Posiadanie konta walutowego to w dzisiejszych czasach duży przywilej. Decydując się na założenie nowego rachunku w banku, warto wcześniej sprawdzić, czy instytucja ma w swojej ofercie rachunku walutowe oraz dostęp do kantoru Internetowego. Dzięki temu wymiana walut jest prosta i nie wymaga wizyty w stacjonarnym kantorze. Co proponuje Bank Aion w przypadku konta walutowego? Sprawdźmy!

Konto walutowe Aion Bank – co je wyróżnia?

W Aion Bank konto walutowe to przede wszystkim funkcjonalne rozwiązanie, z którego korzysta coraz większa liczba konsumentów. Decydując się na jego założenie, trzeba pamiętać o podstawowych warunkach pozwalających na korzystanie z rachunku. Aby móc skorzystać z funkcjonalności walutowej, należy wybrać i opłacić jeden z pakietów subskrypcji dla konta osobistego. Dopiero wtedy można skutecznie założyć nowy rachunek walutowy przez aplikację mobilną. Konta walutowe dostępne w ofercie Aion Banku to przede wszystkim:

 • doskonałe kursy wymiany walut (także w weekendy);
 • darmowe transakcje/przelewy walutowe;
 • brak ukrytych opłat;
 • cztery waluty do wyboru: EUR, USD, HBP i CHF.

Jak widać, korzystanie z rachunku walutowego w tym banku daje wiele możliwości. Warto jednak zaznaczyć, że w ramach otwarcia takiego konta każdy klient otrzymuje też dostęp do wielowalutowej karty płatniczej/debetowej. Dzięki temu płatności odbywają się bez kosztów przewalutowania w wybranej walucie. Co ciekawe, w Aion konto walutowe to możliwość stworzenia aż pięciu wirtualnych lub fizycznych kart do jednego rachunku.

RANKING KONT WALUTOWYCH >>

Współpracując z tą instytucją w zakresie operacji walutowych, klienci nie narażają się na żadne dodatkowe opłaty. Oprócz powyższych w ramach korzystania z subskrypcji z kontem walutowym można podpiąć płatności Google Pay oraz Apple Pay do usługi.

Podobne produkty Aion Bank

konto osobiste aion bank
konto oszczędnościowe aion bank

Jakie warunki trzeba spełnić, aby założyć konto walutowe w Aion Banku?

Jakie warunki trzeba spełnić, aby założyć konto walutowe? Aion Bank nie ma wygórowanych wymogów. W celu uruchomienia funkcjonalności walutowych, wystarczy zdecydować się na opłacenie subskrypcji na konto osobiste. W tym przypadku klienci mają do wyboru trzy opcje cenowe. 

Zależnie od wybranego wariantu otrzymujemy także różne usługi dodatkowe. Jeśli jednak chodzi o rachunek walutowy, ten jest dostępny dla każdego rodzaju subskrypcji w Aion Banku. Konto osobiste w tym banku to podstawowy rachunek, który pozwala na otwarcie kolejnych. Współpracę z tą instytucją może nawiązać każdy, kto:

 • jest pełnoletni;
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych;
 • legitymuje się ważnym  dowodem tożsamości.

Konto walutowe w Aion Bank – ile kosztuje?

Co warto wiedzieć jeśli chodzi o koszty usługi w Aion Bank – konto walutowe? Oprocentowanie podstawowego rachunku zależne jest od wybranego typu subskrypcji. Dla klientów chcących poznać szczegółowe warunki prowadzenia konta walutowego dostępna jest infolinia Aion Bank

Zero złotych – właśnie tyle kosztuje prowadzenie konta walutowego w tej instytucji. Wszystkie operacje na koncie, wymiana walut oraz płatności mobilne nie są związane z żadną prowizją na rzecz banku. Jedyne wydatki związane ze współpracą z Aion Bankiem to te na opłacenie miesięcznego planu subskrypcyjnego.

Jak otworzyć konto walutowe w Aion Banku? Krok po kroku

Wiele osób pyta, jak otworzyć konto walutowe w Aion Bank. Ten proces jest bardzo prosty. Każdy, kto ma już wykupioną subskrypcję, musi wykonać kilka prostych kroków, aby otworzyć rachunek walutowy. Wystarczy:

 • zalogować się do aplikacji mobilnej; 
 • wejść w zakładkę konta;
 • wybrać preferowaną walutę.
 • uruchomić rachunek.

Jak widać, procedura uruchomienia nowego konta walutowego dla klientów posiadających subskrypcję jest prosta. Warto też pamiętać, że niestety nie ma możliwości założenia samego rachunku walutowego bez konta osobistego.

Konto walutowe Aion Bank – opinie konsumentów

Dopiero po dokładnej analizie warunków można stwierdzić, czy opłaca się założyć w Aion Bank konto walutowe. Opinie na temat tej usługi są bardzo dobre. Konsumenci wskazują głównie na takie pozytywne cechy, jak:

 • wygodny dostęp do rachunku z poziomu aplikacji mobilnej;
 • brak ukrytych opłat;
 • darmowe przewalutowanie środków;
 • aż cztery waluty do wyboru;
 • możliwość założenia do 5 kont jednocześnie.

Czy warto założyć w Aion Banku konta walutowe? Ranking w sieci jasno wskazuje, że usługi walutowe tej instytucji to świetny wybór. Brak kosztów, minimum formalności i prostota działania – to właśnie atuty rachunków walutowych w tym banku. Analizując opinie konsumentów, o wiele łatwiej jest podjąć decyzję o nawiązaniu współpracy z daną instytucją finansową. Aion Bank wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich kontrahentów, dlatego stale inwestuje w nowatorskie rozwiązania technologiczne.

Dlaczego warto mieć własne konto walutowe w Aion Banku?

Jest wiele powodów, dla których warto założyć konto walutowe – Aion Bank. Opłaty w przypadku tego rachunku są równe zeru. Wystarczy jedynie aktywować usługę na zasadach subskrypcji i to wszystko. Kiedy klient ma dostęp do aplikacji jako posiadacz konta osobistego, może również założyć do 5 kont walutowych jednocześnie. Warto zaznaczyć, że wpłaty środków na rachunek są darmowe tak samo, jak przewalutowanie środków. Oprócz tego każdy klient otrzymuje możliwość korzystania z wirtualnej karty debetowej. Dzięki temu można szybko zrealizować płatności zbliżeniowe i Internetowe.

Konto walutowe w Aion Banku jest ściśle powiązane z rachunkiem osobistym. Ta zależność dotyczy także funkcji konta oszczędnościowego. W ramach jednego pakietu subskrypcyjnego można korzystać ze wszystkich tych funkcjonalności i to bez żadnych dodatkowych opłat. Wystarczy zarejestrować się w banku, pobrać aplikację mobilną i to wszystko. Dla osób, które cenią sobie dostęp do nowoczesnych technologii oraz wygodę, współpraca z Aion Bankiem jest najlepszym wyjściem. Będąc osobą pełnoletnią niezależnie od źródła dochodów można opłacić subskrypcję w Aion Banku i bez ograniczeń zarządzać finansami przez aplikację mobilną.

Sprawdź konta walutowe w innych bankach

5/5 - (1 oddanych głosów)