Chcesz wiedzieć, jak działał Detusche Bank w Krakowie za czasów swojej świetności? Czy w dzisiejszych czasach konsumenci wciąż mogą korzystać ze stacjonarnej obsługi w oddziałach na terenie Krakowa? Oto kilka ciekawostek dotyczących placówek DB w Krakowie i nie tylko. Sprawdź, czy korzystanie ze stacjonarnych usług tej instytucji było wygodne i ogólnodostępne dla mieszkańców Krakowa i innych miast.

deutsche bank infolinia
deutsche bank sesje
swift deutsche bank

Deutsche Bank Kraków – dlaczego placówki już nie działają?

Zawieszenie działalności na rzecz klientów indywidualnych i nie tylko w przypadku Deutsche Bank Kraków stało się faktem już pod koniec 2018 roku. W wyniku fuzji większość klientów korzystających z rachunków bankowych, lokat i innych produktów zostało przeniesionych do banku Santander. Niestety od tamtego czasu bank nie prowadzi już swojej działalności tak, jak inne instytucje finansowe w Polsce. Obecnie klienci są obsługiwani zdalnie przez infolinię oraz wirtualną placówkę. 

Dotyczy to jednak konsumentów, którym pozostały do spłaty pożyczki hipoteczne i kredyty mieszkaniowe oraz walutowe. Warto mieć na uwadze fakt, że oddziały Deutsche bank w Krakowie nie funkcjonują już od dłuższego czasu, choć wciąż można je wyszukać na mapach miasta. Stale zmieniająca się sytuacja na świecie, rozrost nowoczesnych technologii oraz coraz większe zainteresowanie produktami finansowymi przez konsumentów w Krakowie i całej Polsce – te wszystkie kwestie omijają Deutsche Bank Kraków. Godziny otwarcia placówek były różne, ale zawsze dopasowane tak, aby każdy mógł korzystać ze stacjonarnych usług.

Jak działały placówki Deutsche Banku w Krakowie?

Chcesz wiedzieć, jak funkcjonował Deutsche Bank? Oddział Kraków to nie jedna placówka, ale cały kompleks oddziałów przyjmujących na miejscu zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Warto mieć na uwadze fakt, iż ta instytucja zawsze stawiała na pierwszym miejscu zadowolenie swoich klientów. Z tego względu poziom obsługi, szybkość działania oraz podejście doradców było utrzymywane na jak najwyższym poziomie. Sprawdź, jak działały konkretne placówki Deutsche Bank Polska SA. Oddział Kraków znajdował się w takich miejscach, jak:

 • Deutsche Bank Kraków Nowa Huta;
 • Deutsche Bank Kraków Rynek;
 • i kilka innych lokalizacji…

Można powiedzieć, że stacjonarne placówki tej instytucji znajdowały się praktycznie w każdej dzielnicy Krakowa. Dzięki temu wszyscy mieszkańcy mieli wygodny dostęp do usług finansowych w godzinach, które były dopasowane wręcz idealnie do potrzeb konsumentów.

Deutsche Bank Kraków Starowiślna

Deutsche Bank Kraków Starowiślna to placówka, która sprawnie działała jeszcze przed 2018 rokiem. Klienci mogli korzystać z pomocy doradców w dni robocze od godziny 10:00 do 18:00. Warto też zapamiętać, że z placówką można było skontaktować się telefonicznie, a także dostać się do doradcy bez konieczności wcześniejszego umawiania wizyty. W pobliżu oddziału znajdowały się darmowe parkingi, a także bankomat Deutsche Bank Kraków.

Deutsche Bank Kraków Sarego

Punkt Deutsche Bank Kraków Sarego to miejsce, które pracowało od godziny 9:00 do 17:00 wyłącznie w dni robocze. Niestety klienci nie mogli dostać się do doradców w weekendy oraz święta. Na miejscu bank przyjmował klientów indywidualnych, biznesowych oraz korporacyjnych.

Deutsche Bank Kraków Kalwaryjska

Oddział Deutsche Bank Kraków Kalwaryjska to jedno z miejsc cieszących się największą popularnością wśród klientów tego banku za czasów jego działania w Polsce. Oprócz stacjonarnej obsługi punkt proponował też usługę teleserwisu pod dwoma numerami telefonów. W placówce również znajdował się darmowy bankomat, a także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Jakie sprawy dało się załatwić w stacjonarnych oddziałach Deutsche Banku w Krakowie?

Udając się na spotkanie z doradcą DB na terenie Krakowa mogłeś załatwić takie sprawy, jak:

 • wnioskowanie o kredyt gotówkowy lub mieszkaniowy;
 • założenie nowego konta osobistego;
 • blokada karty płatniczej;
 • uruchomienie nowej lokaty lub inwestycji;
 • założenie konta oszczędnościowego lub walutowego;
 • zmiana danych osobowych;
 • wcześniejsza spłata kredytu;
 • i wiele innych…

Będąc kiedyś klientem banku Deutsche w Polsce, mogłeś wygodnie załatwić niemalże wszystkie sprawy związane z bankowością. Niestety w przypadku Deutsche Bank – oddziały i placówki były jedynym miejscem, gdzie dało się poprawnie złożyć wniosek np. o zamknięcie konta bankowego. Infolinia służyła jedynie do zastrzegania kart płatniczych oraz informowania o aktualnej ofercie produktów i usług finansowych. Oczywiście wiele spraw dało się załatwić korespondencyjnie, jednakże trwało to nieco dłużej, niż osobista wizyta w oddziale z uzupełnionym wnioskiem w dowolnej sprawie.

Wpłatomaty i bankomaty Deutsche Bank Kraków – jak działały?

Każdy bankomat i wpłatomat Deutsche Bank Kraków był naprawdę funkcjonalnym i przydatnym urządzeniem. Bank nie pobierał żadnych prowizji od klientów za korzystanie z tych urządzeń. Oznacza to, że każdy posiadacz konta w tym banku mógł wygodnie i za darmo wpłacić lub wypłacić gotówkę bezpośrednio w maszynach do transakcji gotówkowych tego banku. Wpłatomaty i bankomaty DB to przede wszystkim:

 • funkcjonalność;
 • dostęp przez całą dobę 7 dni w tygodniu;
 • brak dodatkowych opłat za realizowanie wpłat i wypłat środków z konta;
 • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Jak widać, warto było korzystać z urządzeń do transakcji gotówkowych banku Deutsche w Polsce. Pamiętaj też, że większość urządzeń tego typu znajdowała się w bezpośrednim sąsiedztwie placówek. Z tego względu w razie jakichkolwiek problemów mogłeś udać się do stacjonarnego punktu obsługi klienta, by wyjaśnić problematyczną sprawę lub zgłosić uszkodzenie urządzenia.

Gdzie jeszcze znajdują się placówki Deutsche Banku oprócz Krakowa?

Co ciekawe, na terenie Krakowa Deutsche Bank ma swoje biuro reklamacji, które dostępne jest pod adresem:

Deutsche Bank Polska SA

Biuro Obsługi Reklamacji

Lubicz 23, 31-503 Kraków

Na ten adres do dnia dzisiejszego reklamacje mogą wysyłać klienci indywidualni posiadający jeszcze aktywne kredyty walutowe. Niestety działalność banku w dzisiejszych czasach jest mocno ograniczona, a sam bank nie obsługuje już nowych klientów. Co ważne, nawet oferta banku na stronie Internetowej nie jest już przedstawiana. W sieci dostępny jest tylko serwis dla klientów posiadających zobowiązania wobec instytucji i podstawowe informacje na temat tego, jak skontaktować się z doradcami zdalnie.

Niezależnie od tego, gdzie mieszkali przed 2018 rokiem klienci DB, każdy z nich mógł korzystać ze stacjonarnej obsługi zarówno w swoim mieście, jak i jakimkolwiek innym.

Opinie klientów o Deutsche Banku w Krakowie

Deutsche Bank w Krakowie, a w szczególności jego placówki cieszyły się uznaniem wielu mieszkańców. Chcesz wiedzieć dlaczego? Aktywni klienci instytucji doceniali przede wszystkim takie aspekty, jak:

 • dogodne godziny pracy;
 • wykwalifikowana kadra doradców finansowych;
 • ciekawa oferta produktów i usług dostępnych stacjonarnie w Krakowie;
 • bliskość bankomatów i wpłatomatów;
 • rzetelne podejście doradców do każdej sprawy;
 • szybka obsługa klienta w dowolnej sprawie.

Wszystkie opinie na temat działania placówek Deutsche Banku w Krakowie znajdziesz w sieci. Po ich dokładnej analizie na pewno przekonasz się, ze za czasów działania banku w Polsce warto było nawiązać z nim współpracę. Każdy, kto cenił sobie funkcjonalność, wysoki poziom obsługi klienta, a także ciekawe produkty finansowe doceniał to, w jaki sposób działa Deutsche Bank w Krakowie i całej Polsce.

Czy są jakiekolwiek szanse na powrót oddziałów Deutsche Banku do Krakowa?

Mimo to, iż instytucja nie zawiesiła całkowicie swojej działalności w Polsce, to jednak szanse na jej powrót do branży finansowej są naprawdę nikłe. Duża konkurencja rynkowa oraz wcześniejsze fuzje banku doprowadziły do tego, iż obecnie działa tylko oddział reklamacyjny w Krakowie oraz jedna główna siedziba instytucji w Warszawie. Jeśli czekasz na powrót oferty Deutsche Banku do Krakowa, a także jego placówek – raczej uzbrój się w cierpliwość i nie nastawiaj na szybki powrót.

Z jakich usług mogli korzystać klienci Deutsche Banku w Krakowie?

Placówki Deutsche Banku w Krakowie proponowały klientom szereg usług finansowych dopasowanych do ich potrzeb. Chcesz wiedzieć jakich? Były to przede wszystkim:

 • kredyty gotówkowe;
 • kredyty hipoteczne;
 • konta osobiste;
 • konta oszczędnościowe;
 • konta walutowe;
 • lokaty;
 • inwestycje;
 • ubezpieczenia.

Jak widzisz, Deutsche Bank w Krakowie i innych miastach w Polsce działał kompleksowo i świadczył usługi wysokie jakości. Klienci tej instytucji otrzymywali pełne wsparcie doradców w każdym zakresie – zarówno podczas podpisywania umowy, jak i późniejszej obsługi posprzedażowej. Już przed 2018 rokiem według opinii konsumentów był to jeden z banków, który rzetelnie podchodził do spraw swoich klientów i proponował na terenie Krakowa i innych polskich miast świetne warunki współpracy.

5/5 - (1 oddanych głosów)