mBank  swojej ofercie posiada liczne rozwiązania dla przedsiębiorców, a także osób prywatnych. Jeśli interesuje nas konto osobiste w mbanku musimy wiedzieć, że zakłada się prosto, szybko i bez zbędnych formalności, a regulaminy nie kryją w sobie żadnych dodatkowych opłat za prowadzenie rachunku lub konta walutowego. Przed podjęciem decyzji o nawiązaniu współpracy, warto zapoznać się z ofertą banku oraz opiniami na jego temat. Dzięki temu można mieć pewność, że instytucja jest wiarygodna i nie chce naciągnąć nowego klienta na ukryte opłaty.

Jak założyć konto walutowe w mBank przez Internet? 

Aby założyć konto walutowe, mBank wymaga posiadania aktualnego dowodu tożsamości, który będzie potwierdzał autentyczność wprowadzonych do systemu danych. Ekonto walutowe mBank, umożliwia przeprowadzenie całej procedury przez internet bez potrzeby wychodzenia z domu. mBank konta walutowe zakłada się maksymalnie w ciągu 5-ciu minut, wliczając w to czas potrzebny na wypełnienie formularza osobowego. Przechodząc przez proces rejestracji, należy podać wszystkie swoje dane osobowe, określić walutę rachunku wyjściowego oraz preferowaną formę zarządzania kontem walutowym mBank. 

ZAŁÓŻ KONTO WALUTOWE >>

Natomiast konto wielowalutowe mBanku to jedna z ofert, która została wprowadzona przez bank. Takie rozwiązanie pozwala na wykonywanie przelewów walutowych mBanku w sposób szybki i niewymagający dodatkowego przewalutowania i związanych z tym kosztów transakcji. Założenie w mBanku konta walutowego, jest bardzo proste i nie wymaga załatwiania szeregu formalności tak, jak np. w przypadku kredytu na większą kwotę. Łatwość zakładania nowego rachunku, wykonywania przelewów oraz załatwiania wszelkich formalności to główne zalety mBanku. Konta walutowe cieszą się z tego względu coraz większą popularnością wśród klientów pracujących poza granicami kraju.

Podobne produkty mBank

mbank konto osobiste
mbank konto oszczędnościowe
mbank lokata

Przelewy walutowe mBank 

W mBank przelew walutowy nie jest związany z dodatkowymi opłatami, które narzucane są często przez inne banki. Przelewy zagraniczne wykonywane są za pośrednictwem zabezpieczeń SEPA i SWIFT. Dla kont walutowych mBanku opinie w sieci są pozytywne i wynikają prawdopodobnie z przejrzystości oferty, łatwości wykonywania przelewów oraz braku ukrytych opłat. Otwierając rachunek walutowy, mBank umożliwia realizację przelewów w wielu walutach takich, jak np. korona norweska, korona szwedzka, euro, dolar, a także w wielu innych. Ciekawostką jest fakt, że konto wielowalutowe pozwala płatności kartą na całym świecie bez dodatkowych opłat za przewalutowanie. W przypadku mBanku konto walutowe, opłaty pobierane wyłącznie w przypadku korzystania z usług dotyczących wybierania gotówki w bankomatach. Możliwe jest jedynie wyciągnięcie gotówki w euro lub dolarów i to tylko w bankomatach i placówkach mBanku. W mBanku sesje przychodzące i wychodzące przelewów walutowych odbywają się w godzinach od 8:00 do 14:00. Wszystkie transakcje wykonywane poza tymi godzinami są księgowane następnego dnia roboczego bez wyjątków. Istnieje możliwość zlecenia szybkiej transakcji natychmiastowej, jednakże związane jest to z dodatkowymi kosztami, które mogą znacząco wpłynąć na opłacalność wykonywania takiego przelewu.

Jak zamknąć konto walutowe w mBank 

Jeśli interesuje nas temat ,,jak zamknąć konto walutowe mBanku”, warto zapoznać się ze szczegółową instrukcją dostępną na stronie www instytucji. Możliwości zamknięcia konta jest wiele. Można zrobić to listownie przy pomocy tradycyjnej poczty, online, telefonicznie oraz e-mailowo. Należy jednak pamiętać, że dla każdego konta okres wypowiedzenia wynosi 30 dni od daty wpłynięcia wniosku z wypowiedzeniem. Przed całkowitym zamknięciem rachunku trzeba także dezaktywować wszystkie dodatkowo płatne usługi oraz zniszczyć karty bankomatowe. Cały proces zamknięcia konta walutowego jest darmowy i nie wymaga szczególnych formalności. Wystarczy jedynie podpisany wniosek o wypowiedzenie umowy, uregulowanie zalegających płatności, a także odrobina czasu na wysłanie dyspozycji. 

Konta walutowe mBank – opinie

Jeśli spojrzymy na mBank konta walutowe opinie w internecie, to są one bardzo dobre i wynikają głównie ze względu na atrakcyjność oferty rachunków walutowych. Przejrzysta oferta, idealny kontakt z pracownikami banku, a także brak ukrytych opłat za użytkowanie to tylko niektóre cechy, które przemawiają za tym, że warto zdecydować się na konto walutowe właśnie w tej instytucji. Liczne opinie występujące w sieci przyczyniają się do zwiększenia popularności oferty i przyciągnięcia większej ilości zainteresowanych konsumentów. Warto jednak podzielić się z innymi swoimi własnymi odczuciami na temat poziomu obsługi i atrakcyjności oferty przedstawionej przez bank. Dzięki temu można przyczynić się do poprawy wiarygodności banku na rynku wśród nowych klientów. Każda opinia jest ważna, dlatego jako konsumenci powinniśmy dzielić się swoimi odczuciami z innymi i prowadzić do poprawy jakości świadczonych usług, jeżeli występują jakiekolwiek nieprawidłowości i błędy z tym związane.

Sprawdź konta walutowe w innych bankach

3/5 - (2 oddanych głosów)