sytuacji finansowej i zdolności kredytowej klienta;
 • termin spłaty może wynosić 35, 44 lub 52 tygodnie;
 • wszystkie parametry ustalane są indywidualnie.

W odróżnieniu od innych ofert, w Bocian Pożyczki formularz pożyczkowy na stronie internetowej nie jest wiążący. To oddelegowany pracownik firmy decyduje, ile możemy pożyczyć i na ile w taki sposób, by płatność rat była wygodna.

Ile kosztuje Bocian Pożyczka?

Niestety, w Bocian Pożyczki kalkulator internetowy nie jest dostępny. Nie możemy więc na bieżąco przeliczać sobie kosztów dla konkretnych kwot. Nie jest udostępniony także przykład reprezentatywny kosztów – jak wynika z deklaracji firmy, koszty pożyczek u Bociana mogą się od siebie różnić w zależności od tego, jaka jest sytuacja finansowa klienta. Podobnie jak inne parametry Bocian Pożyczki, także i koszty są po prostu indywidualne. Jeśli zastanawiamy się, czy jest to oferta korzystna, dla porównania mogą służyć inne pożyczki online na raty lub choćby konkurencyjna, wspomniana wcześniej firma Provident.

Jakie dokumenty są potrzebne u Bociana?

Bocian Pożyczki nie oferuje tzw. pożyczek na dowód lub na oświadczenie. Aby pożyczyć pieniądze w tej firmie konieczne jest udokumentowanie swoich dochodów. Oprócz tego trzeba spełnić następujące warunki:

 • wiek nie mniejszy niż 18 lat i nie większy niż 74 lata;
 • aktualny dowód osobisty;
 • stałe zatrudnienie na umowę o pracę albo status emeryta lub rencisty;
 • zaświadczenie o dochodach: umowa o pracę, zaświadczenie o pobieraniu renty lub emerytury;
 • tytuł własności lokalu: umowa najmu, rachunek za media wystawiony na adres lokalu, etc.

Pozytywną stroną Bocian Pożyczki jest jednak fakt, że są to pożyczki bez BIK dla zadłużonych. Firma sprawdzi co prawda rejestry BIK, BIG Infomonitor oraz Rejestr Dłużników ERIF, ale niekoniecznie odmówi pożyczki, jeśli znajdzie negatywne wpisy w tych rejestrach. Każda Bocian Pożyczka jest udzielana indywidualnie, a informacje, które zostaną znalezione w bazach danych posłużą przede wszystkim do tego, by ustalić ofertę dogodną dla konkretnego klienta.

Jak pożyczyć pieniądze w Bocian Pożyczki?

W Bocian Pożyczki przez internet niestety nie pożyczymy. Jak już pisaliśmy, jest to pożyczka na telefon, z dostawą do domu, więc cała procedura jest nieco inna niż standardowo. Proces ten powinien wyglądać następująco:

 1. Wniosek. Z Bocian Pożyczki kontakt w sprawie wniosku można nawiązać na dwa sposoby. Pierwszy to wypełnienie formularza online, w którym należy wpisać swoje dane osobowe i adresowe. Drugim sposobem jest pozostawienie swojego numeru telefonu na stronie internetowej Bocian Pożyczki.
 2. Kontakt z Bocian Pożyczki. Doradca klienta firmy powinien skontaktować się z pożyczkobiorcą w niedługim czasie po złożeniu wniosku. Oczywiście, stanie się tak tylko w godzinach pracy firmy.
 3. Ustalenie szczegółów. Podczas rozmowy z konsultantem należy podać wszystkie informacje, które będą niezbędne do zaciągnięcia zobowiązania: numer PESEL, numer dowodu, rodzaj i wysokość dochodów, itp. Wstępnie ustala się również wysokość pożyczonej kwoty i okres spłaty.
 4. Przyznanie pożyczki. Od decyzji Bocian Pożyczki poinformuje telefonicznie. W ten sam sposób ustali również datę spotkania z doradcą.
 5. Wizyta domowa. Podczas spotkania, doradca klienta ma obowiązek wylegitymować pożyczkobiorcę, oraz przedstawić mu wszystkie koszty zobowiązania i harmonogram spłaty. Pamiętajmy, by w domu dokładnie zapoznać się z umową pożyczki i wysokością opłat, w tym RRSO.

Bocian Pożyczki logowanie

W Bocian pożyczki logowanie potrzebne jest do sprawdzenia stanu spłaty i innych parametrów zobowiązania. Dostęp do konta jest przyznawany jednak dopiero po podpisaniu umowy – doradca klienta powinien przedstawić wszystkie dane do logowania na wizycie domowej. Za ich pomocą można wejść na stronę internetową Bocian Pożyczki, a następnie kliknąć znajdujący się w prawym górnym rogu przycisk „Logowanie”. Jeśli  jakichś powodów utracimy hasło do logowania, możemy je zresetować, podając swój adres e-mail – Bocian Pożyczka prześle wtedy link, pod którym trzeba będzie zweryfikować swoją tożsamość i ustawić nowe hasło do konta Bocian Pożyczki.

Pożyczka od Bociana spłata

Spłata Bocian Pożyczki odbywa się w systemie tygodniowym, na wizycie domowej ustalonej z doradcą klienta. W razie jakichkolwiek problemów, należy wcześniej skontaktować się ze swoim doradcą – być może uda się ustalić inny termin spłaty pożyczki Bocian. Kontakt powinniśmy nawiązać jednak możliwie jak najszybciej, tak aby zmiana harmonogramu nie spowodowała żadnych negatywnych konsekwencji. W szczególności może to być:

 • karne odsetki (14% rocznie);
 • windykacja przez Bocian Pożyczki;
 • skierowanie sprawy do sądu i oddanie długo do komornika;
 • wpis w rejestrze dłużników.

Bocian Pożyczki opinie klientów

Zbierane na temat Bocian Pożyczki opinie pozwalają firmie na bieżąco modyfikować ofertę do potrzeb konsumentów, a także pomagają innym wybierać najlepsze dla nich oferty. Zachęcamy więc do tego, by dzielić się swoimi doświadczeniami. Opinie naszych użytkowników pozwalają nam na rzetelne przedstawienie i oferty firmy, i rankingów najlepszych pożyczek.

Pytania i odpowiedzi

Tak, Bocian Pożyczki sprawdza swoich klientów w BIK.

Nie ma jednoznacznych informacji, jakoby Bocian Pożyczki dzwonił do pracodawców potencjalnych klientów. Najczęściej takie sytuacje nie mają miejsca.

Aby spróbować wydłużyć okres spłaty pożyczki w Bocian Pożyczki trzeba skontaktować się z doradcą klienta.

Nie, Bocian Pożyczki nie oferuje darmowej pierwszej pożyczki.

4.6/5 - (56 oddanych głosów)