Posiadając własny rachunek bankowy, warto wiedzieć, w jaki sposób go używać oraz realizować operacje płatnicze online. Co jednak w sytuacji, kiedy chcemy zmienić bank na inny? W tym celu najlepiej odpowiednio wcześnie złożyć dyspozycję zamknięcia konta osobistego z poleceniem przelewu środków na nowe konto jeśli takowe już istnieje.

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

Zamknięcie konta w PKO BP – jak to zrobić?

Przed podjęciem decyzji o zlikwidowaniu indywidualnego rachunku bankowego, warto dowiedzieć się jak zamknąć konto w PKO. Cały proces, który pozwala zamknąć konto prowadzone przez bank PKO BP, jest prosty i nie wymaga załatwiania zbyt wielu formalności. Wniosek o zlikwidowanie rachunku można złożyć na dwa sposoby:

  • Osobiście w oddziale banku
  • Listownie wysyłając wniosek bezpośrednio na adres korespondencyjny instytucji
  • Online za pośrednictwem strony internetowej
  • Telefonicznie

To kilka sposobów, które umożliwiają zamknięcie konta. PKO BP to bank, który stawia ponad wszystko zadowolenie swoich klientów, dlatego zarówno założenie, jak i usunięcie konta jest niezwykle proste. We wniosku o usunięcie rachunku należy wskazać także numer, na który bank powinien przekazać środki pieniężne pozostałe na koncie. Każdy, kto posiada konto może pobrać stosowny wniosek na oficjalnej stronie bank, uzupełnić go, a następnie wysłać na adres siedziby głównej tej instytucji. Jeśli nie wiesz, jak zamknąć konto w PKO wystarczy, że zadzwonisz na infolinię, a konsultant przekaże wszelkie niezbędne informacje na temat realizacji tego procesu.

Dodatkowe produkty PKO

pko kredyt gotówkowy
pko infolinia
pko oddziały

O czym pamiętać zamykając konto w PKO?

Kiedy wiadomo już, jak zamknąć konto PKO warto też wiedzieć, na co zwracać uwagę wysyłając wniosek o jego usunięcie. Ważne jest przekazanie dyspozycji przekazania środków pieniężnych znajdujących się na usuwanym rachunku bankowym na nowe konto. To bardzo ważne, ponieważ bank musi wiedzieć, co zrobić z pozostałą na rachunku gotówką. 

Ciekawostką jest fakt, że każdy, kto posiada indywidualny rachunek bankowy, może z łatwością starać się o kredyt gotówkowy. Banki bardzo często oferują o wiele lepsze warunki finansowania pod warunkiem, że klient zdecyduje się na założenie nowego rachunku osobistego. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak zamknąć konto w PKO przez internet. Ten bank nie utrudnia usuwania rachunków indywidualnych swoim konsumentom. Prostota wysyłania wniosku oraz wiele możliwości kontaktu z bankiem to główne cechy, jakie doceniają klienci w całym kraju. 

UWAGA! Aby zamknąć konto przez internet w PKO, wystarczy zalogować się do bankowości online i wybrać odpowiednią dyspozycję. Kolejnym krokiem jest już tylko oczekiwanie na przekazanie środków na nowy rachunek oraz całkowite zamknięcie konta.

Czy usunięcie konta w PKO to dobra decyzja?

Decydując się na usunięcie konta w banku PKO BP, warto zastanowić się dwa razy, aby mieć pewność, że będzie to dobra decyzja. Ta instytucja oferuje atrakcyjne warunki prowadzenia kont indywidualnych i firmowych, brak ukrytych opłat oraz zero prowizji za realizację przelewów internetowych. Jeśli wiesz, jak usunąć konto w banku PKO rozważ wszystkie za i przeciw, a następnie podejmij właściwą decyzję.

5/5 - (1 oddanych głosów)