Pracując poza granicami kraju lub często wyjeżdżając na wakacje, warto zaopatrzyć się w funkcjonalne konto walutowe pozwalające na wykonywanie płatności w dowolnej walucie praktycznie na całym świecie. Dzięki takiemu rozwiązaniu można z łatwością poruszać się praktycznie po każdym kraju bez konieczności zabierania ze sobą gotówki w obcej walucie. To bardzo wygodne rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba konsumentów.

Konto walutowe Pekao – jak je założyć?

Założenie konta walutowego jest stosunkowo proste i wystarczy przejść kilka kroków, które wymagane są przez bank Pekao S.A. Konto walutowe zakładane w tym banku pozwala na łatwe zarządzanie swoimi środkami zarówno mobilnie, jak i przez bankowość internetową. Konto walutowe to nie tylko wygoda, ale także szybki dostęp do swoich środków pieniężnych niezależnie od miejsca aktualnego przebywania. Funkcjonalność to główna cecha charakteryzująca konto walutowe. Pekao wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, pozwala na jego łatwe założenie bez zbędnych formalności. Aby założyć konto walutowe, Pekao wymaga jedynie uzupełnienia formularza kontaktowego oraz przesłania niezbędnych dokumentów potwierdzających tożsamość wnioskodawcy. Po wykonaniu tych czynności można liczyć na szybkie utworzenie rachunku i uzyskanie dostępu do niego.

Podobne produkty Pekao

pekao konto osobiste
pekao konto oszczędnościowe
pekao lokata

Konto wielowalutowe Pekao – charakterystyka

Konto wielowalutowe Pekao to przede wszystkim wygoda, brak opłat za wypłaty w bankomatach oraz darmowe prowadzenie rachunku. Waluty takie jak PLN, EUR, USD, GBP, CHF są oferowane przez konto walutowe Pekao S.A. Posiadając zarobki w obcej walucie, można przyjmować je bezpośrednio na rachunek walutowy bez dodatkowych opłat. Konto wielowalutowe Pekao jest bardzo łatwe w prowadzeniu i nie wymaga uiszczania opłat za jego użytkowanie. Warto wspomnieć, że bank Pekao sesje wychodzące i przychodzące dostosował tak, aby przelewy miało możliwość zaksięgowania się w jak najkrótszym czasie. Aby dowiedzieć się kiedy przelew wpłynie na konto, wystarczy sprawdzić godziny księgowania przelewów.

Eurokonto walutowe Pekao S.A. – opłaty i prowizje

Darmowe wypłaty w bankomatach to główna zaleta charakteryzująca Pekao konto walutowe. Prowizje, które wynikają z prowadzenia rachunku walutowego, dotyczą głównie usług ponadstandardowych. Ile należy zapłacić za przelew walutowy Pekao? Opłaty związane z wykonywaniem transakcji płatniczych są równe 0 i wynika to z założeń umowy o otwarciu konta walutowego. Jeśli jednak chcemy wykonać przelew natychmiastowy, to należy liczyć się z dodatkową prowizją banku. Regulamin, który jest załącznikiem do umowy, mówi jasno, na jakie prowizje należy się przygotować, zakładając konto walutowe Pekao. Jak założyć je bez zbędnego wychodzenia z domu? Wystarczy wejść na stronę banku Pekao i wypełnić stosowny formularz wraz z danymi osobowymi. Samo założenie rachunku walutowego oraz prowadzenie konta nie nakłada żadnych opłat na klienta. Z dodatkowymi opłatami związane są usługi takie jak np. wydawanie duplikatów kart oraz wyciągów z konta. 

Rachunek walutowy Pekao S.A. – opinie

Istnieje wiele recenzji, które opisują eurokonto walutowe Pekao S.A. Opinie krążące w sieci mówią jasno, że warto założyć własne konto walutowe ze względu na brak ukrytych opłat oraz prowizji za wykonywanie standardowych transakcji ujętych w umowie. Warto także dzielić się swoimi odczuciami odnośnie prowadzenia konta wielowalutowego w banku Pekao S.A., gdyż wpływa to na wypracowanie realnego wizerunku instytucji finansowej. Dobre opinie na temat konta walutowego Pekao są wynikiem przejrzystości oferty, wysokiej jakości obsługi klientów banku oraz dopasowaniu rozwiązań finansowych do bezpośrednich potrzeb konsumentów.

Sprawdź konta walutowe w innych bankach

4.3/5 - (3 oddanych głosów)