Konta walutowa to bardzo popularne rachunki bankowe umożliwiające wykonywanie transakcji w różnych walutach na terenie całego świata. W zależności od oferty konkretnego banku można liczyć na atrakcyjne warunki, na których prowadzone jest konkretny rachunek walutowy. Dla wielu klientów liczy się łatwość przewalutowania, dostępność wielu walut światowych oraz atrakcyjne kursy ich wymiany. Decydując się na współpracę z konkretną instytucją finansową, warto zwrócić uwagę na to, jakie waluty posiada w ofercie oraz czy występują jakiekolwiek dodatkowe opłaty za korzystanie z konta. Alior jako jeden z nielicznych banków na polskim rynku posiada własny kantor walutowy oraz konto dopasowane do indywidualnych potrzeb konsumentów.

Alior Bank konto walutowe – warunki

W Alior Bank, konta walutowe mogą być dowolnie dostosowywane pod względem ilości walut, w jakich są prowadzone. By mieć możliwość prowadzenia własnego rachunku walutowego trzeba mieć ukończone 18 lat oraz nie trzeba posiadać regularnych wpływów. Warto wiedzieć, że konto walutowe jest dostępne przez całą dobę, a wszelkie wypłaty środków klienci mogą realizować całkowicie bezpłatnie w oddziałach Alior. Konkurencją dla banku Alior może być portal Paypal oraz karta wielowalutowa Revolut, które charakteryzują się niskimi opłatami oraz umożliwiają wykonywanie transakcji w wielu walutach na całym świecie. Praktycznie zerowe opłaty za prowadzenie konta, możliwość mobilnej wymiany walut i prowadzenie rachunku w wielu walutach jednocześnie to główne zalety korzystania z oferty, jaką proponuje Alior Bank. Konta Walutowe cieszą się coraz większą popularnością głównie ze względu na atrakcyjne warunki współpracy.

ZAŁÓŻ KONTO WALUTOWE >>

Podobne produkty Alior Bank

alior konto osobiste
alior konto oszczędnościowe
alior lokata

Alior Bank konto walutowe – jak je założyć?

Osoby, które pragną założyć konto walutowe, Alior Bank przygotował dedykowaną stronę internetową, na której można wysłać formularz wyrażający chęć założenia rachunku. Aby założyć konto walutowe w Alior Banku, wystarczy udać się do konkretnego oddziału z ważnym dokumentem tożsamości i wypełnić wszelkie niezbędne dokumenty. Alior Bank nie wymaga regularnych wpływów na rachunek, a jedynie posiadania aktualnego dowodu potwierdzającego tożsamość oraz stałe miejsce zamieszkania. Istotne jest także, aby wiedzieć, jak zamknąć konto walutowe w Alior Banku przez internet. Wystarczy zalogować się do bankowości i złożyć elektronicznie stosowny wniosek o zamknięcie rachunku. Po jego złożeniu należy poczekać na odpowiedź z banku, uregulować wszelkie zaległe opłaty i można zapomnieć o tym, że konto walutowe w ogóle istniało. Nie ma jednak żadnych powodów, aby likwidować tego typu rachunek w Alior, gdyż nie wiąże się to z żadnymi dodatkowymi opłatami za jego prowadzenie.

Konto walutowe Alior Bank – opinie

Jakie recenzje ma konto walutowe? Alior Bank opinie wypracował sobie na podstawie wieloletniej współpracy z konsumentami na terenie całego kraju. Doskonały poziom obsługi, atrakcyjna oferta finansowa oraz duża dostępność placówek w całej Polsce to główne cechy wpływające na pozytywne opinie. W przypadku Alior Bank konto walutowe opinie posiada na tyle dobre, że zachęcają one do skorzystania z oferty instytucji. Minimum formalności, przejrzyste warunki oraz brak ukrytych opłat powodują, że warto podjąć decyzję o podpisaniu umowy umożliwiającej prowadzenie konta walutowego.

Konto walutowe w Alior Banku – czy warto je mieć?

Zdecydowanie warto mieć konto z różnymi walutami tej instytucji. Przelewy walutowe Alior Bank realizuje bez dodatkowych opłat pod warunkiem, że są wykonywane w obrębie Unii Europejskiej. Pozostałe koszty związane z wykonywaniem transakcji są uwzględnione w tabeli opłat udostępnionej na oficjalnej stronie Alior Bank. Konto walutowe – opłaty nie są pobierane, kiedy klient nie korzysta z rachunku lub tylko przechowuje na nim środki pieniężne. Dodatkowo wszelkie transakcje polegające na wymianie walut są całkowicie darmowe i realizowane po możliwie najlepszych kursach rynkowych. Biorąc pod uwagę powyższe aspekty, warto zainteresować się ofertą Alior i podpisać umowę.

Sprawdź konta walutowe w innych bankach

5/5 - (2 oddanych głosów)