E-karty swoją popularność zawdzięczają bezpiecznym i wygodnym płatnościom online, z których obecnie korzystają użytkownicy na całym świecie. Jedną z firm, która wprowadziła do swojej oferty takie rozwiązanie, jest Revolut. Karta wirtualna powstała jako alternatywa dla standardowego „plastiku”. Dodatkowo umożliwia dokonywanie płatności w wielu walutach. Karta wirtualna Revolut działa na zasadzie cyfrowego portfela, którym można łatwo zarządzać za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Sprawdziliśmy, jakie są jej warunki i dostępne warianty. 

Wirtualna karta RevolutNa czym polega wirtualna karta Revolut?

W Revolut karta wirtualna jest przypisana do konta użytkownika w aplikacji mobilnej i działa na podstawie danych cyfrowych. Po zalogowaniu można  wygenerować unikalne dane karty. Chodzi przede wszystkim o numer, datę ważności karty i kod CVV. Następnie używasz ich do transakcji online w sklepach i serwisach akceptujących płatności kartą. Daje to pełne bezpieczeństwo i wygodę. Karta wirtualna Revolut eliminuje konieczność posiadania „plastiku”, który łatwo można zgubić lub paść ofiarą kradzieży. Dodatkowo jest to karta wielowalutowa, obsługująca transakcje w 150 walutach świata. 

Revolut karty wirtualne w kilku pakietach 

Revolut ma w swojej ofercie różne rodzaje wirtualnych kart, które można dostosować do swoich potrzeb i oczekiwań. Dostępne są różne pakiety, w tym wariant Standard, Premium i Metal. Wszystkie te umożliwiają dokonywanie płatności internetowych i zbliżeniowych stacjonarnie, ale nie tylko. 

Warto zwrócić uwagę na pakiety Premium i Metal. Warianty te dają dostęp do dodatkowych funkcji. Są to np.:

 • Korzystne programy lojalnościowe;
 • Ubezpieczenie podróżne;
 • Nielimitowana darmowa wymiana walut;
 • Cashback;
 • Bezpłatne wypłaty gotówki w bankomatach. 

Karty wirtualne Revolut są wydawane niemal automatycznie. Wyjątkiem jest karta kredytowa, która wymaga weryfikacji wniosku. Z wirtualnych kart możesz korzystać zaraz po ich wygenerowaniu w aplikacji mobilnej. Dodatkowo nie wymagają one aktywacji. Wystarczy dodać je do Google Pay lub Apple Pay, aby móc płacić z ich zastosowaniem. 

Jednorazowa karta wirtualna Revolut

Jednym z unikalnych rozwiązań oferowanych przez Revolut jest możliwość generowania jednorazowych kart wirtualnych. Jest to doskonała opcja dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z tego typu transakcjami online i/lub chcą zachować maksymalne bezpieczeństwo podczas płatności. Sposób ten wiąże się z natychmiastową dezaktywacją danych po opłaceniu transakcji. To uniemożliwia ponowne ich użycie. Karta wirtualna Revolut jednorazowa zapewnia ochronę przed kradzieżą. 

Wirtualna karta wielowalutowa Revolut 

Revolut oferuje wirtualne karty wielowalutowe. Taka metoda umożliwia dokonywanie płatności w 150 walutach całego świata. 

Wirtualna karta walutowa Revolut eliminuje konieczność wymiany walut przed dokonaniem płatności. To bez wątpienia pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Jest to szczególnie przydatne dla osób podróżujących lub dokonujących międzynarodowych transakcji.

Wirtualna karta debetowa Revolut 

 • Revolut karta wirtualna jednorazowa: Revolut oferuje możliwość generowania jednorazowych kart wirtualnych, które są idealne do pojedynczych transakcji online. Po użyciu takiej karty dane zostają automatycznie dezaktywowane.
 • Wirtualna karta debetowa Revolut: e-karta debetowa jest przypisana do konta użytkownika. Może być używana do opłacania transakcji w sklepach internetowych, serwisach e-commerce i innych platformach akceptujących płatności kartą. W przeciwieństwie do jednorazowej e-karty ta ma swoją datę ważności. 

Wirtualna karta kredytowa Revolut

Revolut oferuje również wirtualne karty kredytowe, które umożliwiają płatności online poprzez udzieloną pożyczkę. Użytkownik może korzystać z karty kredytowej do dokonywania płatności i spłacać zadłużenie zgodnie z ustalonymi warunkami. 

Oferta zmienia się dość dynamicznie, dlatego warto sprawdzać ją na bieżąco na stronie. Warunki są uzależnione również od kwoty i okresu kredytowania. 

Aktualnie wirtualna karta kredytowa Revolut jest udzielana w oparciu o następujące warunki:

 • Limit kredytowy do 50 000 zł
 • RRSO 20,92%
 • Oprocentowanie zmienne 18% 
 • Koszt kredytu: 2123,20 zł
 • Rata: 1843,60 zł.

Dane na dzień 17.07.2023

Powyższy przykład dotyczy kredytu w kwocie 20 000 zł na 12 miesięcy. 

Jak założyć kartę wirtualną w Revolut?

Założenie wirtualnej karty w Revolut jest łatwe i nie wymaga wiele czasu. W zaledwie kilku prostych krokach możesz wygenerować e-kartę do bezpiecznych płatności online. 

E-karta Revolut. Aktywacja karty wirtualnej 

 1. Załóż konto i zaloguj się do aplikacji mobilnej Revolut.
 2. Znajdź sekcję „karty” i wybierz opcję „karty wirtualne”.
 3. Wygeneruj swoją wirtualną kartę, która zostanie aktywowana automatycznie.
 4. Po wygenerowaniu wirtualnej karty będziesz mógł dostosować jej preferencje, np. limity płatności. 

Jak korzystać z wirtualnej karty Revolut?

E-karta służy przede wszystkim do płatności zbliżeniowych w sklepach i lokalach. Takie transakcje przebiegają niemal identycznie, jak z zastosowaniem plastikowej karty fizycznej. 

Interesuje Cię Revolut karta wirtualna. Jak płacić z jej pomocą? Wystarczy zbliżyć telefon do czytnika zbliżeniowego i zatwierdzić płatność. Aby móc płacić wirtualną kartą, należy najpierw dodać ją do Google Pay lub Apple Pay i ustawić jako domyślną kartę do płatności zbliżeniowych. Urządzenie musi być wyposażone w moduł NFC. 

Płacenie wirtualną kartą Revolut przez internet 

Możliwe jest też wykorzystywanie karty wirtualnej do zakupów lub płatności internetowych za subskrypcję. Jak płacić kartą wirtualną w Revolut online?

W tym celu na etapie opłacania transakcji należy podać dane e-karty. Wyświetlisz je, wchodząc w zakładkę „Karty” i wybierając e-kartę, którą chcesz płacić. Następnie wystarczy kliknąć ikonę oka w lewym górnym rogu i skopiować lub przepisać dane. Niezbędna może okazać się autoryzacja za pomocą kodu do aplikacji, która zabezpiecza płatności. 

Revolut wypłata z bankomatu kartą wirtualną

To nie jedyne opcje, jakie umożliwia w Revolut karta wirtualna. Wypłata z bankomatu jest możliwa nawet przy podstawowym pakiecie Standard. Pamiętaj, że wypłata z bankomatu kartą wirtualną Revolut może być dokonana wyłącznie w bankomatach z czytnikiem zbliżeniowym. Aby otrzymać gotówkę, zbliż urządzenie do czytnika, podaj kwotę do wypłaty i zatwierdź transakcję. 

Revolut płatność kartą wirtualną stacjonarnie 

Karta wirtualna Revolut współpracuje z różnymi aplikacjami do płatności zbliżeniowych. Możesz skorzystać z niej, dodając ją do Google Pay lub Apple Pay, w zależności od urządzenia, jakie posiadasz. 

Jak płacić kartą wirtualną revolut za pomocą aplikacji? 

 • Revolut karta wirtualna z Google Pay — jeśli chcesz skorzystać z karty wirtualnej Revolut do płatności za pomocą Google Pay: dodaj ją do swojego portfela, przepisując dane. Następnie ustaw jako domyślną kartę i korzystaj z transakcji zbliżeniowych w sklepach. 
 • Revolut karta wirtualna z Apple Pay — jeśli korzystasz z iPhone’a lub Apple Watch’a, dodaj kartę wirtualną do swojego portfela Apple Pay i płać zbliżeniowo za pomocą urządzenia. 

Jak przelać pieniądze na wirtualną kartę Revolut?

 1. Aby przelać pieniądze na wirtualną kartę Revolut, należy najpierw zalogować się do aplikacji Revolut. 
 2. Po zalogowaniu przejdź do sekcji dotyczącej kart w aplikacji Revolut i wybierz swoją wirtualną kartę.
 3. W sekcji karty wirtualnej będziesz miał dostęp do danych potrzebnych do przelania środków na kartę.
 4. Dokonaj przelewu. Skorzystaj z tych danych, aby dokonać przelewu z innego konta bankowego na wirtualną kartę Revolut. Upewnij się, że podajesz poprawne dane i kwotę, którą chcesz przelać. 

Sprawdź też, jak przelać pieniądze z Revoluta na konto bankowe

Ile kosztuje wirtualna karta w Revolut?

 • Wirtualna karta debetowa Revolut: jest dostępna bezpłatnie w podstawowym planie, ale warto zwrócić uwagę na płatne pakiety, które oferują dodatkowe korzyści. Przykładowo, Revolut Plus to niewielki koszt na poziomie 15 zł miesięcznie, a dający dostęp do szerszej funkcjonalności.  
 • Wirtualna karta kredytowa Revolut: Opłaty zależą od kwoty kredytu, czasu spłaty i innych, dodatkowych warunków. Co ważne, Revolut umożliwia 62 dni okresu bezodsetkowego. Wydanie karty jest bezpłatne. Za użytkowanie możemy nie zapłacić ani złotówki, jeśli dokonamy min. 10 transakcji w miesiącu. W przypadku niespełnienia warunku zostanie pobrana opłata w kwocie 10 zł.

Koszt karty wirtualnej Revolut zależy od wybranego wariantu. Oferowane przez Revolut plany subskrypcji różnią się pod względem oferowanych korzyści i usług. Poznaj kilka popularnych pakietów, które cieszą się największą popularnością: 

 1. Revolut Standard: W tym podstawowym planie subskrypcji karta debetowa Revolut jest dostępna bezpłatnie. Plan ten oferuje podstawowe funkcje: wymiana walut po korzystnych kursach, transakcje w wielu walutach, bezpłatne przelewy międzynarodowe w ramach ustalonych limitów i dokonywanie płatności Google Pay czy Apple Pay. 
 2. Revolut Premium: Plan subskrypcji Premium oferuje szereg dodatkowych korzyści, za które zapłacisz 30 zł miesięcznie lub 300 zł rocznie. Dostępne funkcje to np. bezpłatna wypłata gotówki z bankomatów, konto wielowalutowe w 150 walutach czy tańsze przelewy międzynarodowe. 
 3. Revolut Metal:  Jest to najbardziej zaawansowany plan subskrypcji. Pakiet ten zapewnia najwięcej dodatkowych korzyści, np. globalne ubezpieczenia medyczne i podróżne, korzystne programy lojalnościowe, nielimitowana wymiana walut bez opłat, niższe koszty za wymianę kryptowalut i wiele innych. 

Czy karta wirtualna Revolut ma PIN?

Karta wirtualna Revolut nie posiada fizycznego PIN-u, ponieważ działa w trybie online. Podczas dokonywania płatności internetowej będziesz musiał wprowadzić jej dane, czyli numer karty, datę ważności i kod CVV. Służy to zabezpieczeniu transakcji i zapobiega kradzieżom. Dane znajdziesz logując się do konta Revolut i wybierając sekcję „Karty”, a następnie klikając na swoją wirtualną kartę i logo oka. 

Revolut numer karty wirtualnej 

Revolut generuje unikalny numer karty dla każdej wirtualnej karty, która jest przypisana do Twojego konta. Składa się z 16 cyfr i jest używany podczas dokonywania płatności online z jej zastosowaniem. Numer karty znajdziesz w sekcji kart lub przy generowaniu nowej e-karty.

Podsumowując, karta wirtualna Revolut jest wygodnym rozwiązaniem, które umożliwia dokonywanie płatności online w sposób bezpieczny i intuicyjny. Dzięki różnym opcjom, takim jak jednorazowe karty i wirtualne karty wielowalutowe, Revolut daje użytkownikom szeroki wybór i dostosowanie do swoich potrzeb. To innowacyjne podejście do płatności online sprawia, że korzystanie z karty wirtualnej Revolut staje się coraz bardziej popularne wśród użytkowników na całym świecie.

5/5 - (1 oddanych głosów)