Posiadanie rachunku walutowego to wygodna opcja zarówno dla osób prywatnych, jak i przedsiębiorców. Posiadając takie konto zazwyczaj, można realizować różnego rodzaju operacje płatnicze polegające na wymianie walut, przelewach zagranicznych i nie tylko. Sprawdźmy, co proponuje bank BNP konsumentom w ramach rachunku walutowego.

BNP Paribas konta walutowe – warunki współpracy

W BNP Paribas konta walutowe to przede wszystkim wygoda oraz wiele możliwości realizowania transakcji w różnych walutach. Można wyróżnić dwie najistotniejsze korzyści płynące z założenia konta w obcej walucie w BNP Paribas, a mianowicie:

  • 0 złotych za prowadzenie rachunku; 
  • Wygodny dostęp do konta przez bankowość internetową oraz aplikację mobilną.

Powyższe aspekty to tylko główne cechy rachunku walutowe to dostępnego w ofercie tej instytucji. Zerowe koszty są ogromnym plusem, jednak warto też zaznaczyć, iż rachunek walutowy BNP Paribas to także nieograniczony dostęp do lokat w USD, EUR, GBP i CHF. Każdy, kto założy konto walutowe w BNP otrzyma też funkcjonalną kartę płatniczą wielowalutową umożliwiającą wykonywanie transakcji bez prowizji za przewalutowanie.

RANKING KONT WALUTOWYCH>>

Podobne produkty BNP

bnp konto osobiste
bnp konto oszczędnościowe
bnp lokata

Jak założyć konto walutowe w BNP Paribas?

Proces założenia konta walutowego w tym banku jest bardzo prosty. Wniosek o nowy rachunek można złożyć na kilka sposobów, a mianowicie:

  • W oddziale BNP Paribas;
  • W aplikacji GOmobile;
  • Przez internet na stronie GOonline.

W BNP Paribas konta walutowe można założyć w czterech różnych opcjach, dopasowując je do swoich indywidualnych potrzeb. Aby dowiedzieć się dokładnie, jak założyć konto walutowe w BNP Paribas, wystarczy wejść na oficjalną stronę internetową banku i wybrać stosowną zakładkę. Proces założenia konta przez internet odbywa się w kilku krokach:

  1. Wejście na stronę GOonline.
  2. Uzupełnienie wniosku o założenie konta walutowego.
  3. Potwierdzenie otwarcia rachunku kodem SMS.

Jak widać, cała procedura jest dziecinnie prosta, a funkcje konta walutowego dostępne są praktycznie od zaraz po jego założeniu. Dzięki temu bez wychodzenia z domu można zyskać dostęp do funkcji wielowalutowych konta bankowego, nawet będąc poza granicami kraju.

Konto walutowe BNP Paribas – karta wielowalutowa do konta

Każdy posiadacz konta walutowego otrzymuje dostęp do funkcjonalnej karty wielowalutowej, która pozwala na realizację transakcji płatniczych bez kosztów przewalutowania środków. 

To ważne! Pomimo braku opłat za kartę operator bankomatów i wpłatomatów poza granicami kraju może pobierać dodatkowe opłaty w formie prowizji, na co bank BNP nie ma wpływu.

Konto walutowe BGŻ BNP Paribas to przede wszystkim wygodne płatności kartą, brak kosztów oraz automatyczne dopasowywanie się karty do obowiązującej waluty. Trzeba jednak pamiętać, że korzystanie z karty debetowej w wielu walutach generuje niewielką opłatę w wysokości zaledwie 8 złotych miesięcznie. Są to jednak jedyne koszty, jakie ponosi właściciel rachunku walutowego.

Konto walutowe BNP Paribas – opinie

Odnosząc się do oferty BNP Paribas, konto walutowe opinie ma na bardzo dobrym poziomie. Recenzje konsumentów wskazują głównie na fakt, iż wygodny dostęp do rachunku przez aplikację mobilną to główna zaleta BNP Paribas. Konto walutowe – opłaty w tym zakresie są praktycznie zerowe, gdyż bank nie wymaga opłat za prowadzenie, jak i korzystanie z karty płatniczej.

BNP Paribas rachunek walutowy – czy warto go mieć?

Zdecydowanie warto założyć własny rachunek walutowy w tej instytucji choćby ze względu na zerowe koszty jego prowadzenia oraz funkcjonalności, jakie oferuje bank. Możliwość przewalutowania środków bez opłat to nie wszystko. 

Każdy posiadacz konta walutowego może nim zarządzać w dowolnej chwili, logując się do bankowości internetowej lub mobilnej przez dedykowaną aplikację. W ramach transakcji walutowych klienci mogą także korzystać z doskonale oprocentowanych lokat walutowych. Konta walutowe to najwygodniejsza opcja gromadzenia środków dla osób uzyskujących dochody w obcej walucie.

Sprawdź konta walutowe w innych bankach

3/5 - (18 oddanych głosów)