Aion Bank to instytucja finansowa, która swoje działania dostosowuje do stale zmieniających się potrzeb konsumentów. Każda pełnoletnia osoba może w prosty sposób założyć nowy rachunek bankowy w tej instytucji. Wystarczy poświęcić kilka chwil. Czy jednak zamknięcie konta jest tak samo proste? Sprawdźmy!

Konto bankowe Aion Bank – czym się charakteryzuje?

Posiadanie rachunku bankowego w banku Aion to przywilej każdej pełnoletniej osoby posiadającej pełną zdolność do czynności prawnych. Wystarczy zapoznać się z ofertą banku na oficjalnej stronie Internetowej, u eksperta finansowego lub na infolinii. Następnym krokiem jest zainstalowanie aplikacji mobilnej, autoryzacja nowego użytkownika oraz opłacenie wybranej subskrypcji. 

RANKING KONTO OSOBISTYCH >>

W ramach jednego z trzech pakietów klient otrzymuje nie tylko konto. Oprócz tego, każdy posiadacz wykupionej subskrypcji może założyć rachunek walutowy, maklerski, a także konto oszczędnościowe. Aion Bank zdecydowanie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom konsumentów w Polsce, dostarczając dostęp do bankowości cyfrowej w atrakcyjnych cenach.

Dodatkowe produkty Aion Bank

kontakt aion bank
oddziały aion bank

Aion Bank – zamknięcie konta

Jeśli chodzi o Aion Bank, zamknięcie konta jest dość prostym procesem. Z racji, iż umowy w formie subskrypcji podpisywane są na czas nieokreślony, można je zerwać w dowolnym momencie. Wystarczy dostosować się do warunków ujętych w umowie o świadczeniu usług bankowości cyfrowej. Jak zamknąć konto w Aion Banku? To pytanie zadaje sobie wielu konsumentów.

Zmiany w regulaminie usług Aion Banku obejmują przede wszystkim minimalne wpływy na rachunek w wersji Light na poziomie 5000 złotych. W przeciwnym razie cena subskrypcji sięgnie 19,90 złotych miesięcznie!

Zamknięcie konta Aion Bank w tym przypadku okazuje się dla wielu konsumentów koniecznością. Dlaczego? Głównie ze względu na brak wystarczająco wysokich wpływów na rachunek, co przełoży się bezpośrednio na zwiększenie kosztów miesięcznego korzystania z rachunku. Konta bakowe dostępne w ofercie tej instytucji to nie tylko osobiste usługi, ale też rachunek walutowy, oszczędnościowy oraz konto maklerskie. Aion Bank umożliwia zamknięcie rachunku osobistego w kilku krokach. Aby zakończyć wszelkie relacje z tą instytucją, należy:

  • zastrzec karty bankowe;
  • zamknąć wszystkie dodatkowo uruchomione produkty bankowe oprócz konta osobistego;
  • uregulować wszystkie opłaty zgodnie z planem subskrypcji.

Warto pamiętać, że banki, które oferują umowę na czas nieokreślony tak, jak Aion Bank najczęściej wymagają miesięcznego okresu wypowiedzenia. Fakt chęci zamknięcia konta osobistego należy zgłosić do instytucji, a następnie po spełnieniu warunków odczekać cały okres wypowiedzenia. Likwidacja konta w Aion Bank jest prosta. Co ciekawe, główny rachunek jest blokowany na 14 dni, aby bank mógł przeprowadzić ostateczne rozliczenia z klientem.

W Aion Bank wniosek o zamknięcie konta składa się w formie cyfrowej. Dlaczego? A to dlatego, że bank działa wyłącznie w formie cyfrowej i nie posiada stacjonarnych punktów obsługi konsumenta. Jeśli chcemy zamknąć rachunek bankowy w Aion, wystarczy zadzwonić na infolinię lub skontaktować się z doradcą przez czat w aplikacji mobilnej.

Jak zastrzec kartę w Aion Banku przed zamknięciem rachunku osobistego?

Proces zastrzegania karty jest tak samo prosty, jak inne czynności w Aion Bank. Jak zamknąć konto? Pierwszym krokiem jest likwidacja kart płatniczych podpiętych do rachunku osobistego. Aby to zrobić, wystarczy:

  • zalogować się do aplikacji mobilnej;
  • wejść w finanse;
  • wybrać odpowiednią kartę;
  • zablokować usługę. 

Uwaga! Raz zastrzeżonej karty w Aion Banku nie da się już odblokować! W razie zmiany zdania konieczne będzie uruchomienie nowej karty do wybranego konta osobistego.

O czym warto pamiętać podczas zamykania konta w Aion Banku?

Jak zamknąć konto w Aion Banku? To pytanie zadaje sobie wielu konsumentów na terenie Polski. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach związanych z takim działaniem. Oto podstawowe informacje, jak skutecznie zamknąć konta bankowe w Aion Bank. Zamknięcie konta online odbywa się najczęściej przez aplikację mobilną. Przed całkowitym rozstaniem z bankiem należy pamiętać o takich czynnościach, jak:

  • przekazanie dyspozycji, gdzie mają zostać przelane pozostałe środki na zamykanym koncie bankowym;
  • zamknięcie i opłacenie wszystkich wykupionych usług;
  • pozostawienie na koncie kwoty potrzebnej do opłacenia usługi z małym zapasem.

To podstawowe czynności, jakie pozwalają skutecznie zlikwidować rachunek bankowy w tej instytucji finansowej. Zadając sobie pytanie, jak zamknąć konto Aion Bank, wystarczy poznać podstawowe informacje w tym zakresie. Dzięki temu okres wypowiedzenia przebiegnie szybko i bez zbędnych komplikacji.

Uwaga! Brak środków na koncie wystarczających do pokrycia opłat pakietów i subskrypcji skutkuje anulowaniem wypowiedzenia. W tym przypadku całą procedurę należy rozpocząć od nowa.

Zamknięcie konta w Aion Bank – jakie są alternatywy?

Wiemy już, jak zamknąć konto w Aion Bank przez Internet. To jednak nie wszystko. Rezygnacja z usług tego banku skutkuje brakiem posiadania rachunku bankowego. W dzisiejszych czasach nie można sobie na to pozwolić. Z tego względu warto mieć w zanadrzu jakąkolwiek alternatywę. Obecnie praktycznie każdy bank w Polsce oferuje konsumentom konta bankowe na atrakcyjnych warunkach. 

Z poszczególnymi ofertami można zapoznać się online. Warto zaznaczyć jednak, że Aion Bank jako jedyna instytucja świadczy usługi bankowe w 100% cyfrowo. To duża wygoda w dzisiejszych czasach, dlatego warto zastanowić się na tym, czy dobrym pomysłem jest zamknięcie konta osobistego w tej instytucji.

Osoby, które są pewne swojej decyzji, mogą wykorzystać powyższe wskazówki i sprawnie zamknąć rachunek bankowy. Jeśli jednak pojawiają się wątpliwości na etapie składania wypowiedzenia, warto dwa razy przemyśleć swoją decyzję. Ostateczne zamknięcie rachunku trwa miesiąc, a więc w każdej chwili można jeszcze zmienić swoją ostateczną decyzję. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z powyższymi wskazówkami. Dzięki temu proces wypowiedzenia usług bankowości cyfrowej będzie bezproblemowy.

5/5 - (2 oddanych głosów)