Łódź jest miastem, które już od wielu lat stawia na prężny rozwój. Można też wspomnieć, iż na przestrzeni lat w tej miejscowości mieszka coraz więcej osób, jakie poszukują idealnego miejsca do życia. Z tego względu rozwija się też branża nieruchomości, a co za tym idzie usługi bankowe. Dowiedz się, jak przed 2018 rokiem działał bank Deutsche na terenie Łodzi. Czy warto było zostać klientem tego banku? Odpowiadamy na wszystkie te pytania!

deutsche bank infolinia
deutsche bank sesje
swift deutsche bank

Deutsche Bank w Łodzi – co warto o nim wiedzieć?

Co warto wiedzieć na temat Deutsche Bank Łódź? Przede wszystkim to, iż przed zamknięciem wszystkich placówek w tym i wielu innych miastach była to instytucja ciesząca się naprawdę ogromną popularnością wśród mieszkańców Łodzi. Niestety na tę chwilę bank nie prowadzi aktywnej obsługi nowych klientów, dlatego iż w 2018 roku doszło do dużej fuzji. W wyniku takiego działania większość klientów indywidualnych i innych przeszła do banku Santander. Jak obecnie działa Deutsche Bank? Bank Łódź nie jest dostępny w ogóle dla klientów tak, jak w innych miastach. Spółka zajmuje się tylko obsługą wciąż aktywnych kredytów mieszkaniowych, pożyczek hipotecznych oraz walutowych.  Czym jednak wyróżniały się placówki Deutsche Bank – oddział Łódź? Oto kilka istotnych kwestii:

 • dobrze dopasowane godziny pracy placówek;
 • rzetelne podejście doradców do każdej sprawy;
 • darmowy dostęp do bankomatów i wpłatomatów w pobliżu oddziałów;
 • bogata oferta produktów i usług finansowych;
 • przejrzyste warunki współpracy;
 • i wiele innych…

W przypadku Deutsche Bank placówki Łódź funkcjonowały tak, aby zadowolić wszystkich mieszkańców tej miejscowości. Oznacza to, że w dni robocze godziny pracy były dopasowane tak, by każdy mógł skorzystać ze zdalnej obsługi niezależnie od tego, w jakim rejonie miasta przebywa. Poniżej znajdziesz listę punktów obsługi, które działały w danych lokalizacjach na określonych z góry warunkach.

Deutsche Bank Łódź Sienkiewicza

Deutsche Bank Łódź Sienkiewicza jest oddziałem praktycznie w ścisłym centrum miasta. Można powiedzieć, że to właśnie w tym punkcie wielu klientów decydowało się na podpisywanie umów kredytowych, a także na założenie funkcjonalnych kont bankowych. Na miejscu dostępne były liczne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz bankomaty – darmowe dla aktywnych konsumentów z kontem bankowym.

Deutsche Bank Łódź Aleksandrowska

Deutsche Bank Łódź Aleksandrowska to miejsce, które było najchętniej odwiedzane przez wielu konsumentów w tej miejscowości. Na miejscu każdy miał dostęp do darmowego bankomatu, a na spotkanie z doradcą nie było wymagane wcześniejsze umówienie terminu. Godziny pracy tej placówki mieściły się w przedziale od 9:00 do 17:00, ale tylko w dni robocze.

Deutsche Bank Łódź Piłsudskiego

Stacjonarny punkt obsługi konsumenta Deutsche Bank Łódź Piłsudskiego zatrudniał tylko wykwalifikowanych doradców finansowych. Dzięki temu konsumenci mogli uzyskać rzetelne odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, także szybką pomoc podczas załatwiania spraw związanych z bankowością indywidualną lub biznesową. Doradcy dostępni w dni robocze do godziny 17:00 zawsze mieli pełne ręce pracy, ale dokładali wszelkich starań, aby zminimalizować czas oczekiwania na obsługę.

Deutsche Bank Łódź Rzgowska

Chcesz wiedzieć, jak działał Deutsche Bank Łódź Rzgowska? To proste. Dni robocze pomiędzy 9:00 a 17:00 to czas, w jakim potencjalni klienci mogli udać się na wizytę w oddziale. Na miejscu dostępny był darmowy dla klientów bankomat, a także poczekalnia, na której można było poczekać na swoją kolej obsługi przez doradcę finansowego.

Deutsche Bank Łódź Piotrkowska

Oddziały Deutsche Bank w Łodzi znajdowały się w różnych lokalizacjach. Dość równomiernie rozmieszczone na terenie miasta obsługiwały klientów niemalże z każdego rejonu bez żadnych ograniczeń. Punkt Deutsche Bank Łódź Piotrkowska pracował w dni robocze od godziny 9:00 aż do godziny 17:00. Doradcy na miejscu informowali nowych klientów o aktualnej ofercie, a także zajmowali się obsługą bieżących spraw aktywnych osób korzystających z produktów oraz usług finansowych.

Jakie sprawy klienci załatwiali w stacjonarnych placówkach banku Deutsche w Łodzi?

Każdy, kto miał własne konto bankowe, mógł udać się do Deutsche Bank Łódź. Oddziały oczywiście przyjmowały zarówno stałych klientów, jak i osoby, które były tylko zainteresowane aktualną ofertą. Sprawy, które były załatwiane na miejscu praktycznie od ręki, to:

 • wnioskowanie o kredyty gotówkowe i hipoteczne;
 • zakładanie kont bankowych osobistych, oszczędnościowych i walutowych;
 • zamknięcie rachunku bankowego;
 • otwarcie nowej lokaty lub rachunku inwestycyjnego;
 • zmiana danych osobowych;
 • wpłata lub wypłata gotówki;
 • spłata kredytu;
 • i wiele innych…

Osoby, które pamiętają czasy świetności tego banku wiedzą, że poziom obsługi klienta w placówkach zawsze był utrzymywany na najwyższym możliwym poziomie. Co ciekawe, doradcy banku dokładali zawsze wszelkich starań, by obsługa dowolnej sprawy odbywała się najszybciej, jak tylko to możliwe. Dzięki temu w oddziałach nie powstawały nigdy nadmierne kolejki. Jest wiele innych spraw, jakie warto wiedzieć na temat Deutsche Bank Łódź. Godziny otwarcia poszczególnych placówek mieściły się zawsze w przedziale od 9:00 do 17:00, choć niektóre punkty obsługi pracowały nawet do godziny 18:00.

Obsługa gotówkowa Deutsche Bank 

Wpłatomat oraz bankomat Deutsche Bank Łódź to urządzenie, które wyróżnia się przede wszystkim takimi cechami, jak:

 • dotykowy ekran;
 • udogodnienia dla niepełnosprawnych;
 • dostęp przez całą dobę (także w święta);
 • brak opłat za wpłatę lub wypłatę gotówki.

Niestety obecnie żaden bankomat ani wpłatomat Deutsche Bank Łódź nie jest już dostępny. Głównie ze względu na fakt, iż bank zawiesił swoją działalność, a obsługę klientów posiadających konta bankowe przeniósł do innej instytucji finansowej w ramach fuzji. Transakcje gotówkowe klienci najczęściej realizowali w pobliżu placówek, gdyż to właśnie w tych miejscach leżały też bankomaty.

Ten bank sprawie funkcjonował w wielu większych i mniejszych miastach na terenie Polski. Warto wiedzieć, że Deutsche Bank Łódź placówki rozmieszczał dość równomiernie tak, aby zapewnić wszystkim swoim potencjalnym klientom wygodny dostęp do usług i pomocy doradców. Oczywiście obsługa odbywała się także przy pomocy infolinii bankowej, ale przy jej pomocy klienci nie mogli składać wniosków ani autoryzować operacji. W tym przypadku możliwe było tylko zapoznanie się z aktualną ofertą usług i produktów finansowych, a także zablokowanie zagubionej lub skradzionej karty płatniczej. 

Deutsche Bank w Łodzi – czy jest szansa na powrót giganta w branży finansowej?

Niestety na tę chwilę nie zanosi się na wielki powrót Deutsche Bank. Oddziały i placówki w całej Polsce zostały bezpowrotnie zawieszone, co oznacza, że szanse na ponowne funkcjonowanie instytucji są nikłe. Byli klienci tego banku, doceniają jednak fakt, iż jeszcze przed 2018 rokiem sposób funkcjonowania był bardzo dobry, a obsługa oferowana przez doradców utrzymywana na najwyższym możliwym poziomie w porównaniu do ówczesnej konkurencji. Opinie o banku są jasne i najczęściej wskazywały na:

 • idealnie dopasowane godziny pracy placówek;
 • zadowalający poziom obsługi konsumenta w każdym zakresie;
 • brak opłat za korzystanie z bankomatów;
 • wygodny dojazd do każdego punktu obsługi w Łodzi i innych miastach.

Zastanawiasz się, czy warto było zostać klientem banku DB w Łodzi? Zdecydowanie tak. Wystarczy, że przeanalizujesz opinie, sposób działania banku, a także jego godziny pracy. Za czasów aktywnego działania tej instytucji było warto zostać jej klientem. Do dnia dzisiejszego wiele osób uważa, iż było to jeden z najlepiej rozwijających się banków na terenie Polski. Spółka obecnie nie zajmuje się przyjmowaniem nowych klientów. Skupia się jedynie na obsłudze zaległych kredytów mieszkaniowych, pożyczek hipotecznych oraz zobowiązań walutowych i na zmianę tego faktu niestety się nie zanosi.

5/5 - (1 oddanych głosów)