pko limity

PKO Bank Polski to instytucja, która działa na polskim rynku już od wielu lat. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że to jeden z największych banków w Polsce, którego właścicielem jest Skarb Państwa. Chcesz dowiedzieć się, jak w praktyce przebiega zmiana limitów? Bank PKO umożliwia edycję ograniczeń na koncie bankowym na wiele sposobów. Możesz to zrobić nawet bez potrzeby wychodzenia z domu, wystarczy, że masz dostęp do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej. 

Zatem jak zmienić limit? Bank PKO pozwala na zrealizowanie takiej operacji nawet w kilka minut i to bez zbędnych formalności. Metoda, którą wybierzesz, jest dowolna. Możesz udać się do placówki banku lub załatwić to szybciej, np. przez serwis transakcyjny. Niemniej jednak nawet jeśli wiesz, jak zmienić limit w Banku PKO, koniecznie zadbaj o to, aby ustalić go na takim poziomie, by ten nie zagrażał bezpieczeństwu środków, które zgromadziłeś na swoim rachunku bankowym. Otóż ustalenie zbyt wysokiego pułapu limitów może być przyczyną kradzieży pieniędzy z konta, np. w razie utraty karty bankomatowej.

Czym jest limit i jak go zmienić w Banku PKO?

Zarówno Bank PKO, jak i większość instytucji finansowych w Polsce narzuca z góry na klientów pewne limity. Te dotyczą nie tylko transakcji internetowych na koncie, ale także płatności kartą oraz wypłat gotówkowych w bankomatach. Zanim dowiesz się, jak zmienić limit przelewu w Banku PKO, koniecznie poznaj dwie podstawowe kategorie limitów. Te dzielą się na ograniczenia dla operacji:

 • gotówkowych – wszelkiego rodzaju wypłaty środków z bankomatów przy użyciu karty lub kodu BLIK,
 • bezgotówkowe – mowa o płatnościach zbliżeniowych, BLIK, mobilnych, przelewach oraz internetowych transakcjach z użyciem karty płatniczej.

Wszystkie instytucje w kraju ustalają odgórne limity dla swoich klientów – tak samo, jak Bank PKO. Jak zmienić limity, które zostały aktywowane w dniu założenia konta bankowego? Wbrew pozorom to dość proste, choć musisz wiedzieć, że bank ma pełne prawo do tego, aby ograniczyć limity do konkretnych wartości. To wyłącznie w celu utrzymanie wysokiego standardu bezpieczeństwa dla klientów.

Pamiętaj, że wiedza, jak zmienić limit transakcji internetowych w Banku PKO jest przydatna zarówno wtedy, kiedy chcesz zwiększyć limity kwotowe, jak i zmniejszyć je, kiedy nie potrzebujesz realizować transakcji na wysokie kwoty w ciągu doby. 

Ile wynoszą limity w Banku PKO?

Potrzebujesz dodatkowych informacji, jak zmienić limity w Banku PKO, a także gdzie zmienić limit? W Banku PKO możesz to zrobić na kilka sposobów. Zanim jednak zrealizujesz taką operację, koniecznie dowiedz się, ile wynoszą aktualne ograniczenia dla Twojego konta, aplikacji oraz karty płatniczej. W celu zdobycia dodatkowych informacji przydatna jest infolinia PKO Bank Polski, gdzie po wykonaniu połączenia doradca wyjaśni Ci wszelkie kwestie dotyczące tego, jak zmienić limit BLIK w Banku PKO, a także ile wynoszą aktualne ograniczenia.

Na ten moment bank narzuca limity w zakresie: dziennego ograniczenia operacji płatniczych, internetowych oraz wypłat gotówki. W przypadku aplikacji mobilnej dzienny i jednocześnie maksymalny limit wynosi 300 000 złotych. Ten jednak nie obejmuje konkretnych transakcji, a mianowicie:

 • polecenia przelewów wewnętrznych,
 • przelewy natychmiastowe,
 • wypłata środków z lokaty,
 • transakcji kartą płatniczą,
 • operacje zlecone w aplikacji mobilnej IKO.

Ile wynoszą aktualne limity Banku PKO? Jak zmienić je tak, aby były dopasowane do naszych potrzeb? To proste, ale najpierw poznaj aktualne ograniczenia transakcji narzucane przez bank na przykładzie PKO Konto dla Młodych.

 • limity gotówkowe do 5000 złotych maksymalnie i 600 złotych dziennie,
 • limity bezgotówkowe do 5000 złotych maksymalnie i 600 złotych dziennie,
 • limity internetowe do 5000 złotych maksymalnie i 600 złotych dziennie.

Warto dodać, że posiadacze innych typów rachunków bankowych w tej instytucji mogą skorzystać z maksymalnych limitów transakcji sięgających nawet do kwot rzędu 50 000 złotych oraz do 24 000 złotych dziennie.

Dodatkowe ograniczenia są narzucane na karty płatnicze, którymi można realizować operacje zbliżeniowe. Kod PIN wymagany jest dla operacji powyżej kwoty 100 złotych. Poniżej tej kwoty można zrealizować transakcję bez potwierdzenia kodem.

Jak zmienić limit na koncie w Banku PKO?

W przypadku Banku PKO BP ograniczenia kwotowe dla transakcji gotówkowych i bezgotówkowych można zmienić na kilka sposobów. Możesz w tym celu skorzystać z serwisu transakcyjnego, aplikacji mobilnej lub zadzwonić na infolinię banku. Czy jest jeszcze inny sposób, jak zmienić limit na karcie Banku PKO? Tak. Wystarczy, że udasz się do placówki banku, a następnie poprosisz doradcę o pomoc i wyjaśnienie, jak działa zmiana limitów IKO i nie tylko.

Masz konto w instytucji Bank PKO? Karta kredytowa przestała działać akurat wtedy, kiedy tego naprawdę potrzebujesz? Prawdopodobnie wykorzystałeś już swoje limity przypisane do konta, aplikacji oraz karty płatniczej. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak zmienić limit na koncie? Bank PKO nie utrudnia tej procedury, a ta przebiega w kilku prostych krokach:

 1. Zaloguj się do bankowości internetowej.
 2. Przejdź do zakładki –> Ustawienia.
 3. Następnie wybierz zakładkę –> Limity płatności.
 4. Dalej przejdź do –> Limity płatności aplikacją IKO.

Następnie musisz tylko wprowadzić nowe limity i zatwierdzić operację. Opcjonalnie bank może wymagać potwierdzenia zmian w aplikacji mobilnej, jako dodatkową formę autoryzacji. A może chcesz dowiedzieć się, jak zmienić limit w aplikacji Banku PKO? To równie proste. Procedura w tym przypadku przebiega następująco:

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej w swoim telefonie.
 2. Przejdź do zakładki –> Moje produkty.
 3. Wybierz ikonkę trzech kropek i przejdź do menu kontekstowego –> Limity –> Zmień limity.
 4. Następnie wprowadź nowe ograniczenia i zaakceptuj operację, wprowadzając kod PIN. 

To wszystko, co musisz zrobić, aby zmienić limity płatności mobilnych, które umożliwia aplikacja Banku PKO. Jak zmienić limit przelewu, aby nie narazić swoich finansów na niebezpieczeństwo? Przede wszystkim ustal ograniczenia tak, aby spełniały Twoje oczekiwania i jednocześnie uniemożliwiały przestępcom wypłatę pieniędzy z Twojego konta, np. w razie kradzieży karty bankomatowej. Jeśli chodzi o Bank PKO, aplikacja jest naprawdę prosta w użyciu, a zmiana limitów IPKO jest bajecznie prosta dla każdego klienta, niezależnie od rodzaju posiadanego konta.

W ramach mobilnej aplikacji możesz zmienić limity dla następujących transakcji realizowanych z użyciem urządzenia mobilnego:

 • przelewy na telefon,
 • przelewy na konto bankowe,
 • płatności BLIK w sklepach, zbliżeniowo oraz z internecie,
 • wypłaty BLIK z bankomatów.

Co więcej, do potwierdzenia zmiany limitów na rachunku bankowym, dla karty oraz aplikacji możesz wykorzystać nie tylko ustalony kod PIN, ale także biometrię. W ten sposób o wiele szybciej wykonasz operację i będziesz korzystać z rachunku bankowego bez większych ograniczeń, które mogłyby być problematyczne.

Jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu Bank PKO?

Zmiana limitów karty (Bank PKO) jest naprawdę prosta i nie wymaga od klienta banku zbyt wielu formalności. Wystarczy, że poświęcisz kilka minut, zalogujesz się do portalu online lub aplikacji mobilnej i wprowadzisz nowe ograniczenia zgodne z Twoimi preferencjami i potrzebami. Już nie musisz zastanawiać się, jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu. Bank PKO pozwala na wykonanie takiej operacji nawet bez potrzeby wychodzenia z domu.

Zarówno w IKO, jak i serwisie transakcyjnym iPKO możesz wygodnie edytować limity Banku PKO. Jak zmienić te dotyczące transakcji realizowanych kartą płatniczą? Musisz w tym celu:

 1. Wejść do aplikacji mobilnej lub serwisu online i przejść do zakładki –> Karty.
 2. Wybierz kartę, dla której chcesz zmienić ograniczenia.
 3. Wprowadź nowe limity – maksimum to 50 000 złotych dla wypłaty gotówki i płatności kartą.
 4. Zatwierdź operację.

Warto też dodać, jak zmienić dzienny limit w aplikacji Banku PKO. W tym przypadku maksymalna kwota do wprowadzenia to 20 000 złotych zależnie od typu konta i karty. Przez mobilną aplikację zmienisz bez problemu limity dla płatności w sklepach stacjonarnych, wypłat gotówki w bankomatach oraz zakupów przez internet.

Skoro już wiesz, jak zmienić limit wypłat w Banku PKO oraz zdajesz sobie sprawę z tego, jak zwiększyć limit BLIK w Banku PKO, możesz zrealizować taką operację i cieszyć się z maksimum funkcjonalności posiadanego rachunku bankowego, aplikacji oraz karty płatniczej.

Limity i ograniczenia transakcji w banku PKO 

Wbrew pozorom wszelkiego rodzaju limity w Banku PKO są narzucane głównie po to, aby zagwarantować posiadaczom kont bankowych maksimum bezpieczeństwa. Brak jakichkolwiek ograniczeń skutkowałby tym, że przestępcy mogliby wyczyścić rachunki swoich ofiar bez zbędnego wysiłku. Kiedy jednak karta jest ograniczona limitami kwotowymi, prawdopodobnie nie narazisz się na utratę pieniędzy z konta, a przynajmniej do określonej sumy.

Nawet jeśli wiesz, jak zmienić limity w PKO Banku Polskim, koniecznie rób to mądrze. Zastanów się dwa razy, jakich ograniczeń tak naprawdę potrzebujesz i jakie jest Twoje zapotrzebowanie na dzienne wartości transakcji. Ustawiane limity zawsze dopasuj tak, aby te nie ograniczały Twoich możliwości realizowania płatności na co dzień, ale jednocześnie były gwarantem bezpieczeństwa w awaryjnych sytuacjach.

5/5 - (1 oddanych głosów)