Deutsche Bank to instytucja z wieloletnim doświadczeniem, która pomimo prężnego rozwoju na przestrzeni lat stała się bierną częścią polskiej grupy banków. Od 2018 roku aż do dnia dzisiejszego bank wciąż ma swoją aktywną stronę Internetową i obsługuje klientów indywidualnych posiadających kredyty walutowe i mieszkaniowe zaciągnięte jeszcze za czasów sprawnego działania instytucji. Warto też wiedzieć, że obecnie klienci biznesowi w zakresie inwestycji również mogą liczyć na obsługę doradców z Deutsche Banku. Dowiedz się, jak Deutsche Bank realizował przelewy swoich klientów w ramach transakcji z kont bankowych. Poniżej znajdziesz wiele istotnych informacji o sesjach.

Jakie znaczenie mają sesje elixir odnośnie przelewów krajowych?

Sesje księgowania przelewów to nic innego, jak międzybankowy, ogólny system umożliwiający sprawne zarządzanie transakcjami wykonywanymi przez klientów konkretnych banków w kraju. Harmonogramy sesji ustalane są przez instytucje finansowe indywidualnie. Warto jednak wiedzieć, iż godziny sesji przychodzących i wychodzących zawsze w pewnym stopniu zbiegają się ze sobą tak, aby przelewy mogły docierać do odbiorców jak najszybciej.

Płatności elektroniczne w tym systemie muszą jednak spełniać kilka warunków, które także obowiązywały w Deutsche Banku. Chcesz wiedzieć jakich? Oto kilka z nich:

 • transakcja musi być w polskiej walucie;
 • kwota przelewu nie może być większa niż 100 tys. złotych;
 • nadawca i odbiorca musi mieć konto w banku korzystającym z tego systemu rozliczeniowego.

Niespełnienie, chociażby jednego z powyższych warunków wykluczało opcję realizacji przelewu w ramach sesji księgowania elixir. W wyniku tego klienci musieliby korzystać z droższych i nieco wolniejszych systemów rozliczeń, jak np. SORBNET. Na szczęście Detusche Bank uczestniczył do 2018 roku w rozliczeniach systemem elixir, dzięki czemu klienci posiadający konta indywidualne oraz biznesowe mogli wygodnie realizować przelewy w dogodnym dla siebie czasie.

Deutsche Bank – godziny księgowania

Sesje Deutsche Bank były ustalone tak, aby przelewy miały szansę dotrzeć jeszcze w ten sam dzień do odbiorcy krajowego posiadającego rachunek w innej instytucji. Niestety po zamknięciu działalności banku na nowych klientów sesje stały się praktycznie niepotrzebne, gdyż wszelka działalność tego typu została przeniesiona w wyniku fuzji do banku Santander. Jako były klient chcesz dowiedzieć się, jak wyglądały sesje elixir Deutsche Bank? System Elektronicznej Izby Rozliczeniowej usprawnia na ogół pracę banków pod względem księgowania i realizacji operacji płatniczych. Przelewy w tym przypadku odbywają się w dni robocze z wyłączeniem świąt oraz weekendów. Nie oznacza to jednak, że jako posiadacz konta bankowego nie zrealizowałeś przelewu z ominięciem tego, co oferują sesje elixir.

Jak działają sesje elixir w Deutsche Bank?

W Deutsche Bank sesje przychodzące oraz wychodzące zawsze miały ogromne znaczenie jeśli chodzi o czas księgowania operacji na rachunkach bankowych. To samo dotyczy się wszystkich instytucji finansowych realizujących krajowe przelewy międzybankowe. Przelewy przychodzące Deutsche Bank pojawiały się na koncie bankowym najpóźniej popołudniami przed godziną 18:00. Dzięki temu transakcja zlecona w innym banku tego samego dnia miała szansę na zaksięgowanie w ten sam dzień wieczorem. 

Przelewy natychmiastowe a transakcje w Deutsche Bank

Przelewy natychmiastowe to świetny sposób na ominięcie sesji wychodzących i przychodzących zarówno w Deutsche Banku, jak i innych instytucjach. Dzięki takiej opcji transakcja zlecona w banku nadawcy zaksięguje się u odbiorcy zaledwie w ciągu kilku minut od czasu jej wykonania. Za operacje tego typu pobierana zazwyczaj jest opłata, ale nie większa niż 5 złotych. Niestety w Deutsche Bank w czasie działania instytucji nie było możliwości zlecenia przelewu (nawet natychmiastowego) w obrębie banku oraz poza nim w dni wolne od pracy oraz weekendy. To spory minus, o jakim mówili niemalże wszyscy klienci tego banku w Polsce.

Sesje przychodzące Deutsche Bank – jak to wyglądało w praktyce?

W Deutsche Bank przelewy przychodzące były księgowane w następujących godzinach:

 • 12:00
 • 16:00
 • 17:30

Niestety w tym przypadku klienci nie mogli liczyć na zbyt szybkie zaksięgowanie transakcji tuż o poranku. Sesje przychodzące Deutsche Bank zostały ustalone tak, aby pierwsze środki na kontach bankowych pojawiały się nie wcześniej niż o godzinie 12:00. Dzięki temu nawet jednak późno zlecone operacje przez klientów innych banków miały szansę na szybkie zaksięgowanie w pierwszej sesji rozliczeniowej. Każdy, kto miał konto osobiste w Deutsche Banku, wiedział, jak działają sesje wychodzące Deutsche Bank, a także te przychodzące. 

Taka wiedza przydaje się przede wszystkim wtedy, kiedy chcesz dokładnie ocenić, w jakim czasie przelew dotrze na rachunek bankowy. Transakcje przychodzące na konta bankowe docierały najpóźniej o godzinie 17:30. Dzięki temu klienci tej instytucji mieli szansę na otrzymanie środków tego samego dnia, nawet jeśli przelew został zlecony dość późno z konta w innym banku (ważne, by został zaksięgowany w banku nadawcy przed zakończeniem ostatniej sesji w banku Deutsche).

Sesje wychodzące Deutsche Bank – co warto o nich wiedzieć?

Sesje wychodzące Deutsche Bank to całkowicie inne godziny, aniżeli sesje przychodzące. Deutsche Bank ustalił je tak, aby wszelkie transakcje wychodzące z kont klientów tej instytucji miały szanse dojść jeszcze tego samego dnia do banku odbiorcy. W Deutsche Bank godziny przelewów wychodzących wyglądały następująco:

 • 7:45
 • 12:00
 • 15:00

Co ciekawe, księgowanie Deutsche Bank przelewów wychodzących i przychodzących na drugiej sesji odbywało się w tej samej godzinie. Nie miało to jednak wpływu na sposób działania banku ani jego sprawność. Jeśli klient tej instytucji zlecił ze swojego rachunku bankowego przelew jeszcze przed zakończeniem I sesji elixir, była duża szansa, że pieniądze trafią na konto odbiorcy jeszcze tego samego dnia. W przeciwnym razie księgowanie transakcji przesuwało się na kolejną sesję.

Dlaczego warto było znać godziny przelewów w Deutsche Banku?

Deutsche Bank Polska pomimo praktycznie zakończonej działalności bankowej zapadł w pamięć wielu byłym klientom. Gdyby doszło do wielkiego powrotu tego banku na polski rynek, prawdopodobnie wielu konsumentów zainteresowałoby się ofertą instytucji. Godziny przelewów Deutsche Bank ustalano tak, aby jak najlepiej dopasować się do sposobu funkcjonowania innych banków krajowych. Dzięki dobrze dobranym godzinom sesji elixir bank mógł realizować transakcje w postaci przelewów tak szybko, jak tylko to możliwe. Zastanawiasz się, kiedy przydaje się wiedza na temat sesji księgowania? Przede wszystkim dlatego, że:

 • dowiesz się, kiedy przelew dojdzie na Twoje konto;
 • poinformujesz odbiorcę, kiedy pieniądze dotrą na jego konto bankowe;
 • określisz, czy środki pieniężne dotrą na czas i czy nie lepiej będzie skorzystać z przelewu natychmiastowego.

Jeśli realizujesz przelew i chcesz mieć pewność, że ten dotrze na czas, koniecznie poznaj sposób działania sesji. Deutsche Bank księgowanie realizował w takich godzinach, aby transakcje wychodziły od banku z samego rana, a przychodziły najpóźniej jak tylko to możliwe. Kiedy znałeś godziny sesji banku nadawcy oraz banku odbiorcy, bez problemu byłeś w stanie ocenić, w jakim czasie dojdzie przelew. 

W dzisiejszych czasach nic się nie zmieniło w tym zakresie. Zmieniają się tylko narzędzia do analizy sesji księgowania operacji bankowych, które są coraz nowocześniejsze i pozwalają na naprawdę szybką ocenę sesji elixir i ich zależności pomiędzy bankami. Niestety Deutsche Bank nie dotrwał do czasów nowoczesnej bankowości – być może byłaby to jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie instytucji finansowych w kraju.

Jak sprawdzić, kiedy przelew zostanie zaksięgowany na koncie bankowym? 

Niestety w Deutsche Bank księgowania nie dało się ominąć praktycznie w żaden sposób. Oczywiście jak w każdym banku pojawiała się opcja realizacji transakcji natychmiastowych za dodatkową opłatą (najczęściej około 5 złotych za pojedynczą transakcję). W przeciwnym razie zbyt późno zlecony przelew nie miał szans dotrzeć do odbiorcy na czas. Chcesz wiedzieć, w jaki sposób obecnie najłatwiej sprawdzić, kiedy przelew dotrze na konto?

W tym celu możesz wykorzystać kalkulatory sesji elixir, dzięki którym szybko sprawdzisz, jaki będzie czas transferowania środków z banku do banku. Wystarczy, że:

 1. Wejdziesz na stronę kalkulatora Internetowego.
 2. Wybierzesz bank nadawcy oraz godzinę zlecenia przelewu.
 3. Wybierzesz bank odbiorcy.
 4. Klikniesz przycisk analizowania czasu księgowania przelewu.

Na podstawie takich danych łatwo sprawdzisz w Deutsche Bank godziny księgowania, a także w wielu innych instytucjach. Jeszcze do niedawna ranking kont bankowych wskazywał produkty Deutsche Banku na jedne z najlepszych na rynku pod względem warunków oraz godzin księgowania. Jeśli potrzebujesz szybko sprawdzić, czy przelew dotrze na czas, prawdopodobnie nie znajdziesz lepszej opcji. W Deutsche Bank sesje wychodzące ustalono tak, aby zadowolić większość konsumentów realizujących operacje przez serwis transakcyjny lub aplikację mobilną (obecnie ta dostępna jest tylko w Niemczech).

Gdzie szukać informacji o sesjach wychodzących i przychodzących Deutsche Banku?

Rzetelne informacje o sesjach wychodzących i przychodzących banku Deutsche i innych znajdziesz przede wszystkim bezpośrednio na stronach Internetowych instytucji. Możesz też wyszukać te informacje:

 • dzwoniąc na infolinię;
 • korzystając z pomocy doradcy finansowego;
 • analizując dane w kalkulatorach księgowania przelewów;
 • na stronach zajmujących się opisywaniem funkcjonowania banków w Polsce.

Jak widzisz, obecnie jest wiele miejsc, gdzie wygodnie można sprawdzić sesje elixir Deutsche Banku i wielu innych instytucji finansowych. Pamiętaj, że księgowanie to podstawowy system, który pozwala zapanować nad transakcjami płatniczymi w bankach. Mimo to, iż Deutsche Bank dzisiaj nie obsługuje już nowych klientów i nie proponuje kont osobistych, to jednak klienci od czasu do czasu wciąż wyszukują informacji na jego temat np. o sesjach przychodzących i wychodzących.

Jak wyglądało zlecanie przelewów elixir w Deutsche Banku? 

Chcesz dowiedzieć się, jak klienci banku mogli realizować przelewy z uwzględnieniem sesji elixir? Zanim dowiesz się szczegółów, koniecznie zapamiętaj, że ranking kont osobistych w sieci wskazywał głównie na Deutsche Bank jako ten warty współpracy w zakresie prywatnym, jak i biznesowym. Realizowanie transakcji w Deutsche Banku w ramach krajowych sesji elixir było proste. Jako klient mogłeś zrobić to przez:

 • serwis transakcyjny;
 • infolinię;
 • oddziały.

Do wykonania przelewu konieczne było zalogowanie do serwisu transakcyjnego, podanie numeru konta odbiorcy, tytułu oraz kwoty przelewu. Następnym krokiem był wybór terminu realizacji transakcji oraz jej potwierdzenie bezpośrednio podczas tej operacji. Zlecenia przelewów tak samo, jak w wielu innych bankach były dostępne bezpośrednio w oddziałach. W tym przypadku doradcy finansowi pomagali w dopełnieniu wszelkich formalności klientom banku, by wykonać przelew tak szybko, jak tylko to możliwe.

Kiedy przelew mógł dotrzeć do Deutsche Banku? 

Czas księgowania przelewów przychodzących w Banku był w dużej mierze zależny od tego, z jakiego banku wysyłane były środki. Sesje elixir instytucji finansowych w Polsce są różne. Jeśli nadawca nie zdążył nadać operacji przed upływem ostatniej sesji wychodzącej, nie było żadnych szans, aby środki pojawiły się na koncie w DB nawet późnym wieczorem.

Klienci tej instytucji mogli korzystać z Internetowych kalkulatorów, by obliczyć czas zaksięgowania operacji lub po prosty zdecydować się w razie potrzeby na przelew natychmiastowy. Jeśli liczy się czas, jest to najlepsza opcja, by mieć pewność, że środki pojawią się na koncie odbiorcy na czas. 

Potrzebne informacje od Deutsche Bank

deutsche bank infolinia
deutsche bank oddziały
swift deutsche bank
5/5 - (1 oddanych głosów)