aion bankNa terenie Polski działa wiele instytucji finansowych. Klienci nie zawsze wiedzą, na jakich dostawców usług i produktów bankowych warto postawić. Świetną opcją jest bank Aion, który znany jest od niedawna na polskim rynku. Sprawdźmy, jak działa ta instytucja.

KONTA / OSZCZĘDNOŚCI

konto oszczędnościowe aion bank
konto osobiste aion bank
konto walutowe aion bank
konto maklerskie aion bank

INNE

kontakt aion bank
sesje aion bank
swift aion bank
zamknięcie konta aion bank

ODDZIAŁY W TWOIM MIEŚCIE

oddziały aion bank

Aion Bank – najważniejsze informacje o banku

Aion Bank wchodząc na polski rynek, chce przenieść konsumentów na zupełnie inny poziom bankowości online. Warto wiedzieć, że ten bank opiera swoją działalność na opłatach w postaci subskrypcji. Dzięki temu konsumenci mogą bez ograniczeń korzystać z dostępu do rachunku bankowego i nie narażają się na ukryte koszty. Konta osobiste w banku Aion to jednak nie wszystko, na co można liczyć.

Bank Aion ma swoje początki w Belgii, jednak jego głównym założycielem jest Polak. Warto mieć na uwadze fakt, iż jest to bank cyfrowy. Oznacza to, że wszelkie usługi i produkty finansowe dostępne są wyłącznie przez Internet. Bank nie otwiera swoich stacjonarnych oddziałów ze względu na prowadzenie zupełnie innego modelu działalności niż tradycyjne banki w Polsce.

Co jeszcze warto wiedzieć o Aion Bank? Od kiedy funkcjonuje? Firma rozpoczęła swoją działalność na terenie Polski w sierpniu 2021 roku. Od tamtego czasu w życie weszły jednak spore zmiany. Bank już na początku stycznia 2022 roku zrezygnował z oferty kredytów gotówkowych dla klientów indywidualnych. Spotkało się to z dużym niezadowoleniem dotychczasowych konsumentów. Instytucja zapowiedziała jednak wprowadzenie do oferty produktów zastępczych na równie atrakcyjnych warunkach.

Aion Bank – aktualna oferta

Wiemy już, co to jest Aion Bank. Jaka jest jednak oferta tej instytucji finansowej? Aktualnie propozycja współpracy dotyczy nowoczesnych form bankowania. Konsumenci mają do wyboru trzy rodzaje usług udostępnianych na zasadzie subskrypcji, a mianowicie:

 • Plan Light;
 • Plan Smart;
 • Plan All-Inclusive.

Każda oferta dostępna jest w innej miesięcznej cenie. Podstawowa wersja light dotycząca prowadzenia konta osobistego, zarządzania oszczędnościami oraz wymiany walut to koszt 19,99 zł miesięcznie. Co ciekawe, subskrypcja z największymi możliwościami kosztuje tylko 49,99 zł miesięcznie. Do podstawowych funkcjonalności każdej z propozycji, zaliczamy:

 • oszczędności bez limitu środków z 2,5% oprocentowaniem;
 • wypłaty z bankomatów na całym świecie;
 • prowadzenie rachunku osobistego;
 • dostęp do kart debetowych (fizycznych i wirtualnych);
 • wymiana walut bez limitu transakcji.

Warto zaznaczyć, że platforma inwestycyjna obejmująca globalne rynku jest dostępna w abonamencie All-Inclusive w Aion Bank. Promocje najczęściej dotyczą ceny subskrypcji. Osoby, które chcą nieco zaoszczędzić, powinny przeglądać stronę Internetową banku w celu zdobycia informacji o aktualnych rabatach. Jeśli wybierzemy najtańszą subskrypcję wszelkie usługi takie, jak karty debetowe i platforma inwestycyjna wiążą się z dodatkową opłatą.

Aion Bank aplikacja – jak to działa?

W Aion Bank aplikacja to podstawa. Profil działalności banku wymusza wręcz korzystanie z nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Z tego względu instytucja zainwestowała spore środki rozwój własnej aplikacji, strony www i serwisu transakcyjnego online. Każdy, kto posiada konta bankowe w tej instytucji, powinien pobrać i zainstalować program mobilny. To świetne rozwiązanie pozwalające na:

 • wygodne zarządzanie finansami;
 • realizowanie przelewów;
 • inwestowanie;
 • płatności mobilne 

Wiele osób zastanawia się nad opcją skorzystania z rozwiązań, jakie oferuje Aion Bank. Czy warto? Na to pytanie można odpowiedzieć sobie tylko po dokładnym przeanalizowaniu oferty finansowej tej instytucji. Infolinia Banku zawsze dostępna jest dla zainteresowanych konsumentów. Z ofertą banku można także zapoznać się przez stronę Internetową lub bezpośrednio u eksperta finansowego, który obsługuje tę instytucję.

Aion Bank – logowanie

Opinie Aion Bank wskazują głównie na przejrzystość strony Internetowej oraz wygodny sposób rejestracji i logowania do serwisu. Warto mieć na uwadze fakt, że klienci po rejestracji mogą zalogować się do serwisu transakcyjnego przy użyciu loginu i hasła abonenckiego. Na platformie można realizować takie czynności, jak:

 • przelewy;
 • inwestowanie;
 • zarządzanie oszczędnościami;
 • płatności za rachunki;
 • wymiana walut;
 • i wiele więcej…

Biorąc pod uwagę sposób logowania do banku, zdecydowanie warto zastanowić się nad opłaceniem swojej pierwszej subskrypcji. Taka metoda współpracy z instytucją finansową świetnie ogranicza wydatki niezależnie od sposobu korzystania z rachunku osobistego. Wiele osób pyta, czy Aion Bank jest w systemie Ognivo. Według najnowszych danych potwierdzono, że instytucja została zarejestrowana w międzynarodowym systemie Ognivo. Oznacza to, że system wymienia poufne informacje z instytucjami państwowymi posiadającymi uprawnienia do żądania takowych informacji, jak np. Urząd Skarbowy.

Aion Bank a historia kredytowa

Decydując się na współpracę z tym bankiem, warto wiedzieć, jaka jest zależność – Aion Bank a BIK. Otóż dane przechowywane przez Biuro Informacji Kredytowej są analizowane przez Bank Aion ze względu na konieczność sprawdzenia historii kredytowej osób wnioskujących o kredyty gotówkowe. 

Niestety od stycznia 2022 roku firma zawiesiła udzielanie kredytów do odwołania i zapowiedziała wprowadzenie innych, równie atrakcyjnych rozwiązań finansowych. Ranking darmowych kont bankowych uwzględnia ofertę Aion Banku ze względu na fakt, że usługi zarządzania finansami nie wymagają dodatkowych opłat, pod warunkiem wykupienia subskrypcji w wybranej opcji.

Jak zostać klientem Aion Banku? krok po kroku

Aby zostać klientem Aion Banku, wystarczy wejść na stronę Internetową i wypełnić stosowny wniosek. Kiedy potwierdzimy założenie nowego konta, należy opłacić subskrypcję i to wszystko. Po zaksięgowaniu płatności bank daje klientom dostęp do bankowości Internetowej i mobilnej oraz do wielu usług dodatkowych, jak np. inwestycje i wymiana walut.

Założenie konta w banku Aion to prosta sprawa, na którą nie poświęcisz wiele czasu. Formalności załatwisz online bez potrzeby wychodzenia z domu. Oferta banku jest na tyle przejrzysta, że każdy klient bez pomocy eksperta poradzi sobie z uzupełnieniem danych i rozpoczęciem korzystania z konta i nie tylko.

Aion Bank – opinie konsumentów

W przypadku instytucji Aion Bank opinie konsumentów są bardzo dobre. Większość z nich docenia fakt dostępności wszystkich usług bankowych przez Internet, a także profesjonalną obsługę klienta na infolinii. Dla osób zastanawiających się, czy warto założyć rachunek w Banku Aion opinie są świetnym wyznacznikiem. Kontrahenci tej instytucji doceniają głównie:

 • profesjonalne doradztwo finansowe;
 • wygodny sposób prowadzenia i założenia nowego konta;
 • atrakcyjne warunki finansowe;
 • dostęp do wielu usług dodatkowych w ramach subskrypcji.

Czy przeczytanie recenzji wystarczy, aby przekonać się do instytucji Aion Bank? Opinie stanowią rzetelną bazę informacji na temat funkcjonowania instytucji oraz samej oferty finansowej. Biorąc pod uwagę to, co mówią klienci na temat Aion Banku, zdecydowanie warto zastanowić się nad nawiązaniem współpracy.

Czym wyróżnia się Aion Bank spośród innych instytucji?

Aion Bank dokłada wszelkich starań, aby zadowolić klientów w całej Polsce. Warto wiedzieć, że nawiązanie współpracy z tym bankiem to świetna alternatywa dla innych propozycji współpracy. Dlaczego? Oto kilka atutów tego banku.

 • dostęp do kart wielowalutowych;
 • wiele opcji inwestowania (konta maklerskie i plany inwestycyjne);
 • konta oszczędnościowe o podwyższonym oprocentowaniu;
 • opcja skorzystania z tańszych ubezpieczeń samochodowych i nie tylko.

Biorąc pod uwagę najistotniejsze wyróżniki tej instytucji, warto zastanowić się nad skorzystaniem z oferty w ramach wybranej subskrypcji. To świetna opcja dla każdego, kto szuka przejrzystych warunków i wygodnego dostępu do konta przez Internet i aplikację mobilną.

Aion Bank – dane instytucji

W przypadku tej instytucji funkcjonuje tylko jeden oddział w Polsce pod adresem:

Aion Bank SA Spółka Akcyjna Oddział w Polsce

ul.Dobra 40

00-344 Warszawa

Niestety klienci na miejscu nie są obsługiwani, a instytucja działa w dni robocze w godzinach od 9:00 do 16:00. Warto mieć na uwadze, że główna siedziba banku mieści się w Brukseli. Jest to zagraniczna instytucja, której założycielem jest jednak Polak.

Czy warto zostać klientem Aion Banku?

Mimo wycofania z oferty instytucji kredytów gotówkowych klienci wciąż chętnie decydują się na nawiązanie współpracy. Wystarczy wybrać odpowiedni plan subskrypcji i opłacić go na etapie rejestracji konta. Dostęp do rachunku w Aion Banku jest świetny i to właśnie tą cechę doceniają konsumenci w całym kraju. Dla osób poszukujących jak najwygodniejszego dostępu do swoich finansów nie ma lepszej opcji na rynku. 

Cyfrowy bank Aion kieruje swoją ofertę do klientów indywidualnych, poszukujących nowoczesnych rozwiązań w zakresie prowadzenia konta, płatności, inwestowania oraz zarządzania oszczędnościami. Wystarczy przejrzeć stronę Internetową tej instytucji i poznać opinie konsumentów, aby przekonać się, że warto nawiązać współpracę z Aion Babkiem.

Mimo dość niedługiego czasu działania Aion Banku na polskim rynku, ten zdobył serca i zaufanie wielu klientów. Korzystanie z kont osobistych w ramach subskrypcji to nowość, która pozwala znacznie ograniczyć koszty zarządzania swoimi finansami online.

5/5 - (3 oddanych głosów)