Jak zastrzec kartę Banku INGWspółcześnie większość z nas nie wyobraża sobie płacić za zakupy wyłącznie gotówką. Nie chcemy już nosić w portfelu drobnych, dlatego też chętniej korzystamy z nowoczesnych technologii. Jedną z nich jest opcja zbliżeniowa w kartach bankowych, dzięki której możemy sprawniej i wygodniej opłacać zamówienia online i robić zakupy stacjonarne. Noszenie karty jest bardziej komfortowe zwłaszcza w sytuacjach, gdy wybieramy się pobiegać lub na rower, a nie chcemy zabierać ze sobą całego bagażu. Problem powstaje jednak, kiedy zgubimy naszą kartę bankową lub ktoś ją nam ukradnie. Wówczas obawiamy się wykorzystywania naszych środków przez złodzieja lub osobę, która znalazła plastik. Co możemy zrobić w takim przypadku? Pomocne jest zastrzeżenie karty – kontakt z bankiem ING umożliwia nam szybkie zablokowanie płatności. Jeśli chcemy szybko dopełnić formalności, warto sprawdzić, jak zastrzec kartę banku ING, aby usunąć ryzyko kradzieży naszych pieniędzy. 

Kto może zastrzec kartę w banku ING?

Jeśli posiadamy konto osobiste w banku ING i posługujemy się kartą, bardzo ważne jest sprawdzenie, na czym dokładnie polega zastrzeżenie karty. Równie istotne są różnice pomiędzy takim procesem a jej zablokowaniem. Pozwoli to nam odpowiednio dobrać sposób do naszej sytuacji, bowiem nie zawsze konieczne jest skorzystanie z trwałego uniemożliwienia dostępu do środkowa karcie. Dzięki temu możemy uchronić się przed kradzieży naszych pieniędzy w przypadku zgubienia plastiku lub w sytuacji, gdy karta zostanie nam skradziona. Pamiętajmy, że w niektórych przypadkach wystarczające okazuje się czasowe zastrzeżenie karty w banku ING.

Zastrzec kartę może jednak tylko właściciel konta ING, do którego jest ona przypisana. Realizacji takiego procesu nie może podjąć się znalazca ani osoba, u której przypadkowo zostawiliśmy kartę. Bank w każdym przypadku sprawdza dane osobowe posiadacza na podstawie dowodu osobistego. 

Co dokładnie oznacza zastrzeżenie karty w banku ING?

W niemal wszystkich bankach w Polsce możemy wybrać dwie metody blokowania płatności kartą. Mowa o sposobach, jakimi są: zastrzeżenie a blokada karty płatniczej. Są to metody bardzo często mylone przez klientów banków, a posiadające jedną podstawową różnicę. Przede wszystkim, jeśli chcemy zmniejszyć ryzyko kradzieży pieniędzy, warto podjąć rozsądną decyzję, który z nich będzie najlepszy w naszej sytuacji. Bowiem jak wspomniano wcześniej, nie zawsze musimy dezaktywować kartę na stałe. 

Trwałe zastrzeżenie karty w banku ING

Zastrzeżenie karty wiąże się z uniemożliwieniem dokonywania transakcji płatniczych na stałe. Jest to proces nieodwracalny, co oznacza, że wybierając tę opcję, nie cofniemy już naszej decyzji. Jeśli bank zrealizuje naszą prośbę, konieczne będzie wyrobienie nowego plastiku. Taka ojca jest poleca zwłaszcza wtedy, gdy mamy pewność, że nie odzyskamy już naszej karty. Przykładem może być sytuacja, kiedy zgubiliśmy ją na mieście, a dopiero po powrocie zorientowaliśmy się, że nie mamy karty przy sobie. Jeśli więc zastanawiamy się, czy można anulować zastrzeżenie karty w banku ING, pamiętajmy, że nie jest to możliwe. W takich wypadkach musimy złożyć w oddziale wniosek o wyrobienie nowej karty płatniczej. 

Czasowe zastrzeżenie karty w banku ING

Z kolei jeśli chodzi o czasowe zastrzeżenie karty w banku ING, o którym wspomina się w związku z krótkotrwałym zatrzymaniem dostępu do środków, to jest to jej zablokowanie. Tego typu sposób obowiązuje przez ustalony czas, po którego upływie możemy powrócić do korzystania z karty. Jest to doskonała alternatywa dla trwałego zastrzeżenia i najlepiej sprawdzi się, gdy jesteśmy przekonani, że nasza karta znajduje się w konkretnym miejscu, np. u znajomych. Może to być sytuacja, gdy zostawiliśmy plastik w czyimś domu, ale nie mamy 100% zaufania osoby, która jest w jego posiadaniu. Wówczas możemy na jakiś czas zatrzymać aktywność karty, dzięki czemu pozbędziemy się ryzyka wydania naszych środków. 

Kiedy należy zastrzec kartę w banku ING?

Wiemy już, że karta zastrzeżona nie będzie już aktywna, nawet jeśli zgłosiliśmy do banku, że ją odzyskaliśmy. Wówczas właściciel konta musi złożyć wniosek o wydanie nowego plastiku, który posłuży nam do realizacji płatności. Taki krok daje nam pełne bezpieczeństwo, gdy boimy się, że znalazca lub złodziej będzie korzystał z naszych pieniędzy za pomocą karty. 

Kiedy należy zastrzec kartę w banku ING? Z pewnością w przypadku, gdy zgubimy ją w miejscu publicznym lub w podróży, a jej znalezienie jest niemal niemożliwe. Taka metoda sprawdzi się także wtedy, kiedy ktoś ukradnie nam kartę. Jeśli bank ING zastrzeże naszą kartę, automatycznie uniemożliwi to dokonywanie wszelkiego rodzaju płatności, również tych online. 

Czy można anulować zastrzeżenie karty w  banku ING?

Ile trwa zastrzeżenie karty w banku PKO? Jak wspomniano, jeśli interesuje nas taka opcja, musimy pamiętać, że zastrzeżona karta stanie się nieaktywna na stałe. Nawet jeśli znajdziemy ją w domu lub znalazca zgłosi się do nas w celu oddania plastiku, niemożliwe będzie cofnięcie tego procesu. W takiej sytuacji musimy skontaktować się z bankiem i złożyć wniosek o wydanie nowej karty. Może zdarzyć się, że bank będzie wymagał oddania starej karty do oddziału lub poprosi o jej zniszczenie. Wówczas musimy pociąć ją na kawałki, aby niewidoczne były dane osobowe, a następnie wyrzucić do kosza.

W jaki sposób mogę zastrzec kartę w Banku ING?

Naszą kartę zastrzeżemy na kilka różnych sposobów. Najpopularniejszą metodą jest kontakt telefoniczny z bankiem. Tego typu opcja wiąże się z szybkim dopełnieniem formalności. Dzięki temu niemalże natychmiast pozbędziemy się ryzyka korzystania ze środków na karcie. Jest polecana zwłaszcza osobom, które po jakimś czasie zorientują się, że nie mają plastiku przy sobie. Istnieją jednak dodatkowe opcje, np. zastrzeżenie karty online.

Jak zastrzec kartę w banku ING? Możemy wybrać takie opcje jak:

— Kontakt telefoniczny z ING  — Infolinia banku ING jest czynna 7 dni w tygodni, a z konsultantem połączymy się przez całą dobę. Nawet jeśli zgubimy kartę w nocy, możemy szybko doprowadzić do jej zastrzeżenia. Zwykle wystarczy zadzwonić na infolinię, podać dane osobowe i informacje z dowodu. Składając prośbę o zastrzeżenie karty – kontakt z bankiem ING umożliwia błyskawiczne podjęcie działań przez pracownika. Dzięki temu nasza karta stanie się nieaktywna w zaledwie kilka sekund. 

Bank ING kontakt w celu zastrzeżenia karty:

  • +48 32 357 00 12 dla klientów ING którym zginęła karta lub karta wraz z dokumentami
  • +48 828 828 828 – Ogólnopolski System Zastrzegania Kart.

— W aplikacji mobilnej lub na stronie www — Zastrzec kartę możemy również za pomocą aplikacji Moje ING mobile lub w bankowości elektronicznej. Oba procesy wymagają jedynie kilku kroków, a ich realizacja następuje po paru sekundach.

Jak zastrzec kartę w Moje ING lub w aplikacji Moje ING Mobile?

  1. Zaloguj się do aplikacji lub do konta w serwisie transakcyjnym Moje ING
  2. Wejdź w zakładkę „Karty”, a następnie „Szczegóły karty”
  3. Wybierz kartę, którą chcesz zastrzec;
  4. Wybierz „Zastrzeżenie karty”
  5. Potwierdź dyspozycję
  6. Karta stanie się nieaktywna natychmiast.

Możemy również zastrzec kartę na konkretnym urządzeniu, np. gdy zgubiliśmy telefon. Wówczas wystarczy zalogować się do Moje ING, przejść do „Zaufanych Urządzeń”, a następnie usunąć smartfon z listy. Po znalezieniu telefonu możemy ponownie aktywować aplikację i kartę do płatności online. 

— Wizyta w oddziale ING — Może to wymagać więcej czasu, ale sprawdzi się, gdy jesteśmy w pobliżu banku lub punkt znajduje się niedaleko domu. Listę pobliskich placówek sprawdzimy na stronie www ING. Pamiętajmy, że podczas wizyty należy potwierdzić dane na podstawie dowodu osobistego. Jeśli utraciliśmy kartę wraz z portfelem i dokumentami, możemy poprosić o bezpośrednie połączenie z infolinią. Musimy jednak pamiętać dane z dowodu, aby konsultant zweryfikował tożsamość i zrealizował zastrzeżenie karty.

Ile kosztuje zastrzeżenie karty w banku ING?

Często gdy tracimy kartę płatniczą,  obawiamy się wysokich opłat za jej zastrzeżenie. W takich sytuacjach często przychodzi nam do głowy pytanie, jak zamknąć konto w bank ING. Tego typu decyzja bowiem umożliwia automatyczne wycofanie aktywności karty przypisanej do konta. Warto jednak sprawdzić, ile kosztuje zastrzeżenie karty w banku ING. Jak się okazuje, bank nie pobiera żadnych opłat za taką usługę. Możemy więc skorzystać z tej opcji bez obaw o wysokie koszty.

Czy zastrzeżenie karty w banku ING anuluje subskrypcje?

Posiadając przedłużone subskrypcje możemy również obawiać się zawieszenia pakietów po zastrzeżeniu karty. Jest to spowodowane faktem, że wykupione dostępy odnawiają się automatycznie dzięki przypięciu karty płatniczej do konta. Zdarza się też, że wykupimy subskrypcję na nieznanej witrynie i nie wiemy, jak cofnąć pobieranie środków co miesiąc. To prawda, że zastrzeżenie karty umożliwia pozbycie się tego problemu. Pamiętajmy jednak, że nie cofniemy już tego procesu i konieczne będzie zamówienie nowej karty. Warto więc najpierw sprawdzić, czy ING nie umożliwia wycofania subskrypcji z poziomu aplikacji mobilnej. 

5/5 - (1 oddanych głosów)