We współczesnych czasach mamy szeroką dostępną różnego rodzaju nowoczesnych metod płatniczych, umożliwiających nam komfortowe zarządzanie finansami. Nie musimy już się ograniczać do wykonywania klasycznych przelewów, które nie tylko wymagają od nas poświęcenia większej ilości czasu, ale również logowania się do e-konta bankowego i wpisywania wielu kodów weryfikacyjnych. Obecnie możemy skorzystać z szybkich płatności internetowych, stacjonarnych, czy też z wygodnych wypłat gotówki z bankomatów lub ekspresowych przelewów zupełnie za darmo. Taką właśnie opcję posiada w swojej ofercie większość banków na polskim rynku, np. Santander. Blik to jeden z dostępnych produktów bankowych, za pośrednictwem których możemy szybko płacić za zamówienia online lub zlecać przelewy na numer telefonu. Na czym dokładnie polega w Santander blik na telefon, jak płacić blikiem, robiąc zakupy stacjonarne lub online i kto może skorzystać z takiej możliwości? 

blik santanderCzy Santander ma blik?

BLIK to nowoczesna metoda płatnicza, która przez wiele lat dostępności na rynku zdobyła wielką popularność, zarówno wśród klientów prywatnych, jak i biznesowych. Tego typu opcja umożliwia nam zrealizowanie szybkich płatności za zamówienia online lub zapłaty za zakupy w sklepach stacjonarnych. Dodatkowo, Blik w Santander to także dogodne rozwiązanie na zapotrzebowanie klientów, szukających alternatywy dla ekspresowych przelewów, które zwykle są dodatkowo płatne. Taka metoda bowiem wiąże się z dużą wygodą, umożliwiając zlecanie przelewu na numer telefonu, nawet jeśli nie posiadamy danych osobowych odbiorcy, przy czym nie ponosimy żadnych wydatków.

Blik Santander umożliwia nam:

Szybkie płatności za zakupy internetowe bez ponoszenia dodatkowych kosztów — Nie musimy już korzystać z platform pośredników, pobierających od nas opłaty za zrealizowanie natychmiastowej płatności. Wystarczy wygenerowanie kodu i potwierdzenie go w aplikacji mobilnej. 

— Przelewy na telefon — To doskonała alternatywa dla klasycznych przelewów express elixir, które wymagają poniesienia niemałej opłaty w wysokości 5-15 zł. Tego typu przelew możemy zrobić bez posiadania danych osobowych odbiorcy. Wystarczy numer telefonu, aby adresat w zaledwie kilka sekund otrzymał potrzebne pieniądze. 

—  Wypłatę środków z bankomatów w całej Polsce — Często pilnie potrzebujemy wypłacić gotówkę, a nie mamy ze sobą karty bankowej. Wówczas przyda się metoda BLIK, która wymaga od nas jedynie podania wygenerowanego kodu i zatwierdzenia transakcji w aplikacji mobilnej. To także świetny sposób na pomoc bliskim, którzy nie chcą czekać na przelew lub potrzebują gotówki do rąk własnych. 

— Czeki BLIK — Ekspresowe wystawianie czeków zabezpieczonych PIN-em z wybranym terminem ważności. 

Jak korzystać z blika Santander?

Wszystkie opcje, z jakimi wiąże się usługa Blik Santander, są dostępne wyłącznie dla klientów banku, posiadających konto Santander. Może być to zarówno rachunek osobisty w przypadku klienta prywatnego, jak też konto biznesowe. W przypadku własnej działalności, szybkie płatności blik-iem są niezwykle przydatne, gdy składamy wiele zamówień online lub robimy sporo przelewów w miesiącu. Dzięki temu, korzystając z opcji BLIK, oszczędzamy nie tylko cenny czas, ale również pieniądze, ograniczając wydatki firmowe. 

Jak ustawić BLIK w Santander?

Niezależnie do tego, czy mamy konto firmowe Santander, czy rachunek osobistym, aktywacja BLIK-a nie sprawi nam trudności i nie zajmie wiele czasu. Wystarczy pobrać aplikację mobilną banku, aby móc w pełni korzystać z wygody, jaką dają nam internetowe płatności za pomocą kilku kliknięć. Nie jest potrzebna przy tym żadna rejestracja blik, Santander udostępnia taką opcję automatycznie każdemu klientowi, który założył konto z e-dostępem i ściągnął aplikację. Jak aktywować blik Santander? Wystarczy zalogować się do swojego konta w aplikacji mobilnej i kliknąć „wygeneruj kod blik”. Bank nie wymaga żadnej dodatkowej rejestracji, ani ponoszenia opłat za korzystanie z usługi. 

Santander jak płacić blikiem w internecie? 

Płatności blikiem nie są skomplikowane i może skorzystać z nich każdy, kto posiada urządzenie mobilne i pobraną aplikację banku Santander Mobile. Jak wygenerować blik Santander? Wystarczy, że wykonamy kilka konkretnych kroków:

 1. Robiąc zakupy online, wybierz tę metodę na platformie www.
 2. Kliknij ikonę blik w aplikacji mobilnej banku i wygeneruj kod.
 3. Przepis wygenerowany kod w odpowiednie pole w sklepie internetowym.
 4. Potwierdź transakcję w aplikacji kodem PIN lub odciskiem palca. 
 5. Gotowe! W Santander płatność blikiem została zrealizowana!

Ciekawostka!

Jeśli płatność blikiem Santander to często wykorzystywana przez nas metoda, możemy zaznaczyć konkretny sklep online jako zaufany. Dzięki temu kolejne transakcje nie będą wymagały od nas generowania kodu, a jedynie potwierdzenia weryfikacyjnego w aplikacji za pomocą PINu. 

Ta metoda płatnicza jest dostępna nie tylko na urządzeniach mobilnych, bowiem zrealizujemy także w Santander blik na komputerze. W tym przypadku procedura wygląda identycznie, jak w sytuacji, gdy płacimy za zakupy na urządzeniu mobilnym. Niezbędna okazuje się jednak aplikacja, w której potwierdzimy cały proces.

Jak płacić blikiem Santander w sklepie stacjonarnym?

Jeśli chcemy wiedzieć, jak się płaci blikiem, Santander umożliwił również dokonywanie transakcji w sklepach stacjonarnych. Tego typu sposób sprawdzi się nie tylko w przypadku zgubienia lub zapomnienia karty z domu. To również doskonałe rozwiązanie testowe dla tych, którzy nigdy nie korzystali z takiego rozwiązania i chcą sprawdzić, na czym dokładnie ono polega. 

Jak płacić blikiem w sklepie Santander krok po kroku:

 1. Zgłoś sprzedawcy potrzebę zapłaty za zakupy metodą blik.
 2. Kliknij w aplikacji mobilnej ikonkę blik-a i wygeneruj kod.
 3. Wpisz kod blik Santander na terminalu płatniczym. 
 4. Zatwierdź transakcję w aplikacji za pomocą PIN-u lub odcisku palca. 
 5. Gotowe! Zakupy zostały opłacone w zaledwie kilka sekund!

Jak zrobić przelew blikiem Santander?

Jak wspomniano, Santander Bank umożliwia swoim klientom nie tylko płacenie za zakupy za pośrednictwem BLIK-a. Jest to również doskonała metoda na zrealizowanie szybkiego przelewu zupełnie za darmo. Potrzebujemy wówczas jedynie numeru telefonu, aby ekspresowo zlecić przelew środków odbiorcy.

Przelew blik Santander krok po kroku:

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej.
 2. Wybierz przelew na telefon blik.
 3. Wybierz z listy lub wpisz numer telefonu odbiorcy, do którego chcesz zlecić przelew na telefon. 
 4. Podaj kwotę przelewu.
 5. Potwierdź transakcję.
 6. Gotowe! Środki trafią do adresata w kilka sekund!

Jeśli interesuje nas, jak uruchomić blik w Santander, aby otrzymywać przelewy na numer telefonu, wystarczy sprawdzić tę funkcję w bankowości mobilnej. Większość kont aktualnie zawartych w ofercie banku posiada taką możliwość i zostaje ona włączona automatycznie po założeniu rachunku. 

Jak wypłacić pieniądze blikiem Santander?

Często zdarza się, że pilnie potrzebna jest nam wypłata z bankomatu. Blik Santander również umożliwia ekspresowe wypłacenie gotówki za pomocą wygenerowanego w aplikacji kodu. To doskonała opcja, gdy nie mamy ze sobą karty lub chcemy umożliwić wypłatę pieniędzy naszym bliskim w nagłej potrzebie. Jak wyplacic blikiem z bankomatu Santander?

Wypłata Blik Santander krok po kroku:

 1. Wybierz na ekranie bankomatu wypłatę za pomocą blik-a.
 2. Otwórz aplikację mobilną banku i kliknij ikonkę blik. 
 3. Wpisz na ekranie wygenerowany kod oraz kwotę, jaką chcesz wypłacić.
 4. Potwierdź transakcję w aplikacji mobilnej PIN-em. 
 5. Gotowe! Bankomat wypłacił Ci potrzebną gotówkę. 

Podobnie sytuacja wygląda, gdy chcemy umożliwić wypłacenie pieniędzy naszym bliskim. Wówczas odbiorca gotówki musi wpisać kwotę na ekranie bankomatu, a my podajemy mu wygenerowany kod, który należy przepisać. Santander wypłata z bankomatu blik wymaga zatwierdzenia procesu w aplikacji, po czym urządzenie wypłaci pieniądze odbiorcy.

Santander blik limit

Podobnie jak w innych bank, tak też w Santander, Blik wypłata z bankomatu jest możliwa do zrealizowania w konkretnej kwocie maksymalnej. Podobnie przedstawia się limit przelewów na telefon czy płatności internetowych za pomocą tej metody. To, jaki limit mamy ustawiony, możemy sprawdzić w naszej bankowości mobilnej, gdyż może to być uzależnione od rodzaju konta, które posiadamy. Jest jednak możliwa w Santander zmiana limitu blik. Pamiętajmy, że niezależnie od posiadanego rachunku, limit blik Santander maksymalnie wynosi 10 tysięcy złotych. Oznacza to, że nie zrealizujemy zakupów internetowych z taką płatnością na wyższą kwotę, a także nie wypłacimy więcej z bankomatów i nie przelejemy więcej niż 10 tys. zł. za pomocą przelewu na numer telefonu. 

Jak zmienić limit Blik Santander?

Będąc klientami banku, możemy z łatwością zarządzać ustawieniami naszego konta bankowego, które dotyczą różnego rodzaju transakcji. Tak też jest w przypadku korzystania z metody blik i chęci zmiany limitu transakcji za pomocą takiej opcji płatniczej. Wystarczy zalogować się do serwisu transakcyjnego banku, wejść w ustawienia i ustawić kwotę, jaka nas interesuje. Pamiętajmy, że bank domyślnie ustala limity, dlatego też warto sprawdzić je przed zrobieniem planowanych zakupów czy zleceniem przelewu. Może zdarzyć się, że ustawiony obecnie limit jest zbyt niski, aby zrealizować pożądaną transakcję. Wówczas wystarczy zwiększyć go w ustawieniach i zatwierdzić wybór. 

Czek BLIK w Santanderze

Bank umożliwia również wystawianie specjalnych czeków za pomocą metody BLIK. Tego typu opcja jest doskonałą alternatywą dla klasycznych czeków, dającą większą wygodę i swobodę działania. Jak to zrobić? 

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej banku i wybierz ikonę BLIK. 
 2. Wybierz „czeki BLIK”. 
 3. Ustaw PIN, który na stałe będzie zabezpieczeniem wystawianych przez Ciebie czeków. 
 4. Wpisz kwotę, która ma być wystawiona na czeku, a także nazwę i czas ważności. 
 5. Twój czek pojawi się na liście aktywnych czeków. Na tym etapie możesz go udostępnić odbiorcy, podając mu kod BLIK i PIN. 

Santander kod BLIK — najważniejsze informacje 

Chcąc rozpocząć korzystanie z szybkich płatności BLIK-iem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Dzięki zapoznaniu się ze szczegółami dotyczącymi takiej opcji, płacenie za zakupy i realizowanie przelewów stanie się wygodniejszą alternatywą dla klasycznych rozwiązań. 

 1. BLIK w Santanderze jest całkowicie darmowy. Nie ponosimy żadnych kosztów za przelew na telefon, płatności internetowe i stacjonarne, a także za wypłaty gotówki z bankomatów na terenie całej Polski. 
 2. Płatności BLIK nie wymagają rejestracji ani akceptacji banku. Posiadając konto w Santanderze, bank automatycznie umożliwia nam korzystanie z tej metody, niezależnie od jego rodzaju. Jest ona dostępna za darmo zarówno dla klientów prywatnych, jak też osób z kontem firmowym. 
 3. BLIK Santander posiada limit transakcji maksymalnie do 10 tys. zł. Oznacza to, że nie zapłacimy za zamówienie z wyższą kwotą za pomocą blik-a. Możemy jednak sprawdzić, jaki limit jest aktualnie ustawiony na naszym koncie. Dzięki temu upewnimy się, że planowane duże zakupy zostaną odpowiednio zrealizowane bez przeszkód. 
 4. Za pomocą BLIK-a zrealizujemy szybki przelew pod numer telefonu bez potrzeby podawania danych osobowych. Środki dotrą do odbiorcy maksymalnie w ciągu kilku minut, nawet jeśli posiada on konto w innym banku. Nie poniesiemy również żadnych dodatkowych kosztów za ekspresowe zlecenie. 
 5. BLIK umożliwia wygodną wypłatę gotówki z bankomatów, nawet jeśli nie mamy ze sobą karty, czy też chcemy pilnie oddać lub pożyczyć komuś pieniądze. Wystarczy wybrać wypłatę blik-iem na ekranie bankomatu, wpisać kwotę i potwierdzić transakcję w aplikacji. 
 6. Płatności czy przelewy za pomocą blik-a są dostępne przez 24h/7 dni w tygodniu. Możemy więc realizować je nawet w weekendy, w święta, czy też w nocy, gdy klasyczne sesje elixir są chwilowo zawieszone. To doskonała alternatywa, gdy pilnie chcemy przelać komuś pieniądze, a pozostało zbyt wiele czasu do sesji wychodzącej. 

Pozostałe korzyści, jakie przynosi Ci korzystanie z blik-a:

0 zł za prowadzenie Konta Jakie Chcę — Wymagane zasilenie rachunku kwotą minimalną 500 zł, wykonanie co najmniej 1 płatności kartą Dopasowaną lub 1 płatności blikiem w miesiącu. 

— 0 zł za korzystanie z karty Dopasowanej — Wymagane zasilenie rachunku kwotą minimalną 500 zł i wykonanie co najmniej 1 płatności kartą lub blikiem w miesiącu.

5/5 - (1 oddanych głosów)