Revolut to jedna z najpopularniejszych opcji do korzystnego wykonywania płatności międzynarodowych. Z takiego rozwiązania korzysta coraz więcej osób, chcących uniknąć dodatkowych kosztów bankowych za przewalutowanie środków. Dzięki karcie revolut możemy zlecać całkowicie darmowe przelewy zagraniczne, wypłacać środki z bankomatów oraz opłacać internetowe transakcje w obcych walutach bez ponoszenia wysokich opłat. Nie zawsze jednak wiemy, jak zrobić w revolut przelew bankowy. Sprawdźmy, w jaki sposób szybko i bezproblemowo skorzystać z takiej możliwości.

Revolut przelew na konto 

Niezależnie od wybranej waluty, korzystając z karty revolut, przelewy są całkowicie darmowe, jeśli chcemy zlecić je na konto innego użytkownika. Często jednak zdarza się, że otrzymamy od kogoś środki i nie wiemy, jak zrobić przelew z revolut na własne lub czyjeś konto osobiste w banku. Wystarczy, że wykonamy kilka prostych kroków, a środki szybko dotrą do naszych rąk.

Przelew z revolut na polskie konto krok po kroku 

  1. Zaloguj się na konto Revolut i wejdź w zakładkę „Płatności”.
  2. Kliknij przycisk „Przelej” i dodaj odbiorcę przelewu.
  3. Wprowadź wszystkie niezbędne dane do przelewu.
  4. Kliknij przycisk „Wyślij”, a następnie wybierz walutę i wpisz kwotę, którą chcesz przelać. Na tym etapie wyświetli Ci się stan Twojego salda, z którego zostaną pobrane środki. Możesz dodać również numer referencyjny. 
  5. Przelew z Revolut możesz zrobić również automatycznie, jeśli wcześniej zlecałeś wypłatę środków na swoje konto w banku. W tym celu wystarczy kliknąć zakładkę „Przelej”, a następnie „Konta bankowe”, która znajduje się zaraz obok zakładki „Znajomi” 

Revolut przelew na konto bankowe — opłaty

W Revolut przelew na konto zewnętrzne w ramach SEPA są całkowicie bezpłatne. Jeśli chcemy dokonać przelewu środków na rachunek poza regionem SEPA, w zależności od rodzaju konta, jakie posiadamy, poniesiemy koszty lub skorzystamy z darmowych przelewów:

— W przypadku klientów planu Standard i Plus, wszystkie płatności międzynarodowe są płatne;

— Klienci planu Premium mogą miesięcznie zrealizować jedną darmową płatność międzynarodową;

— Korzystając z planu Metal, możemy wykonać trzy bezpłatne transakcje płatnicze miesięcznie.

Po przekroczeniu wyżej wymienionych limitów, w Revolut konieczne będzie uiszczenie prowizji za płatności międzynarodowe, wynoszącej zmiennie od 1,50 zł do 25 zł. 

Jakie dane są potrzebne do przelewu w Revolut?

Oprócz takich danych jak imię i nazwisko i numer rachunku bankowego, przy przelewach międzynarodowych musimy podać również:

— Kod SWIFT/BIC (8 lub 11 znaków);

— 6-cyfrowy numer rozliczeniowy — przy przelewach do lub w obrębie Wielkiej Brytanii ;

— IBAN — przy przelewach do większości krajów europejskich w walucie EURO;

— Numer BSB — wykonując przelew do Australii a AUD;

— Kod instytucji i kod banku — przy zleceniu przelewu do lub w obrębie Kanady w CAD;

— Kod rozliczeniowy — przy płatnościach w Hongkongu w HKD;

— Kod IFSC — niezbędny do identyfikacji banków indyjskich;

— Kod CLABE — przy wykonywaniu płatności do Meksyku (zawiera w sobie numer rachunku). W tym przypadku musimy podać także indywidualny numer podatkowy RFC/CURP;

— Numer banku ACH — przy wykonywaniu przelewów do Stanów Zjednoczonych. 

revolut logoPrzelew ekspresowy w Revolut

Konto walutowe w Revolut umożliwia zlecanie przelewów natychmiastowe SEPA w walucie euro w regionie SEPA. Za tego typu transakcje nie są pobierane żadne dodatkowe opłaty i możemy wykonywać je przez cały tydzień o każdej porze (również w weekendy i święta). 

Pamiętajmy, że nie wszystkie banki europejskie obsługują przelewy ekspresowe SEPA. Przed zleceniem płatności warto więc sprawdzić listę wszystkich banków, które umożliwiają klientom korzystanie z tego typu opcji. Znajduje się ona na oficjalnej stronie www SEPA Instant Scheme. Zdarza się również, że pomimo banku umożliwiającego przelewy SEPA, nasze konto bankowe nie jest przystosowane do przyjmowania takich przelewów. Jeśli zlecenie przelewu natychmiastowego SEPA zostanie odrzucone przez bank, Revolut przetworzy je w standardową płatność, jednak czas realizacji może przedłużyć się do dwóch dni roboczych.

4.7/5 - (3 oddanych głosów)