BPS Bank limity

Posiadanie rachunku bankowego lub karty płatniczej najczęściej wiąże się z tym, że instytucja finansowa z góry nakłada pewne ograniczenia płatności, które wynikają z chęci zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa transakcji. Zmiana limitów BPS Bank nie jest trudna, choć wymaga bezpośredniego kontaktu z instytucją lub zalogowania się do serwisu transakcyjnego. Chcesz dowiedzieć się, jak zmienić limit przelewu BPS Bank? Skorzystaj z naszego poradnika, a zdobędziesz szereg praktycznych informacji, które ułatwią Ci zarządzanie własnym kontem i kartą płatniczą, a także będą dodatkową dawką informacji, jak zmienić limit w BPS Bank.

Czym są limity w BPS Banku i dlaczego są ustalane?

W przypadku instytucji BPS Bank limity są odgórnie narzucone przez instytucję na klientów. Aby poznać ich dokładne wartości, trzeba przeanalizować umowę o świadczenie usług związanych z bankowością oraz regulaminy udostępniane przez instytucję. Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o limity w BPS Bank? Jak zmienić je, aby konto było funkcjonalne i jednocześnie bezpieczne? Wbrew pozorom to nie takie trudne. Wystarczy, że masz dostęp do bankowości elektronicznej lub możesz wybrać się do stacjonarnej placówki banku.

Wiedza, jak zmienić limit transakcji internetowych w BPS Bank to nie wszystko, co musisz wiedzieć. Pamiętaj, że wszelkiego rodzaju ograniczenia mogą dotyczyć takich operacji jak:

  • Płatności gotówkowe – wszelkiego rodzaju wypłaty środków z bankomatów to transakcje gotówkowe, na które Bank BPS nakłada odpowiednie limity, które odpowiadają normą bezpieczeństwa ustalonym w swoim wewnętrznym systemie.
  • Płatności bezgotówkowe – to transakcje zawierane na odległość, bez konieczności posiadania fizycznej gotówki. Limity obejmują w tej kategorii takie operacje, jak: płatności zbliżeniowe, transakcje BLIK, płatności kartą przez internet.

Poszczególne limity dzielimy też na kwotowe oraz ilościowe. Co to oznacza i jak zmienić limity w BPS Bank? To znaczy, że instytucja narzuca na kontrahentów pewne ograniczenia co do wartości realizowanych transakcji, a także ich ilości – najczęściej w ciągu doby lub zbiorczo w skali miesiąca.

Co powinieneś wiedzieć, jako klient BPS Bank? Jak zmienić limity w tej instytucji to nie wszystko. Musisz też mieć na uwadze, że w 2022 roku bank zdecydował się na podniesienie przepisów bezpieczeństwa i wdrożenie nowych limitów obejmujących płatności mobilne realizowane przy pomocy aplikacji mobilnej.

Mówimy tu o następujących ograniczeniach transakcji:

  1. Maksymalnie 5000 złotych dla pojedynczej płatności realizowanej z użyciem aplikacji mobilnej.
  2. Indywidualny limit dzienny dla płatności mobilnych – 5000 złotych.
  3. Maksymalny limit dzienny dla płatności mobilnej – 10 000 złotych.

Choć kwoty limitów są spore, nie zawsze ograniczenie będzie odpowiednie dla każdego konsumenta. Tutaj istotne są indywidualne preferencje odnoszące się do realizowania płatności mobilnych. Im większe masz zapotrzebowanie na realizowanie transakcji płatniczych, tym większe powinieneś ustalić limity transakcji, oczywiście o ile bank na to pozwala.

Kluczowym zagadnieniem w tym przypadku będzie aplikacja BPS Bank. Jak zmienić limit przelewu z jej użyciem? Wbrew pozorom to dość proste. Wystarczy, że masz dostęp do dedykowanego oprogramowania mobilnego tego banku, a następnie wykonasz kilka kroków.

  1. Zaloguj się do aplikacji.
  2. Znajdź aplet, który dotyczy zmiany limitów transakcji mobilnej.
  3. Ustaw nowe limity kwotowe.
  4. Zatwierdź operację kodem PIN.

Teraz już wiesz, jak zmienić limit w aplikacji BPS Bank, natomiast w razie jakichkolwiek problemów, możesz skontaktować się z doradcą banku przez infolinię lub wybrać się do oddziału – Bank BPS. Oddziały, placówki i bankomaty tej instytucji są dostępne w całej Polsce, a więc bez problemu udasz się na miejsce i poznasz wskazówki, jak zmienić limit na karcie BPS Bank lub po prostu jak zmienić limit BLIK w BPS Bank na aplikacji mobilnej.

Jak zmienić limit transakcji internetowych w BPS Bank?

Mniej więcej wiesz, jak zwiększyć limit BLIK w BPS Bank, ale potrzebujesz poradnika, aby wykonać jeszcze szybciej tę operację? Możesz wybrać formę zmiany limitów przez serwis transakcyjny. Całą procedurę załatwisz bez potrzeby wychodzenia z domu, zdalnie przez bankowość elektroniczną. Oto kilka kroków, przez które musisz przejść, aby zmienić limity BPS Bank. Jak zmienić? Sprawdź!

  1. Zaloguj się to bankowości online przez przeglądarkę internetową.
  2. Przejdź do zakładki –> Ustawienia.
  3. Wybierz zakładkę –> Kanały dostępu i limity.
  4. Następnie kliknij –> Edytuj przy wybranym kanale z limitami.
  5. Kolejny krok to wprowadzenie nowych limitów dziennych i jednorazowych dla transakcji.

To poradnik, jak zmienić limit na koncie w BPS Bank. Procedura, jak zmienić limit wypłat w BPS Bank dla karty bankomatowej przebiega nieco inaczej. Powtarzasz tu kroki z logowaniem, ale w bankowości online wchodzisz w zakładkę –> Karty. Następnie wybierz kartę, dla której chcesz ustalić nowe limity. Kolejno kliknij przycisk –> Zmień limity i wprowadź nowe dane. Po zaakceptowaniu nowych ograniczeń na karcie możesz korzystać z dostępnego budżetu zgodnie z nowymi normami ustalonymi indywidualnie przez siebie.

Zmiana limitów w BPS Bank

Jeśli masz w BPS Bank konto maklerskie lub osobiste, na pewno wiesz, że zmiana limitów na rachunku jest możliwe. Konieczne jest tylko przejście przez prostą procedurę online, na infolinii lub w placówce swojego banku. 

Wiedząc już, jak zmienić limity w SGB Bank, powinieneś też zdobyć informacje, jak zrobić to w swoim banku, czyli BPS Bank. Karta kredytowa, którą posiadasz, może mieć odgórnie narzucone limity transakcji kwotowych i ilościowych, które można zmienić praktycznie od ręki.

Aby nie narazić swoich finansów, powinieneś wiedzieć nie tylko gdzie zmienić limit w BPS Bank, ale także jaką kwotę ustalić, aby nie stracić całych oszczędności w wyniku kradzieży karty bankomatowej lub danych logowania do bankowości internetowej. Tutaj najważniejsze jest to, aby dopasować wartość limitu do swoich potrzeb oraz preferencji. 

Jeśli realizujesz transakcje na 10 000 złotych miesięcznie kartą, ustaw nieco wyższy limit, np. 11 tysięcy. To wystarczy, aby zapewnić sobie komfort korzystania z karty i bankowości internetowej. Jak zmienić limit na koncie BPS Bank do takich kwot? To proste. Przygotuj login, hasło do bankowości online i kilka minut wolnego czasu.

Kto może zmienić limity w BPS Bank?

Na ten moment każdy klient posiadający rachunek bankowy lub korzystający z karty kredytowej może zmienić ograniczenia na koncie narzucone przez bank. Chcesz wiedzieć, jak zmienić limit wypłat w BPS Bank albo jak zmienić dzienny limit w aplikacji BPS Bank? To proste działania, z którymi prawdopodobnie poradzisz sobie bez żadnego wsparcia. Jeśli jednak masz kłopot i nie wiesz do końca, jak zmienić dzienny limit wypłat w bankomatu BPS Bank lub inne ograniczenia na koncie, koniecznie skontaktuj się z infolinią lub udaj się do placówki.

5/5 - (1 oddanych głosów)