limity plus bank

Plus Bank to nowość na polskim rynku, choć ten został założony już w 1991 roku w Poznaniu. Działa jako bank obsługujący klientów detalicznych w zakresie kredytów gotówkowych, hipotecznych oraz przyjmowaniu depozytów z określonym terminem. Masz konto w tej instytucji i chcesz dowiedzieć się, jak w praktyce przebiega zmiana limitów? Plus Bank umożliwia wykonanie takiej operacji w prosty sposób, tak, aby nie utrudniać życia swoim klientom.

Poniżej znajdziesz instrukcje, jak zmienić limit Plus Bank, a także gdzie możesz to zrobić. Wbrew pozorom to bardzo proste, szczególnie jeśli potrzebujesz zwiększyć ograniczenia na swoim koncie lub karcie, by wykonać płatności stacjonarne lub internetowe. Zobacz, jak zmienić limit na koncie Plus Bank – to naprawdę proste!

Limity na koncie w Plus Banku

Posiadanie konta bankowego wraz z kartą płatniczą najczęściej wiąże się z tym, że bank umożliwia korzystanie z ich funkcjonalności na ściśle określonych warunkach. Poradnik, jak zmienić limity Plus Bank będzie Ci potrzebny tylko wtedy, kiedy założysz konto bankowe w tej instytucji i chcesz często realizować płatności kartą lub aplikacją mobilną – często na większe kwoty.

Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o limity w Plus Bank? Jak zmienić poszczególne opcje, aby ułatwić sobie korzystanie ze środków zgromadzonych na karcie płatniczej? Takie ograniczenia są nakładane na wszystkich konsumentów posiadających rachunki bankowe. Wynika to z kilku powodów, a mianowicie:

 • zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa dla wszystkich transakcji płatniczych,
 • ograniczenie wydatków konsumenta, szczególnie jeśli ten nie potrafi zapanować nad swoim budżetem samodzielnie,
 • dostosowanie się do wymogów prawnych odnoszących się do Ustawodawstwa związanego z bankowością i finansami.

Ogólnie rzecz biorąc Plus Bank i inne banki komercyjne w Polsce z góry narzucają wstępne limity na koncie bankowym i karcie płatniczej, aby zagwarantować swoim klientom maksimum bezpieczeństwa. Tuż po założeniu konta i aktywacji karty płatniczej prawdopodobnie zaczniesz szukać informacji o tym, jak edytować ustawienia ograniczeń w Plus Bank. Jak zmienić limit przelewu jednorazowego? Zrobisz to wygodnie: online, przez aplikację mobilną, w placówce instytucji lub telefonicznie, dzwoniąc na odpowiedni numer infolinii.

Pamiętaj! Sesje Plus Bank nie są w żaden sposób powiązane z tym, jak ustalane są limity transakcji płatniczych na koncie. Sesje ELIXIR odnoszą się tylko do czasu księgowania transakcji. Jeśli chodzi o limity, tutaj liczy się czas zlecenia przelewu. Jeśli w ciągu dnia wyczerpiesz swój limit operacji, masz tylko dwa rozwiązania: poczekać do następnego dnia roboczego, aby wykonać następny przelew lub dowiedzieć się, jak zmienić limit w Plus Bank, by wykonać kolejne operacje.

Jak i gdzie zmienić limit w Plus Bank?

Podejmując decyzję o podpisaniu umowy na kartę debetową w Plus Banku, musisz liczyć się z tym, że ta zostanie wydana na określonych warunkach. Funkcjonalności karty płatniczej tego banku to nie wszystko, o czym musisz wiedzieć. Kilka wyróżników oferty tej instytucji to:

 • możliwość wypłaty gotówki w sklepie przy okazji zakupów,
 • wygodne płatności kartą – bezgotówkowo,
 • maksimum bezpieczeństwo transakcji, które muszą zostać każdorazowo zatwierdzone kodem PIN,
 • oszczędność czasu ze względu na możliwość wykonania ekspresowych płatności.

Niemniej jednak dla karty debetowej wciąż obowiązują pewne ograniczenia płatności w Plus Bank. Jak zmienić limity, aby dopasować funkcjonalność konta bankowego do swoich indywidualnych potrzeb? Wbrew pozorom to naprawdę proste. W pierwszej kolejności musisz jednak ustalić, gdzie zmienić limity w Plus Bank. Możesz to zrobić na kilka sposobów:

 • elektronicznie przez serwis transakcyjny lub aplikację mobilną,
 • osobiście w placówce banku,
 • telefonicznie poprzez rozmowę z doradcą Plus Bank.

Procedura jest naprawdę prosta, ale zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, koniecznie sprawdź aktualne limity obowiązujące dla wszystkich klientów tej instytucji.

Jak zmienić limit przelewu w Plus Bank?

Zanim podejmiesz decyzję o zmianie limitów przelewów w Plus Banku, koniecznie przejrzyj, jakie są aktualne ograniczenia stosowane przez ten bank. Podstawowe limity transakcji obowiązujące w Plus Banku przedstawiają się następująco:

 • operacje gotówkowe, np. wypłaty z bankomatów – do 3000 złotych dziennie,
 • operacje bezgotówkowe, np. przelewy na konto – zależnie od salda dostępnego na rachunku bankowym.

Musisz też wiedzieć, jak zmienić limit przelewu w Plus Bank, szczególnie jeśli potrzebujesz nieco większej kwoty dostępnej w ramach jednorazowej lub dziennej transakcji. Procedura jest prosta i przebiega następująco:

 1. Zaloguj się do bankowości internetowej lub aplikacji mobilnej.
 2. Przejdź do ustawień karty i zmień limity.
 3. Wprowadź nową kwotę limitu dziennego.
 4. Zatwierdź operację.

Jeśli masz jakikolwiek problem ze zmianą limitów na koncie, koniecznie skontaktuj się z infolinią. Doradca podpowie Ci, jak zmienić limity w Plus Bank i pokieruje Cię krok po kroku, abyś wygodnie przeprowadził taką operację. 

Warto też zdobyć dodatkowe informacje, jak zwiększyć limit BLIK w Plus Bank. To przydana wiedza, szczególnie jeśli często realizujesz płatności i przelewy z kodem BLIK. Duża liczba transakcji na większe kwoty może spowodować, że szybko wyczerpiesz dostępny limit. Wtedy przyda Ci się wiedza, jak zmienić dzienny limit w aplikacji Plus Bank.

Co ciekawe, w przypadku Plus Bank – kod SWIFT, IBAN, adres do przelewu są zawsze ogólnodostępne dla każdego klienta. Dzięki temu możesz szybko i bezpiecznie realizować transakcje związane z przelewami na inne rachunki bankowe, szczególnie te prowadzone przez inne instytucje finansowe w Polsce, a także za granicą. Oprócz świadomości, jak zmienić limit w aplikacji Plus Bank, musisz też mieć na uwadze korzyści wynikające z korzystania z karty debetowej tej instytucji. Kilka z nich to:

 • darmowe wydanie karty VISA,
 • darmowe użytkowanie karty,
 • zero złotych za wypłaty gotówkowe w sieci Euronet,
 • możliwość wypłaty środków w punktach handlowych w trakcie zakupów – dzięki usłudze Cashback.

Teraz już wiesz, jak zmienić limit transakcji internetowych w Plus Bank, a także jak reorganizować ograniczenia na swoim koncie, by dopasować jego możliwości do swoich indywidualnych potrzeb.

Aplikacja do zmiany limitów BLIK w Plus Bank?

Jeśli założysz konto w banku Plus Bank, musisz też dowiedzieć się, w jaki sposób uzyskać dostęp do aplikacji mobilnej. Dzięki temu o wiele łatwiej zdobędziesz informacje, jak zmienić limit BLIK w Plus Bank, a także inne ograniczenia. Proces instalacji i rejestracji nowej aplikacji przebiega następująco:

 1. Pobierz aplikację mobilną z Google Play lub App Store.
 2. Aktywuj aplikację. Ten proces jest wyjątkowo prosty, podobnie jak poradnik, jak zmienić limit na karcie Plus Bank. Wystarczy, że zdefiniujesz swoje hasło mobilne i PIN do aplikacji i autoryzacji transakcji. Ostatni kanał aktywacyjny to logowanie do serwisu transakcyjnego, gdzie trzeba wprowadzić wygenerowane kody i hasła.
 3. Po zainstalowaniu aplikacji i aktywacji jej w serwisie internetowym Plus Banku możesz zacząć korzystać z pełni jej funkcjonalności.

Czy jest coś jeszcze, co warto wiedzieć na temat oprogramowania – aplikacja Plus Bank? Jak zmienić limit przelewu mobilnie? Zrobisz to poprzez zalogowanie się do aplikacji i przejście do odpowiedniej zakładki odpowiedzialnej za edycję limitów BLIK, karty i transakcji internetowych. Poradnik, jak zmienić limit wypłat w Plus Bank oraz jak zwiększyć limit BLIK w Plus Bank jest naprawdę przydatny. Tylko z taką wiedzą będziesz w stanie dostosować sposób działania aplikacji i ograniczeń płatności tak, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i komfort realizowania transakcji płatniczych. 

Tak właśnie działają limity Plus Bank. Jak zmienić je bez marnowania czasu? Wystarczy, że masz dostęp do aplikacji mobilnej lub serwisu transakcyjnego i kilka minut wolnego czasu. Pamiętaj, że procedury, jak zmienić dzienny limit wypłat z bankomatu Plus Bank mogą się zmieniać, choć instytucja raczej dba o to, aby ułatwiać swoim klientom zarządzanie kontem i kartami.

5/5 - (1 oddanych głosów)