Wrocław to obszerne miasto, gdzie funkcjonuje bardzo dużo instytucji finansowych. Te obsługują najczęściej klientów indywidualnych, biznesowych, a niekiedy nawet korporacyjnych. W przeszłości tak właśnie działały oddziały Deutsche Banku na terenie Wrocławia. Chcesz wiedzieć więcej na temat tego, jak działał ten bank za czasów swojej świetności? Interesują Cię godziny pracy, w jakich pracowały konkretne placówki bankowe? Poniżej znajdziesz praktycznie wszystkie najciekawsze informacje w tym zakresie.

deutsche bank infolinia
deutsche bank sesje
swift deutsche bank

Deutsche Bank Wrocław – jak działały oddziały na terenie Wrocławia?

Deutsche Bank Wrocław to instytucja, która kierowała swoją ofertę do klientów indywidualnych, biznesowych, a nawet korporacyjnych. W całej Polsce znajdowało się około 150 stacjonarnych placówek, z których do dnia dzisiejszego nie pozostała niestety ani jedna. Dlaczego? Fuzje w 2018 z bankiem Santander doprowadziły do tego, że nie bank zaprzestał praktycznie całkowicie swojej działalności w obszarze finansów. Obecnie spółka zarządza tylko klientami, którzy posiadali kredyty hipoteczne, pożyczki hipoteczne oraz kredyty walutowe. Niestety stacjonarne oddziały nie są obecnie dostępne dla klientów banku. Większość spraw załatwia się przez Internet, infolinię oraz korespondencyjnie.

Deutsche Bank – oddział Wrocław posiadał co najmniej kilka odłamów rozmieszczonych równomiernie po terenie całego miasta. Dzięki temu klienci mogli wygodnie udać się do dowolnej placówki na terenie miasta. Oddziały Deutsche Bank we Wrocławiu świadczyły usługi wysokiej jakości, które były doceniane przez wielu konsumentów na terenie tego miasta, a także całego kraju. Chcesz wiedzieć, w jakich godzinach pracowały konkretne placówki oraz jakie były najpopularniejsze wśród klientów banku? Przejdź do dalszej części wpisu i dowiedz się więcej!

Deutsche Bank Wrocław – oddziały

Punkty stacjonarnej obsługi Deutsche Banku działały w różnych lokalizacjach i godzinach. W przypadku Deutsche Bank Wrocław oddziały znajdowały się na najpopularniejszych ulicach miasta, czyli tam, gdzie był zawsze największy ruch potencjalnych klientów. Deutsche Bank Wrocław godziny otwarcia zawsze dostosowywał tak, aby zadowolić większość mieszkańców miasta. Największe placówki były dostępne dla konsumentów nawet do godziny 18:00.

Deutsche Bank Wrocław Rzeźnicza

Deutsche Bank Wrocław Rzeźnicza to punkt obsługi klienta znajdujący się nieopodal wrocławskiego Aquaparku. Ten oddział przyjmował klientów w dni robocze w godzinach od 9:00 do 17:00. Dzięki temu większość mieszkańców tej centralnej części miasta mogła bez problemu udać się na spotkanie z doradcą w ciągu dnia. Placówka obsługiwała klientów też poprzez teleserwis pod konkretnymi numerami telefonu. W oddziale znajdował się bankomat Deutsche Bank Wrocław dostępny za darmo dla wszystkich klientów.

Deutsche Bank Wrocław Powstańców Śląskich

Jeśli chodzi o Deutsche Bank Powstańców Śląskich Wrocław,  warto wiedzieć, że ten punkt obsługi konsumenta działał w godzinach od 9:00 do 17:00. Doradcy byli w tym czasie dostępni praktycznie w każdej sprawie, ale tylko w dni robocze, czyli od poniedziałku do piątku. Tradycyjnie w pobliżu placówki znajdował się funkcjonalny bankomat oraz wiele darmowych parkingów dla potencjalnych klientów. Spotkanie z doradcą w Deutsche Bank Wrocław Powstańców Śląskich nie wymagało wcześniejszego umówienia wizyty przez telefon.

Deutsche Bank Wrocław Plac Grunwaldzki

Plac Grunwaldzki to kolejne miejsce na mapie Wrocławia, gdzie był dostępny oddział Deutsche Bank Wrocław – Plac Grunwaldzki. W tym miejscu doradcy chętnie pomagali wszystkim klientom od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00. Placówka znajdowała się w ścisłym pobliżu jednej z największych wrocławskich uczelni oraz campusów. Dzięki temu nawet młodzi ludzie mogli wygodnie korzystać z usług, jakie przygotował bank w ramach stacjonarnej oferty.

Deutsche Bank Wrocław Legnicka

Deutsche Bank Wrocław Legnicka to miejsce, gdzie działała placówka w dni robocze od rana do godziny 17:00. Warto zaznaczyć, że Deutsche Bank Wrocław Legnicka 48 obecnie jest punktem obsługi banku Santander, który w ramach fuzji w 2018 roku przejął wielu klientów indywidualnych DB.

Deutsche Bank Wrocław Bema

Deutsche Bank Wrocław Bema to punkt obsługi klienta, który działał niemalże tak samo, jak wiele innych stacjonarnych oddziałów w tym mieście. Warto zaznaczyć, iż na miejscu były dostępne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz bankomat. Oddział był położony w północnej części miasta i to właśnie mieszkańcy tego rejonu najczęściej korzystali z pomocy stacjonarnych doradców.

Bankomaty i wpłatomaty Deutsche Bank Wrocław

Wpłatomat Deutsche Bank Wrocław tak samo, jak bankomat był niezwykle funkcjonalnym urządzeniem. Do najważniejszych cech, jakimi wyróżniał się ten sprzęt, zaliczamy:

 • dotykowe ekrany;
 • udogodnienia dla osób niepełnosprawnych;
 • dostęp przez całą dobę 7 dni w  tygodniu;
 • brak opłat dla klientów posiadających konta bankowe w tym banku.

Jak widzisz, bank stawiał zawsze na maksymalne zadowolenie swoich klientów niezależnie od statusu oraz wieku. Co ciekawe, bankomaty i wpłatomaty zawsze znajdowały się w ścisłym pobliżu stacjonarnych punktów obsługi konsumenta. Dzięki temy każdy przy okazji załatwiania spraw w oddziale mógł dodatkowo skorzystać z obsługi gotówkowej, a to wszystko całkowicie za darmo.

Jakie sprawy dało się załatwić w stacjonarnych oddziałach DB?

Co jeszcze warto wiedzieć na temat Deutsche Bank Wrocław? Placówki były miejscem, gdzie o pomoc mógł poprosić praktycznie każdy. Do spraw, jakie dało się załatwić podczas wizyty w oddziale, zaliczamy:

 • wnioskowanie o kredyt hipoteczny lub gotówkowy;
 • złożenie wniosku o założenie lokaty lub nowej inwestycji;
 • założenie konta osobistego, oszczędnościowego lub walutowego;
 • zmiana danych teleadresowych lub osobowych;
 • spłata kredytu;
 • wpłata lub wypłata gotówki z konta bankowego;
 • i wiele innych…

Istotne jest to, że Deutsche Bank – placówki Wrocław to nie jedyne miejsca w Polsce, gdzie konsumenci banku mogli korzystać z obsługi przez doradców.

Jeśli chodzi Deutsche Bank – oddziały i placówki znajdowały się praktycznie w całej Polsce. Warto o tym pamiętać, analizując historię tej instytucji finansowej. Obecnie szanse, że bank powróci do aktywnego działania w sektorze bankowym, są niewielkie. Wynika to głównie ze względu na fakt, iż doszło do zamknięcia praktycznie wszystkich stacjonarnych punktów obsługi konsumenta, a spółka jedynie biernie zajmuje się obsługą klientów, którzy posiadają jeszcze kredyty mieszkaniowe, pożyczki hipoteczne oraz walutowe.

Deutsche Bank Wrocław – co mówili klienci na temat tego banku?

Mieszkańcy Wrocławia szczególnie doceniali Deutsche Bank jako niezwykle funkcjonalną instytucję finansową. Do najważniejszych aspektów, o jakich mówili kontrahenci tego banku, zaliczamy:

 • dogodne godziny pracy placówek;
 • brak opłat za korzystanie z bankomatów i wpłatomatów;
 • możliwość załatwienia niemalże każdej sprawy w oddziale;
 • profesjonalne i rzetelne podejście doradców do obsługi klienta.

Jest wiele aspektów, jakie przemawiały do wielu osób, by założyć konto bankowe lub skorzystać z oferty tej instytucji w zakresie lokat i kredytów. Przejrzyste warunki współpracy, naprawdę bogata oferta produktów i usług finansowych, a także perfekcyjny poziom obsługi konsumentów – to najważniejsze cechy, jakimi wyróżnia się bank DB we Wrocławiu i nie tylko.

Czy warto było zostać klientem tej instytucji finansowej? Zdecydowanie tak! Teraz niestety jest już za późno na przemyślenia, gdyż bank nie przyjmuje już nowych klientów pod swoje skrzydła i prowadzi jedynie zdalną obsługę tych, którzy posiadają zaległe kredyty. Warto jednak wiedzieć, że kiedyś we Wrocławiu działał bank, który był przed 2018 rokiem jednym z najchętniej wybieranych przez mieszkańców Wrocławia i wielu innych miast na terenie Polski.

5/5 - (1 oddanych głosów)