Konta oszczędnościowe to świetna opcja dla każdego, kto szuka bezpiecznego miejsca na ulokowanie swoich wolnych środków. W ramach rachunków tego typu można z czasem wypracować ciekawe zyski pasywne. W przypadku kont oszczędnościowych warto znać ich oprocentowanie oraz maksymalną kwotę wpłaty. Czym charakteryzuje się oferta banku Aion? Czy warto skorzystać z oferty oszczędnościowej w tej instytucji? Podpowiadamy!

RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH >>

Konto oszczędnościowe Aion Bank – czym się charakteryzuje?

Konto oszczędnościowe Aion Bank to propozycja dla klientów indywidualnych, poszukujących wygodnego sposobu na zarządzanie swoimi oszczędnościami. Warto mieć na uwadze fakt, że każdy, kto posiada konto osobiste a tym banku może również w cenie wybranego pakietu uruchomić rachunek oszczędnościowy. Aion Bank ze względu na udostępnienie klientom takiej możliwości cieszy się stałym napływem nowych konsumentów. Do najważniejszych cech, jakimi wyróżnia się rachunek oszczędnościowy w tym banku, zaliczamy:

 • atrakcyjne oprocentowanie na poziomie od 1,5 do 2,5% w skali roku;
 • możliwość przechowywania oszczędności w PLN;
 • brak limitów kwotowych oraz prowizji za korzystanie z rachunku;
 • nieograniczone wypłaty i wpłaty środków na konto;
 • dostęp do rachunku z poziomu aplikacji mobilnej;
 • miesięczna kapitalizacja odsetek;
 • zabezpieczenie depozytów do kwoty 100 000 EUR.

Jak widać, konto oszczędnościowe Aion to świetna opcja dla osób, które cenią sobie bezpieczeństwo, wygodę zarządzania finansowymi oraz przejrzyste warunki. Wybierając rachunek w tej instytucji, nie trzeba obawiać się o żadne dodatkowe koszty, gdyż wszystkie operacje oraz prowadzenie konta uwzględnione są w cenie subskrypcji.

Ważne! Gwarancja depozytów do 100 000 EUR uwzględniona jest w ramach belgijskiego funduszu gwarancyjnego. Dzięki temu każdy klient ma pewność, że środki na koncie osobistym lub oszczędnościowym są całkowicie bezpieczne do kwoty uwzględnionej w regulaminie usługi bankowości Internetowej.

Podobne produkty Aion Bank

konto osobiste aion bank
konto walutowe aion bank

Konto oszczędnościowe w Aion Bank – jak je założyć?

Konto oszczędnościowe Aion Bank można założyć w prosty sposób. Aby jednak tego dokonać, należy wybrać jeden z planów subskrypcyjnych, w ramach którego zostanie w pierwszej kolejności założone konto osobiste. Dopiero po opłaceniu subskrypcji oraz zalogowaniu się do aplikacji mobilnej, można przystąpić do uruchomienia nowego rachunku oszczędnościowego w Aion Bank. Konto oszczędnościowe można otworzyć w następujący sposób:

 1. Zalogować się do serwisu mobilnego.
 2. Wybrać swój plan i otworzyć rachunek podstawowy.
 3. Wejść w zakładkę „Finanse” i wybrać opcję „Otwórz nowe konto oszczędnościowe”.
 4. Wybrać konto oszczędnościowe w PLN.

To wszystko, co trzeba zrobić, aby uruchomić nowy rachunek oszczędnościowy w tej instytucji. Warto też wiedzieć, że konta oszczędnościowe to nie jedyny produkt finansowy dostępny dla klientów Aion Banku. Wybierając tę instytucję, można założyć także konto maklerskie lub skorzystać z oferty inwestycyjnej. 

Kto może założyć konto oszczędnościowe w Aion Banku?

W Aion Bank konto oszczędnościowe dostępne jest dla każdego, kto wcześniej otworzy rachunek prywatny oraz opłaci wybrany pakiet subskrypcji. Tylko w ten sposób można skorzystać z oferty oszczędnościowej w tej instytucji. Niestety nie ma możliwości uruchomienia rachunku tego typu bez wcześniejszego założenia konta osobistego. Usługi te w Aion Banku są ze sobą ściśle powiązane.

Wiele rankingów jasno wskazuje na fakt, iż oferta Aion Banku jest szczególnie atrakcyjna. Biorąc pod uwagę oprocentowanie rachunku, jest to świetna opcja, aby wypracować dodatkowe zyski pasywne. Współpracę z Aion Bankiem może nawiązać tylko klient, który:

 • jest pełnoletni;
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych;
 • legitymuje się ważnym dokumentem tożsamości.

Osoby spełniające powyższe warunki mogą w prosty sposób pobrać aplikację mobilną, uwierzytelnić swoje dane i rozpocząć korzystanie z usług bankowości Internetowej – konta osobistego, oszczędnościowego oraz walutowego jednocześnie.

Konto oszczędnościowe Aion Bank – oprocentowanie rachunku i koszty

Podstawowa tabela oprocentowania konta oszczędnościowego Aion Bank dostępna jest na stronie Internetowej banku oraz przez aplikację mobilną. Warto mieć na uwadze fakt, że rachunek oszczędnościowy w tej instytucji w zależności od wybranego rodzaju subskrypcji jest dostępny z oprocentowaniem od 1,5 do 2,5% w skali roku. Co jeszcze warto wiedzieć, na temat oprocentowania w Aion Bank? Konto oszczędnościowe dostępne jest z miesięczną kapitalizacją odsetek oraz żadnych ograniczeń kwotowych, dzięki czemu konsumenci mają naprawdę realne szanse na wypracowanie sporego zysku pasywnego.

Czy warto założyć konto oszczędnościowe w Aion Banku?

Obecnie wiele osób zastanawia się nad tym, czy warto założyć rachunek do oszczędzania w Aion Bank. Oprocentowanie konta oszczędnościowego na atrakcyjnym poziomie to nie wszystko. Prosty sposób wnioskowania o nowy rachunek, przejrzyste warunki, a także brak ukrytych kosztów to główne cechy, jakie przemawiają za opłacalnością założenia konta w Aion Banku.

Zdecydowanie warto sprawdzić aktualną ofertę tej instytucji. Można to zrobić bezpośrednio na stronie Internetowej lub u pośrednika finansowego, który obsługuje tę instytucję. Co ciekawe, do zarządzania rachunkiem oszczędnościowym w Aion Banku wystarczy mieć aktywną aplikację mobilną. To duże udogodnienie dla klientów, którzy poszukują jak najwygodniejszego dostępu do oszczędności z dowolnego miejsca na ziemi.

Konto oszczędnościowe w Aion Banku – opinie konsumentów

W sieci można znaleźć wiele opinii na temat funkcjonowania rachunku oszczędnościowego w Aion Banku. Klienci doceniają przede wszystkim takie aspekty, jak:

 • brak ukrytych opłat;
 • brak limitów kwotowych wpłat i wypłat środków;
 • wygodny dostęp do rachunku przez aplikację na smartfona.

Co ciekawe, rachunek tego typu dostępny jest także w EUR, ale pod szczególnymi warunkami. W zagranicznej walucie konto oszczędnościowe dostępne jest tylko z oprocentowaniem rocznym na poziomie 1%. Konsumenci mają także dostęp do sezonowych promocji, gdzie dwa pierwsze miesiące dostępne są całkowicie. Oznacza to, że nie ma konieczności opłacania subskrypcji przez ten czas, a pełna funkcjonalność każdego z kont jest dostępna z poziomu aplikacji mobilnej.

Rachunek oszczędnościowy Aion Bank – dodatkowe informacje

W kwestii ważnych informacji dodatkowych na temat działania rachunku oszczędnościowego w Aion Banku warto zaznaczyć, że oprocentowanie konta zależne jest od wybranego planu subskrypcyjnego. Wygląda to następująco:

 • plan Light – oprocentowanie 1,5%;
 • plan Smart – oprocentowanie 2,0%;
 • plan All-Inclusive – oprocentowanie 2,5%.

Jak widać, najbardziej opłacalne jest wybranie najdroższej subskrypcji. Dzięki temu na koncie oszczędnościowym dostępne będzie wysokie oprocentowanie, co przełoży się na wypracowane zyski przez cały czas prowadzenia rachunku. Co ciekawe, bank wprowadził limit kont dla jednego użytkownika. Każdy może posiadać maksymalnie 5 rachunków oszczędnościowych jednocześnie.

Podsumowując wszystkie powyższe informacje, zdecydowanie warto zastanowić się nad współpracą z Aion Bankiem i założeniem rachunku oszczędnościowego. To przede wszystkim wygoda, oszczędność oraz realne szanse na wypracowanie pasywnych zysków.

Sprawdź konta oszczędnościowe w innych bankach

5/5 - (2 oddanych głosów)