Posiadając własny rachunek bankowy, warto wiedzieć, w jaki sposób go używać oraz realizować operacje płatnicze online. Co jednak w sytuacji, kiedy chcemy zmienić bank na inny? W tym celu najlepiej odpowiednio wcześnie złożyć dyspozycję zamknięcia konta osobistego z poleceniem przelewu środków na nowe konto jeśli takowe już istnieje.

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

Zamknięcie konta w PKO BP – jak to zrobić?

Przed podjęciem decyzji o zlikwidowaniu indywidualnego rachunku bankowego, warto dowiedzieć się jak zamknąć konto w PKO. Cały proces, który pozwala zamknąć konto prowadzone przez bank PKO BP, jest prosty i nie wymaga załatwiania zbyt wielu formalności. Wniosek o zlikwidowanie rachunku można złożyć na dwa sposoby:

  • Osobiście w oddziale banku
  • Listownie wysyłając wniosek bezpośrednio na adres korespondencyjny instytucji
  • Online za pośrednictwem strony internetowej
  • Telefonicznie

To kilka sposobów, które umożliwiają zamknięcie konta. PKO BP to bank, który stawia ponad wszystko zadowolenie swoich klientów, dlatego zarówno założenie, jak i usunięcie konta jest niezwykle proste. We wniosku o usunięcie rachunku należy wskazać także numer, na który bank powinien przekazać środki pieniężne pozostałe na koncie. Każdy, kto posiada konto osobiste, może pobrać stosowny wniosek na oficjalnej stronie bank, uzupełnić go, a następnie wysłać na adres siedziby głównej tej instytucji. Jeśli nie wiesz, jak zamknąć konto w PKO wystarczy, że zadzwonisz na infolinię, a konsultant przekaże wszelkie niezbędne informacje na temat realizacji tego procesu.

Dodatkowe produkty PKO

pko kredyt gotówkowy
pko infolinia
pko oddziały

O czym pamiętać zamykając konto w PKO?

Kiedy wiadomo już, jak zamknąć konto PKO warto też wiedzieć, na co zwracać uwagę wysyłając wniosek o jego usunięcie. Ważne jest przekazanie dyspozycji przekazania środków pieniężnych znajdujących się na usuwanym rachunku bankowym na nowe konto. To bardzo ważne, ponieważ bank musi wiedzieć, co zrobić z pozostałą na rachunku gotówką. 

Ciekawostką jest fakt, że każdy, kto posiada indywidualny rachunek bankowy, może z łatwością starać się o kredyt gotówkowy. Banki bardzo często oferują o wiele lepsze warunki finansowania pod warunkiem, że klient zdecyduje się na założenie nowego rachunku osobistego. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak zamknąć konto w PKO przez internet. Ten bank nie utrudnia usuwania rachunków indywidualnych swoim konsumentom. Prostota wysyłania wniosku oraz wiele możliwości kontaktu z bankiem to główne cechy, jakie doceniają klienci w całym kraju. 

UWAGA! Aby zamknąć konto przez internet w PKO, wystarczy zalogować się do bankowości online i wybrać odpowiednią dyspozycję. Kolejnym krokiem jest już tylko oczekiwanie na przekazanie środków na nowy rachunek oraz całkowite zamknięcie konta.

Czy usunięcie konta w PKO to dobra decyzja?

Decydując się na usunięcie konta w banku PKO BP, warto zastanowić się dwa razy, aby mieć pewność, że będzie to dobra decyzja. Ta instytucja oferuje atrakcyjne warunki prowadzenia kont indywidualnych i firmowych, brak ukrytych opłat oraz zero prowizji za realizację przelewów internetowych. Jeśli wiesz, jak usunąć konto w banku PKO rozważ wszystkie za i przeciw, a następnie podejmij właściwą decyzję.

5/5 - (1 oddanych głosów)