Posiadanie konta maklerskiego to duże udogodnienie dla wielu osób. Dzięki temu można wygodnie ulokować swoje oszczędności w najróżniejsze inwestycje. Przekłada się to na możliwość wypracowania realnych zysków, bez konieczności korzystania z rachunku oszczędnościowego lub lokat. Sprawdźmy, jakie funkcjonalności ma konto maklerskie w Aion Banku. Czy warto z niego skorzystać?

Konto maklerskie Aion Bank – kto może założyć konto maklerskie w Aion Banku?

Konto maklerskie Aion Bank może mieć każdy, kto:

 • ukończył 18 lat;
 • ma pełną zdolność do czynności prawnych;
 • wybrał najbogatszy pakiet subskrypcji – All-Inclusive.

To podstawowe warunki, które pozwalają na korzystanie z serwisu inwestycyjnego w Aion Banku. Niemal wszystkie banki w Polsce oferują szereg usług, dzięki którym klienci indywidualni mogą bezpiecznie i przede wszystkim wygodnie ulokować swoje oszczędności. W przypadku Aion Bank konto maklerskie dostępne jest tylko po wykupieniu odpowiedniego rodzaju subskrypcji. W przeciwnym razie nie ma możliwości darmowego korzystania z funkcji serwisu inwestycyjnego. Ogólnie rzecz biorąc, każdy, kto spełnia podstawowe warunki banku oraz opłaci miesięczne koszty subskrypcji pakietu dla konta osobistego, może korzystać ze wszystkich jego funkcjonalności – nie tylko rachunku maklerskiego, ale także konta oszczędnościowego.

RANKING KONT MAKLERSKICH >>

Konto maklerskie Aion Bank – jakie są koszty?

Co warto wiedzieć, jeśli chodzi o konto maklerskie Aion Bank? Koszty prowadzenia tego rachunku, tak samo jak w przypadku konta oszczędnościowego są równe zero. Dlaczego? Dostęp do serwisu inwestycyjnego możliwy jest w ramach subskrypcji usług bankowych opierających się na koncie osobistym. 

Do uruchomienia wszystkich pozostałych funkcjonalności w tym banku potrzebna jest aplikacja mobilna, w której wystarczy wybrać odpowiednią zakładkę. Biorąc pod uwagę koszty prowadzenia oraz inwestowania, zdecydowanie warto wybrać konto maklerskie Aion Bank. Prowizje w tej kwestii są zerowe, a więc każdy klient może bez ograniczeń korzystać z możliwości, jakie daje rachunek maklerski.

Inne konta oferowane przez Aion Bank

konto oszczędnościowe aion bank
konto walutowe aion bank

Jak założyć konto maklerskie w Aion Bank? Krok po kroku

Rachunek inwestycyjny Aion Bank to świetna opcja dla wszystkich osób, które chcą wygodnie zarządzać swoimi finansami oraz inwestować w bezpieczne akcje, obligacje i nie tylko. Warto zaznaczyć, że rachunek maklerski Aion Bank pozwala na inwestowanie na globalnych rynkach Europy, USA oraz Azji. Dzięki temu klienci posiadający subskrypcję mogą inwestować swoje środki w przyszłościowe gospodarki całego świata. Aby założyć rachunek maklerski w tym banku, wystarczy:

 • zainstalować aplikację mobilną;
 • wybrać opcję subskrypcji All-Inclusive;
 • wejść w zakładkę Inwestycje;
 • otworzyć nowy rachunek maklerski.

Konta maklerskie w tej instytucji to świetny wybór. Warto wziąć pod uwagę taką możliwość, gdyż w ramach subskrypcji konto maklerskie Aion Bank dostępne jest bez żadnych dodatkowych opłat. To duże udogodnienie, gdyż w większości instytucji finansowych w kraju pobierane są z takie operacje, jak:

 • kupno;
 • sprzedaż.

Warto też mieć na uwadze fakt, że usługi maklerskie Aion Bank pozwalają na określenie poziomu ryzyka inwestycyjnego oraz inwestowanie nawet od kwoty 20 EUR. W ramach takich usług każdy klient może uruchomić aż trzy portfele inwestycyjne, a mianowicie:

 • tarczę inflacyjną;
 • globalne inwestycje;
 • nową rzeczywistość.

Co ciekawe, wszystkie te usługi dostępne są w 100% zdalnie przez aplikację mobilną. Dzięki temu zarządzanie swoimi inwestycjami jest proste niezależnie od miejsca, w jakim aktualnie się znajdujemy.

Konto maklerskie Aion Bank – opinie konsumentów

Czym jest konto maklerskie Aion Bank? Opinie konsumentów to świetne źródło informacji w tym zakresie. Uwzględniając oceny kontrahentów na temat funkcjonowania tego typu usług, można o wiele łatwiej podjąć decyzję, czy warto nawiązać współpracę z tym bankiem. Dla osób, które boją się inwestować, recenzje konsumentów będą dodatkowym źródłem informacji, które pozwolą uspokoić psychikę. 

Warto pamiętać, że przy pomocy specjalnego kwestionariusza w aplikacji tego banku przeanalizowane zostaną wszelkie scenariusze oraz potencjalny apetyt konsumenta na ryzyko. Na tej podstawie opracowywany jest profil inwestora i dopasowywane do niego poszczególne sposoby inwestowania. Konsumenci doceniają przede wszystkim:

 • brak ukrytych opłat;
 • wygodny dostęp do usług maklerskich;
 • możliwość dostosowania profilu inwestycyjnego do potrzeb konsumenta;
 • różne typy ryzyka inwestycji;
 • możliwość zmiany inwestycji i poziomu ryzyka z poziomu aplikacji mobilnej.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat usługi konto maklerskie – Aion Bank? Jak założyć taki rachunek? To bardzo proste. Samo założenie konta, jak i zarządzanie nim jest o wiele łatwiejsze, niż w większości banków działających na terenie Polski.

Konto maklerskie Aion Bank – jakie typy inwestora są dostępne w aplikacji?

W ramach posiadania rachunku maklerskiego w Aion Banku każdy może dostosować swoje działania w ramach trzech rodzajów inwestora. Dostępne opcje to:

 • oszczędności;
 • ostrożność;
 • umiarkowany tryb inwestowania;
 • dynamiczny tryb inwestowania.

W zależności od wybranej metody można wypracować dodatkowe zyski z mniejszym lub większym ryzykiem. Warto kierować się przede wszystkim swoimi priorytetami oraz indywidualnymi preferencjami odnośnie poszczególnych możliwości. Jeśli cenimy sobie umiarkowane ryzyko, należy wykorzystać tryb umiarkowany. Dla osób lubiących zwiększone ryzyko utraty wpłaconych środków – polecany jest system dynamiczny.

Czym charakteryzuje się rachunek maklerski w Aion Banku? Najważniejsze informacji

Czym charakteryzuje się konto maklerskie Aion Bank? Opłaty na zerowym poziomie to nie wszystko. Każdy może korzystać aktywnie z trzech różnorodnych portfeli inwestycyjnych już od kwot 20 EUR. Oprócz tego, w ramach mobilnej aplikacji można sprawdzać swój stan konta, dodawać środki, sprawdzać wyniki sprzedaży i alokacji aktywów oraz szybko wycofać zainwestowane pieniądze. 

Stały monitoring sprawia, że wszelkie inwestycje zawsze pracują na zysk, chociażby na minimalnym poziomie. Dla osób rozpoczynających swoją przygodę z inwestycjami to świetna opcja, gdyż można uruchomić kilka portfeli inwestycyjnych o różnym stopniu ryzyka. Dzięki temu możliwe jest łatwiejsze dopasowanie ostatecznej strategii do swoich potrzeb.

Rachunek maklerski Aion Bank – czy warto z niego korzystać?

Zdecydowanie warto skorzystać z oferty Aion Banku w zakresie prowadzenia rachunku osobistego, oszczędnościowego, walutowego, a także maklerskiego. Minimum formalności oraz brak dodatkowych opłat za wszelkie usługi bankowe to główny atut tej instytucji. Każdy, kto poszukuje przede wszystkim bezpieczeństwa i wygody zarządzania inwestycjami rachunek maklerski tego typu jest najlepszym możliwym wyborem. Po nawiązaniu współpracy z tym bankiem praktycznie nikt nie zastanawia się, jak zamknąć konto w Aion Bank. Konsumenci najczęściej wybierają tę instytucję do długotrwałej współpracy.

Sprawdź konta maklerskie w innych bankach

5/5 - (3 oddanych głosów)